Search

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

تجربه تحصیل در محیطی آرام

آنچه در این مطلب می خوانید

تحصیل در قبرس شمالی با ویزای فوری مشاوره رایگان

یک فضای فعال و پویا و آینده دار برای تحصیل  برای هر شخصی می تواند یک اتفاق بزرگ در رقم خوردن آینده و نوع زندگی آن شخص داشته باشد. برگزیدن یک دانشگاه یا مدرسه برای ادامه تحصیل یک امر مهم و بسیار حساس برای رسیدن به آینده ای درخشان و زندگی ایده آل برای هر فردی است. همانطور که می دانید محل تحصیل برای هر فرد یک محل برای رشد آن فرد چه از نظر جسمانی و تفکر و عقیده آن در آینده می باشد.

کشور قبرس شمالی یک کشور علمی و فعال در حوزه علم است و با داشتن دانشگاه ها و مدارس معتبر و بین المللی سالانه تعداد عظیمی از علاقمندان به علم و تحصیل را از سراسر جهان می پذیرد . دانشگاه ها و مدارس قبرس شمالی با فعالیت های متنوع و متعدد آموزشی در سطح جهانی و بالا و همچنینهزینه های مناسب و مقرون به صرفه تحصل در قبرس شمالی در کنار تنوع فرهنگی بالا باعث تبدیل شدن مدارس و دانشگاه های قبرس شمالی به مقصد علاقمندان به علم و محصل های سراسر جهان شده است. همچنین دانشگاه های قبرس شمالی دارای خوابگاه های با کیفیت و با ظرفیت بالا در کنار امنیت و آرامش و زیبایی این جزیره تحصیل در قبرس شمالی را چند برابر می کند.

قبرس – ایران با داشتن تخصص در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی و مشاوره تحصیلی در کنار شماست تا تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی را به سادگی انجام دهیم . برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

مهاجرت تحصیلی به قبرس، آسان ترین روش مهاجرت به اروپا

مهاجرت تحصیلی به قبرس
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
0:37 00:00

قبرس، کشوری که میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار گرفته است، یکی از کشورهای اروپایی با تعداد تقاضای بسیار بالا از سوی ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در قبرس شمالی  پلی برای رسیدن به اروپا و دریافت شهروندی این قاره است. در حال حاضر، مدارس و دانشگاه‌های بسیار معتبری در کشور قبرس حضور داشته که در کنار سطح علمی بالایی که دارند، می‌توانند زمینه‌ای عالی را برای تحصیل شما رقم بزنند. در این مطلب ما قصد داریم شما را با هر آنچه که بایستی از مهاجرت تحصیلی به قبرس بدانید، آشنا کنیم. همراه ما باشید.

مختصر اطلاعات کلیدی قبرس شمالی: مواردی که در رابطه با مهاجرت تحصیلی باید بدانید

در رابطه با مهاجرت تحصیلی به قبرس باید گفت که دولت این کشور می‌گوید که اگر یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و به دنبال تحصیل در قبرس می‌باشید، باید برای ویزای دانشجویی و اجازه اقامت موقت اقدام کنید. ویزای دانشجویی به شما این امکان را می‌دهد که به طور قانونی تا 90 روز وارد قبرس شوید و در آن‌جا بمانید.

اگر برنامه تحصیلی شما بیش از 90 روز طول بکشد، پس از ورود باید ویزای خود را به اجازه اقامت موقت تبدیل کنید. این مواردی ارتباطی با این که شما قرار است برای مهاجرت به قبرس شمالی اقدام کنید یا قصد مهاجرت به قبرس جنوبی را دارید ارتباطی ندارد؛ بلکه این قوانین برای تمامی بخش‌های این کشور صدق می‌کند.

نکته جالب که بهتر است جهت افزایش اطلاع عمومی خود بدانید این است که اتباع اتحادیه اروپا و شهروندان ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس نیازی به ویزای دانشجویی ندارند. با این حال، اگر اقامت مورد نظر آنها بیش از سه ماه باشد، به اجازه اقامت از سوی قبرس نیاز خواهند داشت. با تا حدی می‌توان گفت که مهاجرت به قبرس تا حدی برای تمامی افراد در سراسر دنیا یکسان است.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در قبرس شمالی 

به دلیل وجود دانشگاه های معتبر در قبرس شمالی این کشور تبدیل به یکی از مقصد های خاص برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایرانی کرده است.

یکی از دلایلی که اقامت تحصیلی در قبرس را جذاب کرده است این است که شما نیازی به مدرک زبان ندارید و تنها کافی است که در آزمون زبان دانشگاه های قبرس شمالی قبول شوید و دوران تحصیلی خود را در قلب مروارید مدیترانه آغاز کنید. علاوه بر عدم نیاز به مدرک زبان هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس شمالی در بین کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه است و کاملا مناسب یک زندگی دانشجویی در سطح دانشگاه های معتبر است.

یک ویژگی ای که تحصیل در قبرس شمالی را متمایز کرده است این است که دانشجویان پس از پاس کردن چند ترم در دانشگاه های این کشور می توانند از طریق طرح مبادله دانشجو تحصیلات خود را در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی ادامه دهند که با وجود این ویژگی قبرس شمالی تبدیل به پلی به سوی کشور های اروپایی و آمریکا شده است. همراه ما در این مطلب از سایت قبرس ایران باشید تا شرایط تحصیل در قبرس را بررسی کنیم.

شرایط تحصیل در قبرس

قبرس شمالی که حالا تبدیل به یک تحصیلی در دنیا شده است جزو اولین کشور هایی بود که در طول دوران همه گیری کرونا مرز های خود را برای دانشجویان از سراسر دنیا باز کرد و از سال 2021 میلادی تمام دانشگاه های این کشور به طور کامل فعالیت خود را شروع کردند. در زمان کرونا دولت قبرس شمالی به دانشجویان کشور خود یک مبلغ قابل توجه ای را به عنوان کمک هزینه خرید های ضروری در دوران کرونا اعطا کرد.

مزایا و معایب تحصیل در قبرس

قبرس شمالی دارای ویژگی های خاصی است که باعث جذب دانشجو های بین المللی و مخصوصا دانشجو های ایرانی شده است.

از کیفیت و سطح بالای رفاه و زندگی، آب و هوای زیبای مدیترانه ای، سطح بالای نظام آموزشی، نزدیک بودن به ایران از لحاظ جغرافیایی، نداشتن ویزا برای دانشجویان ایرانی، امکان تحصیل در دو زبان ترکی و انگیلیسی.

 • هزینه مناسب تحصیل
 • تنوع بورسیه های دانشگاه ها
 • پذیرش راحت و سریع از دانشگاه های معتبر بین المللی
 • تحصیل در یک محیط امن
 • امکان اشتغال در حین تحصیل
 • امکان انتقال به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

تحصیل در قبرس مانند هر کار دیگری معایب خودش را هم دارد. اما باید بگیم که مزایای و امتیازات تحصیل در قبرس باعث دیده نشدن معایب آن دارد.  از معایب تحصیل در قبرس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کوچک بودن کشور قبرس
 • عدم دریافت ویزا برای خانواده دانشجو
 • در قبرس تنها مشاغل توریستی و مدیریتی درآمد خوبی دارند و مشاغل صنعتی از درآمد خوبی برخوردار نیستند.

هزینه تحصیل در قبرس

اگر قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید باید بدانید که تمکن مالی برای پرداخت شهریه های تحصیلی و زندگی را در قبرس شمالی داشته باشید. هزینه های تحصیل در این کشور ارتباط مستقیمی با دانشگاه تحصیلی شما، نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما دارد. اما باید در نظر گرفت که در کل هزینه های تحصیل در قبرس شمالی مناسب است و اختلاف هزینه ها در تحصیل مربوط به برخی از رشته های خاص می شود.

هزینه های تحصیلی در قبرس شمالی

هزینه های تحصیلی در قبرس شمالیدر کل محدوده هزینه های تحصیلی در قبرس شمالی بین بازه 1.400 تا 12.000 دلار در سال است و این هزینه بسته به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه شما متغییر است. آمار نشان می دهد که میانگین هزینه در سال بین 4 تا 8 هزار دلار است و این هزینه ها بدون در نظر گرفتن بورسیه 50 درصدی برای دانشجویان است.

در این قسمت از مقاله مهاجرت تحصیلی به قبرس در سایت قبرس ایران با یک جدول هزینه های تحصیلی در مقاطع مختلف را بررسی کرده ایم.

هزینه های تحصیلی در قبرس شمالی
میانگین شهریه برای مهدکودک ها و پیش دبستانی3.000 دلار در سال
میانگین شهریه های مدارس در قبرس شمالی2.500-3.200 دلار در سال
میانگین شهریه ها در مقطع کارشناسی3.900 دلار در سال
میانگین شهریه ها در مقطع کارشناسی ارشد4.500 دلار در سال
کارشناسی ارشد بر اساس تز تحصیلی5.100 دلار در سال
مقطع دکترا در قبرس شمالی11.000 دلار در سال
موسسات آموزشی1.400 دلار در سال
حداکثر شهریه دانشگاه ها در برس شمالی25.000 دلار در سال
رشته های پزشکی10-23 هزار دلار در سال
رشته های پرستاری6.300 دلار در سال

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس به دلیل تنوع بالا و خاص بودنشان بازه هزینه ای بالایی دارد.

محبوب ترین و پردآمد ترین رشته های تحصیلی در قبرس

با توجه به اینکه قبرس یک کشور کوچک است، اقتصاد آن بسیار فعال نیست. با این حال، اقتصاد این کشور پایدار است و هیچ خبری از تورم ناخوشایندی وجود ندارد. هزینه زندگی در قبرس نسبت به کشورهای پرجمعیت بسیار کمتر است و بسیاری از شاغلین با درآمد حداقل می‌توانند زندگی راحت و خوبی داشته باشند. رشته‌های محبوب تحصیلی در قبرس شامل مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی شیمی، اقتصاد، فیزیک، مهندسی سخت‌افزار، دندانپزشکی، بازرگانی و طراحی مد هستند. در قبرس، برخلاف سایر کشورها، فعالان در رشته‌های فیزیک، پزشکان و مهندسان سخت‌افزار بالاترین درآمدها را دارند و در رده دوم نرم‌افزار قرار دارد. این رشته‌ها در سال‌های اخیر بیشترین درآمد را نسبت به سایر رشته‌ها در قبرس داشته‌اند.

رشته داروسازی در قبرس

با یادگیری داروسازی در قبرس، دانشجو می‌تواند دانش نظری و عملی خود را در علوم دارویی به بهترین حالت ممکن بالا ببرد. اغلب دانشگاه‌های این کشور از آزمایشگاه‌های مجهز خوبی برای آموزش داروسازی برخوردارند. به طور مثال، تنها در یک دانشگاه، ۳۰۰ نفر همزمان می‌توانند از آزمایشگاه‌های مخصوص رشته داروسازی استفاده کنند. پس از پایان تحصیل، فارغ التحصیلان در علوم شامل شیمی آلی و معدنی، فارماکولوژی، فیزیولوژی و بيوشيمي تبحر پیدا مي‌کنند و قادر به تولید انواع داروهای شيميائي، شناسایي ويژگي هر دارو، شناسایي عوارض جانبي دارو و آشنائي با استانداردهای بین‌المللی درمان و دارو هستند. رشته داروسازی در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های قبرس تقریبا ۵ ساله و در ۱۰ ترم برگزار می‌گردد.

البته، بسياري از دانشجويان ترجيح مي‌دهند که به جای تحصيل در دوره کارشناسی، رشته دکتری پیوسته داروسازی به مدت ۶ سال را بگذرانند که در تعداد محدودی از دانشگاه‌های قبرس از جمله دانشگاه EMU ارائه می‌شود.

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی در بازه 9 تا 23 هزار دلار در سال می باشد.

از رشته های تحصیل پزشکی در قبرس می توان به :

 • تحصیل دندانپزشکی در قبرس
 • تحصیل قیزیوتراپی در قبرس
 • تحصیل داروسازی در قبرس

اشاره کرد.

مراحل ثبت درخواست ویزای تحصیلی قبرس

ما کل فرآیند درخواست ویزا و اجازه اقامت در قبرس را به 9 مرحله آسان تقسیم کرده‌ایم:

ثبت نام در یک دانشگاه در قبرس:

دانشگاه برای شما نامه رسمی پذیرش ارسال می‌کند و ممکن است از شما بخواهد که هزینه ثبت نام بپردازید. خوشبختانه  شهریه تحصیل در قبرس شمالی بسیار مناسب بوده و تمامی افراد قادر به پرداخت آن هستند.

مدارک را به دانشگاه خود ارسال کنید:

دانشگاه شما یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده، چهار عکس در ابعاد عکس پاسپورت، سابقه مدارک تحصیلی شما، مدرک مهارت انگلیسی شما و یک کپی از پاسپورت شما را درخواست می‌کند. این مدارک برخی با مدارک دیگر روش‌های مهاجرت به قبرس مانند مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج یا مهاجرت به قبرس از طریق کار یکسان است.

مصاحبه دانشگاه را انجام دهید:

پس از دریافت مدارک، دانشگاه انتخابی شما مصاحبه‌ای را برای شما در سفارت، نمایندگی یا کنسولگری قبرس در کشورتان ترتیب می‌دهد.

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید:

باید چندین مدارک را در قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید، بنابراین بهتر است ابتدا آنها را مرتب کنید. شما می‌توانید لیست کاملی از آنچه را که نیاز دارید را در سایت رسمی کنسولگری قبرس مشاهده کنید. همچنین می‌توانید اطلاعاتی مختصر از شرایط تحصیل در قبرس را نیز در این سایت مشاهده کنید.

مصاحبه را انجام دهید:

یکی از کارکنان در سفارتخانه از شما در مورد دلایل سفر، جزئیات شخصی و اطلاعات مربوط به تحصیلتان می‌پرسد. سپس مدارک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. این بخش در رابطه با تمامی روش‌های مهاجرت به این کشور مانند مهاجرت پناهندگی به قبرس یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری صدق می‌کند.

شرابط تحصیلی در قبرس شمالی

 

منتظر پاسخ سفارت باشید:

این فرآیند نسبتا سریع و کارآمد است و اکثر متقاضیان در عرض یک ماه پاسخ خود را دریافت می‌کنند.

شروع درخواست اجازه اقامت موقت:

پس از ورود به قبرس، باید به اداره مهاجرت قبرس مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به آن‌ها تحویل دهید. در ادامه بیشتر به  شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در قبرس می‌پردازیم.

بیومتریک خود را ارسال کنید:

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، کارکنان بخش مهاجرت بیومتریک شما را جمع آوری کرده و امضای شما را نیز دریافت می‌کنند. این مرحله در مهاجرت به قبرس از طریق تولد نیز به چشم می‌خورد.

معاینه پزشکی داشته باشید:

دانشجویان بین المللی بایستی آزمایش‌های پزشکی برای هپاتیت B و C، سل، HIV/AIDs و سیفلیس را انجام دهند.

به چه مدارکی برای مهاجرت تحصیلی به قبرس نیاز داریم؟

شما باید مدارک مختلفی را در مراحل مختلف فرآیند درخواست ارائه دهید. در اینجا لیستی از همه مدارکی که برای تحیل در قبرس نیاز خواهید داشت را ارائه می‌دهیم.

به چه مدارکی برای مهاجرت تحصیلی به قبرس نیاز داریم؟

 

برای درخواست ویزای دانشجویی:

 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر با تاریخ انقضا حداقل یک سال پس از تاریخ ورود شما و حداقل یک صفحه خالی
 • چهار عکس که در اخیرا از شما گرفته شده در ابعاد عکس پاسپورت با پس زمینه سفید
 • اثبات تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل
 • سوابق تحصیلی و مدارک مربوط به آن
 • مدرکی دال بر تسلط شما به زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)
 • گواهی حسن رفتار از نیروی پلیس کشور (عدم سوپیشینه)
 • مدارک بیمه سلامت سفر

یکی از  ویژگی‌های برتر تحصیل در قبرس این است که فرد بایستی به ارائه گواهی عدم سوپیشینه بپردازد تا بتواند وارد این کشور شود. این یعنی هر فردی نمی‌تواند برای تحصیل به قبرس سفر کند.

برای درخواست اجازه اقامت موقت:

 • فرم درخواست اقامت موقت امضا و تکمیل شده
 • ویزای تحصیلی قبرس شما
 • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه شما
 • یک کپی از پاسپورت شما
 • جزئیات اقامت شما در قبرس
 • اثبات اینکه بودجه لازم برای پوشش هزینه‌های زندگی خود را دارید
 • گواهی پزشکی صادر شده در 4 ماه گذشته (برای اثبات عدم ابتلا به سل، هپاتیت B، HIV/AIDS یا سیفلیس)
 • گواهی مجوز پلیس که توسط کشور شما در 6 ماه گذشته صادر شده است
 • مدارک بیمه سلامت
 • پرداخت هزینه های درخواست اقامت

موارد قید شده تماما به عنوان مدارک و  شرایط ویزای دانشجویی قبرس معرفی می‌شوند که بایستی به هنگام شروع فرآیند دریافت ویزا و اپلای دانشگاه مد نظر خود قرار دهید.

مدت زمان رسیدگی به ویزای دانشجویی قبرس

پس از تکمیل درخواست ویزا، باید ظرف 5 تا 10 روز کاری به آن رسیدگی شود. با این حال، در زمان‌های شلوغ‌تر سال، این مدت زمان ممکن است تا یک ماه به طول انجامد. پردازش مجوز اقامت شما ممکن است حتی تا 3 ماه طول بکشد، به همین دلیل توصیه می‌کنیم در تمامی مراحل آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشید. پیگیری بیش از اندازه از سفارت برای نتیجه نهایی تنها باعث جلوه دادن وجهه‌ای ناخوشایند از شما می‌شود.

در نظر داشته باشید که  تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان و همچنین  تحصیل در رشته‌های دوگانه در این کشور مجاز است. به همین خاطر اگر قصد انجام این مدل روش‌های تحصیل را دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که به ارائه مدارک و صبر کردن برای دریافت پاسخ نهایی بپردازید، آن را مد نظر خود قرار داده و دانشگاهی که امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای شما فراهم می‌کند را انتخاب کنید.

آیا اعضای خانواده شما هم می توانند در کنار شما به قبرس سفر کنند؟

برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مانند ایران که اجازه اقامت موقت دریافت کرده‌اند، همسر و فرزندانشان (زیر 18 سال) می‌توانند با ویزای پیوست خانواده به همراه شما به این کشور مهاجرت کنند. این مجوزها معمولا برای مدت یک سال اعطا می‌شوند اما امکان تمدید سالانه را دارند. همچنین پردازش آنها کمی بیشتر طول می‌کشد، بنابراین آماده باشید تا حداقل 9 ماه برای پاسخ آن صبر کنید!

آیا اعضای خانواده شما هم می توانند در کنار شما به قبرس سفر کنند؟

جالب است بدانید که شهروندان اتحادیه اروپا حق زندگی و کار در هر نقطه از اتحادیه اروپا، از جمله قبرس را دارند. بنابراین برای خانواده این دسته از افراد تا زمانی که روند درخواست اجازه اقامت را دنبال کنند و تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهند، می توانند در قبرس بمانند. این موضوع را در نظر داشته باشید که  هزینه تحصیل در قبرس شمالی با هزینه‌ای که خانواده در این کشور متحمل می‌شود، متفاوت است. به همین خاطر بایستی تا حدی  هزینه زندگی در قبرس شمالی را نیز در این بین مورد بررسی قرار دهید.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در قبرس کار کنند؟

دانشجویان بین المللی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل کار کنند. با این حال، این موضوع فقط در بخش‌های خاصی مانند تولید، کشاورزی و مهمان‌نوازی مانند کار در هتل‌ها مجاز است. این مجوزها به طور خودکار به این شهروندان اعطا می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران درخواست مجوز کار باشند.

متاسفانه، شهروندان غیر اتحادیه اروپا مانند دانشجویان ایرانی معمولا اجازه کار در قبرس را ندارند. اگرچه دولت استثناهایی قائل است، اما این موارد نادر هستند. پس شما باید حین ثبت درخواست ویزا تحصیلی قبرس به این موضوع نیز توجه داشته باشید که  خوابگاه دانشجویی و مسکن در قبرس شمالی (اگر قصد مهاجرت به این بخش از قبرس را دارد) به چه شکل است تا بخشی از هزینه‌های خود را صرف محل زندگی خود کنید و بودجه‌تان را کاملا مدیریت شده پیش ببرید. از دیگر مواردی که بایستی در بودجه خود آن را جای دهید، بیمه، خدمات درمانی و خدمات بانکی در قبرس شمالی است. از آنجایی که شما اجازه  کار دانشجویی در قبرس شمالی را ندارید، باید قبل از حضور در این کشور، برنامه ریزی مناسب در رابطه با هزینه‌های خود را داشته باشید.

اگر ویزای تحصیلی قبرس شما رد شود چه می شود؟ (ریجکتی ویزای تحصیلی قبرس)

دریافت پیام رد ویزا واقعا ناامید کننده است و ممکن است این احساس را در شما به وجود آورد که برنامه‌های تحصیل شما در خارج از کشور از مسیر خارج شده و آیند‌‌ه‌تان در خطر است. با این حال، چند راه حل وجود دارد که می‌توانید برای بازگرداندن ماجراجویی بین المللی خود به مسیر اصلی، از آن‌ها استفاده کنید.

اگر ویزای تحصیلی قبرس شما رد شود چه می شود؟ (ریجکتی ویزای تحصیلی قبرس)

اگر درخواست شما رد شود، نامه‌ای دریافت خواهید کرد که دلایل اصلی رد شما را شرح می‌دهد. پس از سه ماه، می‌توانید دوباره درخواست دهید، اما مطمئن شوید که ابتدا مشکلاتی را که منجر به امتناع اولیه شما شده است را برطرف کرده‌اید و سپس اقدام به ثبت درخواست ابتدایی کنید. البته شایان ذکر است که افرادی که از طریق  بورسیه تحصیلی قبرس اقدام به شروع دوره تحصیل خود می‌کنند، از این قاعده مستثنا بوده و با ویزای آن‌ها همواره موافقت خواهد شد. پس اگر قصد تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس یا  تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در قبرس را به همراه بورسیه تحصیلی دارید، از این بابت نگرانی نداشته باشید.

اگر فکر می کنید که درخواست شما در دور اول ناعادلانه رد شده است، می توانید یک نامه تجدید نظر به سفارت قبرس ارسال کنید. این ناکه باید به وضوح دلیل درخواست تجدید نظر شما را بیان کند و تمام اطلاعات شخصی مرتبط شما را در بر گیرد. بهتر است ظرف 30 روز پس از دریافت نامه رد درخواست، نامه تجدید نظر را ارسال کنید.

روش های دریافت ویزای قبرس شمالی

دریافت ویزای قبرس شمالی و اقامت آن روش های متنوع ای دارد.

روش های مهاجرت به قبرس
1سرمایه گذاری در قبرس
2مهاجرت تحصیلی به قبرس
3ثبت شرکت در قبرس
4اقامت قبرس از طریق تمکن مالی
5مهاجرت کاری به قبرس
6مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک
7مهاجرت موقت به قبرس

 

پرسش و پاسخ های کوتاه درمورد مهاجرت تحصیلی به قبرس

حال در این بخش برخی از پرسش و پاسخ های مهاجرت به قبرس را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اطلاعات کامل در رابطه با این روش مهاجرت را به دست آورید:

 1. آیا امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل در قبرس وجود دارد؟ بله – می‌توان از طریق اداره مهاجرت قبرس اقدام کرد.
 2. هزینه درخواست ویزای تحصیلی قبرس چقدر است؟ 20 یورو + 70 یورو هزینه‌های اضافی
 3. آیا اقامت پس از تحصیل در قبرس مقدور است؟ بله – می‌توان برای این مورد نیز از طریق اداره مهاجرت قبرس اقدام کرد.
 4. از چه طریقی  برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی را بررسی کنیم؟ می‌توانید از طریق وبسایت‌های رسمی نظیر universityguru.com به بررسی این دانشگاه‌ها بپردازید.
 5. رشته‌های محبوب و پردرآمد برای تحصیل در قبرس کدام‌اند؟ رشته‌هایی نظیر اقتصاد، مدیریت بازرگانی و پزشکی به عنوان محبوب‌ترین‌ها در این کشور معرفی می‌شوند.
 6. آیا امکان تحصیل در قبرس با مدرک دیپلم و همچنین  تحصیل مقطع دکترا در قبرس وجود دارد؟ بله – به راحتی می‌توانید در دو مقطع ذکر شده تحصیل خود را انجام دهید.
 7. وضعیت کار و اشتغال در قبرس جنوبی پس از تحصیل بهتر است یا شمالی؟ در هر دو بخش قبرس به یک شکل وضعیت کار و اشتغال پس از تحصیل ارائه می‌شود.
 8. سیستم آموزشی قبرس قوی‌تر است یا ترکیه؟  سیستم آموزشی قبرس به مراتب قوی‌تر از ترکیه است.
 9. سیستم نمره‌‌دهی آموزشی در قبرس شبیه به ایران است؟ خیر – تا حد زیادی با یک دیگر متفاوت هستند.
 10. تعطیلات سال تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌ها قبرس شمالی را در کجا مشاهده کنیم؟ می‌توانید از سایت officeholydays.com کمک بگیرید.
 11. آیا سیستم  مدارس قبرس شمالی نیز در سطح دانشگاه‌های آن است؟ بله – هر دو سطوح بالایی قرار دارند.

سوالات متداول

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای تحصیلی چقدر است؟

این مدت زمان حدودا بین یک الی 3 ماه متغیر است.

آیا خانواده شخص متقاضی ویزا نیز می‌تواند به قبرس مهاجرت کند؟

تنها همسر و فرزند زیر 18 سال می‌تواند از طریق ویزای پیوست به قبرس مهاجرت کند.

آیا می‌توان به ریجکتی ویزای تحصیلی قبرس درخواست بررسی مجدد ارسال کرد؟

می‌توانید تا مدت 30 روز پس از ریجکت شدن درخواست بررسی مجدد را ارسال کرده یا پس از 3 ماه مجدد درخواست خود را ارسال کنید.

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها