Search

دانشگاه های قبرس شمالی

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش
دانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه های قبرس شمالی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل در قبرس شمالی این است که برای تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشو نیازی به اخذ ویزا ندارید!. از مزیت های دیگر تحصیل در این کشور خوش آب و هوا هزینه تحصیل است که در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بسیار کمتر است. حتی برای تحصیل در دانشگاه های قبرس نیازی به مدرک زبان ندارید. قبرس شمالی یکی از کشور های بسیار امن و در حال توسعه است روند رشد آن بسیار سریع است که می تواند محیطی بسیار جذاب برای تحصیل شما باشد و آینده تحصیلی و زندگی شما را تغییر دهد.

با توجه به رشد قبرس شمالی در همه زمینه و مخصوصا در زمینه علم باعث شده تا رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی بالا برود و جزو دانشگاه های معتبر جهانی قرار بگیرند. ارائه بورسیه های متنوع به همراه خوابگاه های فول امکانات و همچنین شهریه مناسب و کمتر نسبت به کشور های اروپایی تحصیل در این کشور بسیار محبوب شود.

 

تحصیل در قبرس شمالی

یکی از کشورهای جذاب برای تحصیلات عالی، قبرس شمالی است. این کشور تعداد زیادی دانشگاه بین‌المللی را در خود جای داده است و در چند سال اخیر، متقاضیان بین‌المللی آن رو به افزایش بوده‌اند. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی کاملاً معتبر هستند و امکان تعویض دانشجو با کشورهای مختلف نظیر انگلستان، آلمان، ایالات‌متحده آمریکا و لیتوانی وجود دارد. با توجه به دانشگاه‌های معتبر مثل دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه مدیترانه شرقی، قبرس شمالی چند سال اخیر چند پرطرفدارترین کشور جذب دانشجو بوده است. در همه دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، زبان انگلیسی به‌طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید بدون نیاز به یادگیری زبان ترکی در آن‌ها تحصیل کنید.

 

در قبرس شمالی

 

دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

لیست دانشگاه های قبرس شمالی
رتبه در قبرس شمالیدانشگاهشهر دانشگاه
1دانشگاه خاورمیانه شرقیشهر فاماگوستا
2دانشگاه شرق نزدیکشهر نیکوزیا
3دانشگاه بین المللی قبرسشهر نیکوزیا
4دانشگاه آمریکایی گیرینهشهر کارینیا
5دانشگاه اروپایی لفکشهر لفکا
6کمپ METU قبرس شمالیشهر مورفو
7دانشگاه مدیترانه ای کارپاسیاشهر نیکوزیا
8دانشگاه علوم قبرسشهر کارینیا
9دانشگاه علوم و بهداشت قبرسشهر مورفو

 

یکی از روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور است. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های پزشکی، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مدیریت هتل، گردشگری، مدیریت رویدادها، بازاریابی، ارتباطات، رسانه‌های اجتماعی، ریاضیات، علوم انسانی و علوم تربیتی به دانشجویان ارائه میدهند. رشته‌های آموزش داده شده به زبان ترکي در دانشگاه‌های قبرس شمالي به صورت رایگان هستند. قبرس شمالي به عنوان دروازۀ ورود به اروپا شناختۀ مي‌شود. فارغ التحصيلي از دانشگاه های برجستۀ قبرس شمالي با استفادۀ از مدارك خود مي توانید در تُّركيه و حتی سراسر اروپا کار کنید. پس از فارغ‌التحصیلی، مدارک شما باید توسط YOK (انجمن آموزش عالی قبرس شمالی) و YODAK (انجمن آموزش عالی ترکیه) تأیید شود.

 

رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی

تمامی دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی با تجهیزات و دستگاه‌های تخصصی مجهز شده‌اند. استادان این دانشگاه‌ها اکثراً از قبرس شمالی یا ایالات متحده آمریکا هستند و نظام آموزشی آن‌ها با سیستم آموزشی آمریکا همخوانی دارد. به دلیل این ویژگی‌های منحصر به فرد، دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی در رده بندی جهانی موفق عمل کرده و هر سال تعداد بیشتری متقاضی جذب می‌کنند.

رنکینگ برخی از دانشگاه قبرس شمالی
دانشگاهرنکینگ در اروپارنگینک در جهان
دانشگاه مدیترانه شرقی5911932
دانشگاه خاور نزدیک8431659
دانشگاه تکنولوژی قبرس9072917
دانشگاه آمریکایی گیرینه12714743
دانشگاه بین المللی قبرس12775056
دانشگاه اروپایی لفکه18416362

 

هزینه تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

هزینه تحصیل در قبرس شمالی بستگی به دانشگاه تحصیلی، مقطع تحصیلی و نوع رشته تحصیلی شما دارد.

به طور مثال هزینه دوره های کارشناسی از 3.000 یورو تا 13.000 یورو است و هزینه تحصیل در مقطع تحصیلی تکمیلی بین 5.000 تا 10.000 یورو متغییر است.

این هزینه ها کاملا مرتبط با شهریه دانشگا‌های قبرس و رشته تحصیلی شما است.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

 

بهترین رشته های تحصیلی دانشگاه قبرس شمالی

مسأله اصلی در انتخاب رشته، توجه به هدف و علاقه شخصی شما است. با این حال، لازم است در نظر داشت که رشته انتخابی شما در بازار کار قبرس شمالی مورد توجه قرار می‌گیرد یا خیر. اگر قصد دارید پس از تحصیل در قبرس شمالی بمانید، باید بازار کار این کشور را به دقت بررسی کنید. در ادامه، رشته های پرطرفدار در مقاطع تحصیلی مختلف را برای شما معرفی می‌کنیم تا با دانستن جزئیات دقیق تر، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

بهترین رشته ها در مقطع کارشناسی: رشته های پزشکی – گردشگری و هتلداری – معماری – مهندسی عمران – مدیریت بازرگانی

بهترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد: رشته های پزشکی – بانکداری و مالی – استحکام سازه – علوم داده – سیستم های اطلاعاتی و نوآوری دیجیتال

بهترین رشته ها در مقطع دکترا: رشته های پزشکی – مدیریت بازرگانی – اقتصاد – روابط بین الملل – امور مالی

 

دانشگاه پزشکی مورد تایید ایران

دانشگاه پزشکی قبرس شامل دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) بوده و مدارک آن از اعتبار بالایی برخوردار است اما متاسفانه مورد تایید وزرات بهداشت ایران نیست.

تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی برای ایرانیان، به ویژه در رشته پزشکی، ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد. به عنوان مثال، تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی شامل ۷ سال تحصیل است که سه سال اول به صورت تئوری در دانشگاه EMU صورت می‌گیرد و پس از آن، دانشجویان برای ادامه تحصیل به مارمارای استانبول فرستاده می‌شوند. همچنین، رشته داروسازی نیز در قبرس شمالی توسط وزارت بهداشت ایران تایید نشده است و هیچ گونه تضمین برای پیدا کردن کار در این حوزه وجود ندارد. بنابراین، بهتر است رشته‌های با بازار کار مناسب‌تر را برای تحصیل در قبرس شمالی انتخاب کنید.

 

معرفی دانشگاه های قبرس شمالی

قبرس شمالی حدود 25 دانشگاه دارد. این دانشگاه ها به سه دسته دولتی، نیمه دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و رشته های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهند. لازم به ذکر است که مدارک تمامی دانشگاه‌های این کشور، قابل قبول در کشورهای اروپایی و حتی ایران نمی‌باشند. بنابراین، در انتخاب دانشگاه خود بسیار دقت کنید تا پس از پایان تحصیلات، در هر جای جهان به راحتی مشغول به کار شوید. در اینجا، برترین دانشگاه‌های این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین دانشگاه های قبرس شمالی

بهترین و برترین دانشگاه های قبرس شمالی که مدارک معتبری دارند:

دانشگاه مدیترانه شرقی (Eastern Mediterranean University)

یک دانشگاه نیمه دولتی به نام دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در شهر فاماگوستا قبرس شمالی در سال 1979 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان مرکز آموزش عالی بسیار معتبر در قبرس شمالی شناخته می‌شود. بیش از 50 گروه آموزشی در این دانشگاه وجود دارد و تأیید وزارت علوم ترکیه (YOK) را دریافت کرده است. همچنین، مدارک این دانشگاه اعتبار بالایی دارند. زبان تحصیل در EMU ترکی و انگلیسی است و دانشجو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‍‍‍‍‌‌‌‎این دانشگاه، با حضور بین المللي های فعال، به چالش های جهانی پاسخ می‌دهد.

دانشگاه خاور نزدیک (Near East University)

دانشگاه NEU قبرس یا دانشگاه نیریست (خاور نزدیک). یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی، دانشگاه خاور نزدیک (NEU) نام دارد که در سال ۱۹۸۸ در شهر نیکوزیا (لفکوشا) به صورت خصوصی تأسیس شده است. این مرکز آموزش عالی، به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه این کشور شناخته می‌شود و در مقایسه با سایر دانشگاه‌های قبرس شمالی، بیشترین تنوع رشته‌ای را ارائه می‌دهد. همچنین، زبان تحصیل در این دانشگاه، به صورت همزمان به زبان انگلیسی و ترکی است.

 

دانشگاه خاور نزدیکl

 

دانشگاه بین المللی قبرس (Cyprus International University)

دانشگاه بین المللی قبرس یکی از معتبر ترین دانشگاه این کشور به حساب می آید که در سال 1997 میلادی در شهر نیکوزیا بنا گذاشته شد. این دانشگاه خصوصی است و اکثر رشته های پر طرفدار و کاربردی را دارد. کلیه دروس در این دانشگاه هم به زبان ترکی و هم زبان انگیلیسی تدریس می شود. رنکینگ دانشگاه CIU قبرس 1277 در اروپا است و در جهان رتبه 5056 را دارد.

 

دانشگاه بین المللی قبرس

 

دانشگاه آمریکایی گیرینه قبرس (به ترکی :Girne Amerikan iversniversitesi)

دانشگاه گیرینه قبرس : یک دانشگاه خصوصی به نام دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU) در شهر گیرنه، قبرس شمالی وجود دارد. این دانشگاه که توسط سرهات آکپینار در سال ۱۹۸۵ به عنوان یک موسسه آموزش عالی با الگوی دانشگاه‌های آمریکایی تأسیس شده است، اولین دانشگاه قبرس شمالی است. این دانشگاه بزرگ حال حاضر بیش از ۲۰ هزار دانشجو از ۱۳۵ کشور مختلف را در خود جای داده است و تعداد فارغ التحصيلي های آن به بيش از ۱۸ هزار نفر مي‌رسد.

 

دانشگاه گیرینه

 

دانشگاه آداکنت قبرس شمالی

یکی از دانشگاه‌های جوان و پویای کشور قبرس شمالی، دانشگاه آداکنت است که در مدت زمان کوتاهی به جایگاه علمی مناسبی دست یافته است. این موسسه آموزشی در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده و با همکاری گروه آموزش Avrupa و دانشگاه ایالتی کنت در اوهایو ایالات متحده، فعالیت خود را آغاز کرده است. هفت دانشکده و یک مدرسه اروپایی در این دانشگاه وجود دارد و دانشجو‌های بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. ساختمان اصلی این دانشگاه در شهر فاماگوستا قرار دارد و به عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش و فرهنگ شناسای شهر شناخته می‌شود.

 

دانشگاه آداکنت

 

خوابگاه های قبرس شمالی

تقریباً تمام دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، خدمات اقامتی و اسکان به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. با این حال، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی با زندگی در خانه اجاره‌ای تفاوت‌هایی دارد و شما باید قوانین و مقررات مورد نظر دانشگاه را رعایت کنید. خوابگاه‌های دانشگاهی در قبرس شمالی، به عنوان پاسخ به نیازهای اولیه دانشجویان طراحی شده‌اند و همگی آن‌ها تمیز و راحت هستند. یکی از مزایای اصلی این خوابگاه‌ها، نزدیک بودن به محوطه دانشگاه است. برخی دانشگاه‌های قبرس شمالی همچنین اقامتگاه‌های خصوصی دارند که هزینه بالاتری دارند.

 

سخن پایانی

ما سعی کردیم در این مطلب در مورد دانشگاه های قبرس شمالی صحبت کنیم تا شما به آگاهی لازم در این زمینه برسید و بتوانید تصمیم درست را بگیرید. شرکت مهاجرتی قبرس ایران با تجربه های متعدد در امور مهاجرت به قبرس شمالی و دریافت پذیرش دانشگاه قبرس در کنار شماست تا بتوانید بدون دردسر به اقامت قبرس شمالی برسید.

سوالات متداول

چه کسانی می توانند در قبرس شمالی تحصیل کنند؟

برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند، امکان درخواست پذیرش در دانشگاه‌های قبرس شمالی وجود دارد. برای این منظور، می‌توانید با ارسال مدارک و سوابق تحصیلی خود، درخواست خود را ثبت کنید. پذیرش در این دانشگاه‌ها تنها براساس سوابق تحصیلی شما صورت می‌گیرد و هیچ محدودیت سنی ندارد. همچنین، نکته مهم آن است که برای درخواست پذیرش، نیاز به مدرک زبان معتبر نخواهید داشت. به همین دلیل، این روش یک راه هوشمندانه برای تغییر وضعیت تحصیلات شماست که به رسیدن به آرزوهای شغلی و حرفه‌ای شما کمک خواهد کرد.

چگونه ویزای تحصیلی قبرس شمالی را دریافت کنیم؟

برای ورود به قبرس شمالی به منظور ادامه تحصیل، نیازی به درخواست ویزای توریستی ندارید. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، می‌توانید به کشور وارد شوید. پس از ثبت نام در دانشگاه، مراحل درخواست ویزای دانشجویی و اقامت شما آغاز خواهد شد. لطفا تغییرات را بررسی کنید و مطمئن شوید که هوشمندانه است.

چگونه بورسیه تحصیلی قبرس شمالی را دریافت کنیم؟

همان‌طور که پیش از این توضیح داده شده، دو نوع بورسیه دولتی و دانشگاهی وجود دارد. برای هر کدام با توجه به شرایط بیان شده در مقاله، فرد مدارک و رزومه خود را ارسال می‌نماید و در صورت دارا بودن شرایط، می‌تواند از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شود.

بیمه و خدمات درمانی در قبرس شمالی به چه صورت است؟

پس از تایید پذیرش و پرداخت هزینه مربوط به بیمه، دانشجویان بین المللی می‌توانند از خدمات درمانی بیمارستان‌های دولتی در قبرس شمالی به صورت رایگان استفاده کنند.

آیا امکان تحصیل رایگان در قبرس شمالی وجود دارد؟

متاسفانه، امکان تحصیل رایگان در قبرس شمالی وجود ندارد و تنها در صورت دریافت بورسیه، دولت این کشور بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل شما را پوشش خواهد داد.

مشاوره رایگان

سرمایه گذاری امن

Infinity

Infinity

پروژه Infinity ـ اقتصادی با منظره دریا شروع قیمت از 137,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

aloha

Aloha

ریزورت ساحلی Aloha- آپارتمان و ویلاهای لوکس شروع قیمت از 175,945 پوند دریافت مشاوره رایگان

42

mediterra

پروژه mediterra : زندگی مدیترانه‌ای پایدار در آلسانجاک گیرنه شروع قیمت از 330,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

Site 23

orchard

پروژه Orchard : پروژه ای لوکس در قبرس شمالی شروع قیمت از 104,000 پوند دریافت مشاوره رایگان  

Habitat

Habitat

پروژه Habitat: آرامشبخش مانند اسن تپه قبرس شمالی شروع قیمت از 105,950 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه تاریخ تحویل پروژه: اواسط سال ۲۰۲۷…

Grand Sapphire Blu 1

Grand Sapphire Blu

پروژه Grand Sapphire Blu: سرمایه گذاری ای پر سود و امن شروع قیمت از 87,900 پوند دریافت مشاوره رایگان اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه معرفی پروژه: پروژه Grand Sapphire…

واحد ها 1

grand-sapphire

پروژه Grand Sapphire – یک زندگی ۷ ستاره شروع قیمت از 59,500 پوند دریافت مشاوره رایگان صفحه اصلی 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای…

5 1

Elysium2

پروژه آپارتمانی الیسیوم 2 – محدوده لانگ بیچ اسکله شروع قیمت از 95,000 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای پروژه…

Villa 11 Mart 37 Foto

phuket

پوکت قبرس شمالی – خانه ای جدید سبک زندگی جدید شروع قیمت از 104,500 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت در نظر گرفته…

U A DSC00406 Pano

edelweise

edelweise – زندگی ای شاد در خانه ای زیبا شروع قیمت از ۵۶,۰۰۰ پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 3 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت مشخص شده برای…

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها