Search

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

اگر به دنبال تحصیل در یک کشور مدرن و در حال توسعه با هزینه های مقرون به صرفه هستید و می خواهید بدون داشتن مدرک زبان و با معدل بالای 16 در دانشگاهی معتبر در رشته پزشکی تحصیل کنید، قبرس شمالی دقیقا همان کشوری است که به دنبال آن هستید.

قبرس شمالی یک مقصد جذاب برای دانشجویان بین المللی مخصوصا دانشجویانی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی هستند، است. قبرس شمالی با داشتن امکانات تحصیلی، دانشگاه های معتبر و خوابگاه های مدرن و همچنین امکان دریافت بورسیه های 50% تا 100% جزو برترین کشور ها برای تحصیل پزشکی است.

یکی از دیگر راه های مهاجرت به قبرس شمالی اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی است.

در ادامه این مقاله از سایت قبرس ایران سعی داریم تا تمامی موارد مرتبط با تحصیل پزشکی در قبرس را بررسی کنیم.

شرایط تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

برای ورود به رشته پزشکی در بیشتر دانشگاه‌ پزشکی قبرس شمالی، یک آزمون ورودی در زمینه زیست شناسی و یک موضوع از شیمی، ریاضیات یا فیزیک لازم است. برای متقاضیان شهروند ترکیه، پاس کردن آزمون‌های ورود دانشگاه در ترکیه الزامی است تا بتوانند در قبرس شمالی تحصیل کنند. همچنین، شهروندان قبرس شمالی نباید از شرکت در آزمون‌های ورود دانشگاه خودداری کنند. هر دانشگاه در قبرس شمالی ممکن است شرایط خاص خود را برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی دارد که در وب سایت آن‌ها قابل مشاهده است. با این حال، به طور کلّي، بعضي از موارد الزامي برای اخذ پذيرش تحصيلی پزشكی در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

 1. اسکن جدید از مدارک تحصیلی
 2. پرونده تحصیلی قبلی شما
 3. اسکن یا کپی از پاسپورت و شناسنامه
 4. رزومه
 5. ریز نمرات (دیپلم یا لیسانس)
 6. نمونه کار

دانشگاه پزشکی قبرس شمالی

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در حوزه پزشکی در سراسر جهان بسیار گران است و این موضوع در مورد قبرس شمالی نیز صدق است. با این حال، باید به یاد داشت که شهریه سالانه رشته پزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به صرفه تر است. متوسط ​​شهریه پزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی ۱۵۰۰۰ یورو در سال است و این مبلغ هزینه‌های محل اقامت، تغذیه و سایر هزینه‌ها را شامل نمی‌شود.

دیگر هزینه ها کاملا مرتبط با سبک زندگی و نوع رشته و مقطع تحصیلی شما است.

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

دانشگاه های پزشکی برتر در قبرس شمالی

دانشگاه های برتر برای اپلای در قبرس شمالی
نام دانشگاههزینه تحصیل
دانشگاه آمریکایی گیرنه4.500 تا 8.000 یورو
دانشگاه بین المللی قبرسحدود 6.000 یورو
دانشگاه مدیترانه شرقی8 تا 21.200 یورو
دانشگاه اروپایی لفکهحدود 6.000 یورو

دانشگاه های پزشکی در قبرس شمالی از تمامی امکانات پیشرفته روز دنیا بهره مند هستند و شما با توجه به سلیقه خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این دانشگاه ها می توانید ادامه تحصیل خود را در قبرس شمالی پیگیری کنید.

 1. دانشگاه پزشکی خاور نزدیک با دریافت شهریه 8 تا 12 هزار یورو درشهر نیکوزیا قرار دارد. رنکینگ جهانی این دانشگاه پزشکی در قبرس شمالی 850 است.
 2. دانشگاه اروپایی قبرس واقع در شهر نیکوزیا که با امکانات پزشکی فوق العاده شهریه ای حدود 10.000 یورو دارد و در رنکینگ جهانی رتبه 3050 را دارد.
 3. دانشگاه بین المللی قبرس شمالی یکی دیگر از دانشگاه های مطرح پزشکی در این کشور است که در رنکینگ جهانی رتبه 473 را دارد و در شهر نیکوزیا قرار دارد. شهریه این دانشگاه حدود حدود 6.000 یورو می باشد.
 4. دانشگاه آمریکایی گیرنه در رتبه 5300 رنکینگ جهانی می باشد و در شهر گیرنه واقع شده است و شهریه این دانشگاه حدود 4.500 تا 8.000 یورو می باشد.

دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

رشته های پزشکی در قبرس شمالی

طول دوره تحصیلی پزشکی در قبرس شمالی شش سال است و برای فارغ التحصیلی از دانشگاه، حداقل معدل ۱۶ لازم است. هرچند که تمام دانشگاه‌های قبرس شمالی دوره پزشکی را ارائه نمی‌دهند، اما برخی از آن‌ها به زبان ترکی و یونانی نیز دوره پزشکی خود را تدریس می‌کنند. همچنین، هزینه دوره‌های پزشکی به زبان انگلیسی نسبت به دو زبان دیگر بالاتر است. لذا، در صورت تمایل به تحصیل در رشته پزشکی در قبرس شمالی، بهتر است با دقت و با مطالعه کافی، موسسات آموزش عالي مناسب را انتخاب کنید.

می توان گفت دانشگاه های قبرس شمالی تمام رشته های تحصیلی پزشکی را دارند. رشته های مانند:

 • دامپزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی
 • پزشکی عمومی
 • جراحی
 • ارتوپدی
 • چشم پزشکی و …

 

مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی قبرس شمالی
دامپزشکی6 سال
دندانپزشکی5 تا 6 سال
دارو سازی5 تا 6 سال
پرستاری3 تا 4 سال
فیزیوتراپی3 تا 4 سال
پزشک عمومی6 سال

به عنوان یک فرد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی، باید اطلاع داشته باشید که خوابگاه‌های این دانشگاه‌ها به عنوان بهترین خوابگاه‌های اروپا شناخته می‌شوند. هزینه و کیفیت خوابگاه‌های دانشگاه‌های قبرس شمالی در سطح بالایی قرار دارد و به عنوان یکی از بهترین‌های اروپا شناخته می‌شود. همچنین، تمام دانشجویان مجوز درخواست اقامت در خوابگاه دانشگاه را دارند.

کدام دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران است؟

دانشگاهی در قبرس شمالی به نام دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) وجود دارد که در زمینه پزشکی فعالیت می‌کند. این دانشگاه، از اعتبار بالایی برخوردار است، اما مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی‌باشد. تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی 7 سال به طول می‌انجامد که سه سال تحصیل در دانشگاه EMU به صورت تئوری سپری می‌شود و بعد از آن، دانشجویان برای ادامه تحصیل به مارمارای استانبول فرستاده می‌شوند. همچنین، رشته داروسازی نیز در قبرس شمالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی‌باشد. لذا، برای پیدا کردن کار خارج از ایران  چون هيچ يک از دانشگاه های قبرس شمالي توسط وزارت علوم ايران تاييد نشده است، بهتر است رشته‌هایی را بخوانید که بازار کار بهتری نسبت به سایر رشته‌ها در قبرس شمالی برای خارجی‌ها دارد. اما این به این معنا نیست که اعتبار مدرک پزشکی قبرس پایین است.

سخن پایانی

ما در این مقاله از سایت قبرس ایران سعی کردیم تا سرایط تحصیل پزشکی در قبرس شمالی را بررسی کنیم.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان قبرس ایران در تماس باشید.

سوالات متداول

رشته های پزشکی در قبرس شمالی به زبانی تدریس می شوند؟

اکثرا رشته های پزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی به زبان انگیلیسی تدریس می شوند. برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

پس از اتمام تحصیل امکان دریافت اقامت دائم قبرس شمالی وجود دارد؟

دانشجویانی که 5 یا  بیش از 5 سال در این کشور مشغول تحصیل بوده اند می توانند اقامت دریافت کنند.

مدارک پزشکی قبرس شمالی معتبر هستند؟

بله پس از دریافت مدرک در هر کشوری شما می توانید به عنوان پزشک فعالیت کنید.

آیا پزشکی جزو شغل های پر درآمد در قبرس شمالی می باشد؟

بله پزشکی از جمله شغل های پر درآمد در قبرس شمالی می باشد.

آیا قبل از ورود به قبرس شمالی نیاز به دریافت ویزای قبرس شمالی است؟

خیر شما پس ورود به قبرس شمالی در فرودگاه ویزای فرودگاهی دریافت خواهید کرد.

سرمایه گذاری امن

Infinity

Infinity

پروژه Infinity ـ اقتصادی با منظره دریا شروع قیمت از 137,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

aloha

Aloha

ریزورت ساحلی Aloha- آپارتمان و ویلاهای لوکس شروع قیمت از 175,945 پوند دریافت مشاوره رایگان

42

mediterra

پروژه mediterra : زندگی مدیترانه‌ای پایدار در آلسانجاک گیرنه شروع قیمت از 330,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

Site 23

orchard

پروژه Orchard : پروژه ای لوکس در قبرس شمالی شروع قیمت از 104,000 پوند دریافت مشاوره رایگان  

Habitat

Habitat

پروژه Habitat: آرامشبخش مانند اسن تپه قبرس شمالی شروع قیمت از 105,950 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه تاریخ تحویل پروژه: اواسط سال ۲۰۲۷…

Grand Sapphire Blu 1

Grand Sapphire Blu

پروژه Grand Sapphire Blu: سرمایه گذاری ای پر سود و امن شروع قیمت از 87,900 پوند دریافت مشاوره رایگان اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه معرفی پروژه: پروژه Grand Sapphire…

واحد ها 1

grand-sapphire

پروژه Grand Sapphire – یک زندگی ۷ ستاره شروع قیمت از 59,500 پوند دریافت مشاوره رایگان صفحه اصلی 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای…

5 1

Elysium2

پروژه آپارتمانی الیسیوم 2 – محدوده لانگ بیچ اسکله شروع قیمت از 95,000 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای پروژه…

Villa 11 Mart 37 Foto

phuket

پوکت قبرس شمالی – خانه ای جدید سبک زندگی جدید شروع قیمت از 104,500 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت در نظر گرفته…

U A DSC00406 Pano

edelweise

edelweise – زندگی ای شاد در خانه ای زیبا شروع قیمت از ۵۶,۰۰۰ پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 3 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت مشخص شده برای…

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها