Search

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

تحولی در آینده شغلی شما

آنچه در این مطلب می خوانید

مهاجرت کاری به قبرس شمالی | بررسی بازار کار در قبرس، انواع ویزای کاری و شرایط لازم

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
0:38 00:00

اگر می‌خواهید در قبرس شمالی زندگی کنید، چه قصد اقامت دائم در این کشور را داشته باشید، چه قصد ادامه تحصیل، در هر حال پیدا کردن کار مناسب که بتواند هزینه‌های زندگی شما را پوشش دهد ضروری است. داشتن کار مناسب در هر کشوری، از مهم‌ترین موضوعاتی است که برای همه افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. به این دلیل که اگر اوضاع کاری مساعد نباشد قطعاً از نظر تامین هزینه‌های زندگی دچار سختی بسیار زیادی خواهید شد. مخصوصا با توجه به بی ارزش بودن پول ایران، ایرانیان قبل از مهاجرت به قبرس باید دقت زیادی بر شرایط کار در این کشور داشته باشند.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

شرایط کار در قبرس شمالی برای ایرانیان

در ابتدا باید این را بدانید که وضعیت کار در قبرس شمالی برای افرادی حوب است که در حوزه شغلی خود تخصص دارند و یا مدرک تحصیلی معتبری در اختیار دارند. اگر یکی از این دو مورد را دارید مطمئن باشید شرایط کار در قبرس شمالی برای شما فراهم خواهد بود.

در ادامه این مقاله مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی را بررسی خواهیم کرد. پس اگر در یکی از این زمینه‌ها مدرک تحصیلی یا سابقه کار مرتبط دارید، می‌توانید از بابت داشتن کسب و کار مناسب بعد از سکونت در قبرس تا حد زیادی مطمئن باشید. اما پیشنهاد ما این است که قبل از انجام هر اقدامی حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با انجام مشاوره رایگان آگاهی شما را نسبت به تمامی زوایای کسب و کار در قبرس شمالی را افزایش دهند.

  • مشاغل حوزه پزشکی و پرستاری: سیاست قبرس شمالی، بر این است که به زودی به اتحادیه اروپا ملحق شود، بدین منظور نیاز دارد که جمعیت خود را افزایش دهد و بدین علت است که شرایط بسیار ویژه و خاصی برای سرمایه گذاران و مهاجران فراهم کرده است که افراد بیشتری قبرس را برای زندگی خود و خانواده خود انتخاب کنند.
  • مشاغل مرتبط با آی تی و مارکتینگ: مهندسان آی تی و افرادی که متخصص مارکتینگ هستند، تقریبا از هر جایی در دنیا می‌توانند کار کنند و درآمد خوب داشته باشند. وجود اینترنت پر سرعت در قبرس شمالی، باعث شده که این کشور برای برنامه نویس‌ها و مهندسان کامپیوتر جذابیت بالایی داشته باشد.
  • مشاغل حوزه صنعت گردشگری: قبرس از نظر طبیعت و شرایط آب و هوایی، سطح امنیت و آزادی اجتماعی واقعاً عالی است. همین عوامل باعث شده که مسافران زیادی هر ساله به این کشور سفر کنند و در نتیجه مشاغل مرتبط با گردشگری و توریست واقعا عالی و پر درآمد باشد. مشاغل مرتبط با رستوران و تهیه غذا، ارائه خدمات به مسافران، تور لیدری و … همزمان با ورود گردشگران اوج می‌گیرد و درآمد خوبی کسب می‌کنند.

ویزای قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی برای ایرانیان و یا هر شخص دیگری در قبرس شرایط یکسانی دارد. شما باید تسلط کامل به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی داشته باشید. برای درخواست ویزای قبرس شمالی، نکته مهم این است که شما نمی‌توانید به صورت مستقیم به کار بپردازید. در ابتدا، یک کارفرما باید شما را به عنوان کارکنان خود دعوت کند و سپس شما باید دعوتنامه کاری همراه با مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید. کارفرمای شما باید درخواست اقامت کاری قبرس شمالی برای شما کند. او باید درخواست مجوز کار اولیه شما را به وزارت کار و تأمین اجتماعی قبرس شمالی ارسال کند و پس از دریافت آن، آن را به شما بفرستد. فقط با دست‌آوردن مجوز کار، مجوز ورود و استخدام در قبرس شمالی را دریافت کرده و به این کشور وارد می‌شوید. در غیر این صورت، شما حق ورود و استخدام در این کشور را ندارید و امکان درخواست مجوز کار برای شما نیز وجود ندارد.

قبرس یکی از کشورهای شرق دریای مدیترانه است که در اصل یک جزیره بوده و آب و هوای بسیار عالی دارد. سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند که یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار است. مهاجرت کاری به قبرس به علت وضعیت اقتصادی در حال پیشرفت، می‌تواند بسیار سودمند باشد. بنابراین اگر شما قصد دارید درباره این نوع از مهاجرت به قبرس بیشتر بدانید و اطلاعات کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید تا صفر تا صد مهاجرت کاری به قبرس را برای شما بیان کنیم و شما را با شرایط کاری در قبرس بیشتر آشنا کنیم.

 

نمایی از کشور قبرس

 

شرایط بازار کار در قبرس چگونه است؟

برای اقامت قبرس از طریق کار هر فرد متقاضی ابتدا بهتر است تا بداند شرایط بازار کار در قبرس چگونه است و وضعیت کار، اشتغال و درآمد در قبرس شمالی به چه صورت است؛ به همین دلیل در این قسمت به این موارد خواهیم پرداخت. قبرس، همان‌طور که گفتیم، جزیره‌ای نسبتا کوچک است. محبوب‌ترین مشاغل در قبرس شمالی در بخش‌های بانکداری، گردشگری، خدماتی، تجارت دریایی و فراساحلی است. با این حال قبرس شرایط بسیار عالی برای ایجاد یک کسب و کار را هم برای نیروی کار فراهم می‌کند.

نرخ بیکاری در قبرس در سال‌های اخیر روند رو به کاهشی داشته و میانگین درآمد ماهیانه بین ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ یورو تخمین زده می‌شود. تمامی این موارد نشان می‌دهد که شرایط کار در قبرس برای نیروی خارجی مناسب بوده و در زمان کوتاه می‌توان شغل مورد نظر را پیدا کرد.به طور مثال اگر علاقه دارید آرایشگری در قبرس شمالی را تجربه کنید، می‌توانید به راحتی بعد از گذراندن شرایط کارآموزی، آرایشگاهی را برای خود داشته باشید. ضمنا می توانید شرایط مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت را نیز در این وبسایت مطالعه نمایید.

 

مهاجرت کاری به قبرس شمالی و انواع ویزای کاری

بعد از اینکه درباره وضعیت کاری در مهاجرت به قبرس از طریق کار دانستیم، نیاز است تا مانند دیگر روش ‎های مهاجرت به این کشور مانند خرید ملک در قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق تولد از انواع ویزای مربوط به آن باخبر شویم. ویزا به عنوان اجازه ی ورود به این کشور است. برای ایرانیان سفر به قبرس شمالی به عنوان توریست نیازی به ویزا نداشته و فقط باید ویزای فرودگاهی را دریافت کرد. اما برای کار در قبرس برای ایرانیان شرایط متفاوت بوده و نیاز به ویزاهای خاص برای زمینه ‎های کاری متفاوت داریم. این ویزا ها عبارت اند از :

 

زیبایی های قبرس شمالی

 

ویزای کار دائمی

برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی و انواع ویزای کاری آن، ابتدا ویزای کار دائمی را معرفی می‎کنیم. حوزه‌ دریافت ویزای کاری برای این نوع مخصوص افرادی است که یک پیشنهاد کار دائمی را دریافت کرده ‎و قصد اقامت قبرس را به صورت دائمی دارند. مدت زمان این ویزا یک سال است و معمولا هر سال با قرارداد کاری تمدید خواهد شد.

ویزای کار موقت

ویزای کار موقت برای افرادی صادر می‎شود که به آن‎ها شغل موقت در قبرس شمالی پیشنهاد می‎شود. این ویزا برای یک دوره زمانی خاص یعنی حداکثر 3 ماه معتبر بوده و منجر به اقامت موقت قبرس می شود، اما در صورت لزوم قابل تمدید است. فرآیند دریافت ویزای کار موقت مشابه ویزای کار دائم است.

ویزای کار فصلی

برای مهاجرت به قبرس از طریق کار می‏توان ویزای فصلی نیز دریافت کرد. ویزای کار فصلی برای افرادی صادر می‌شود که برای مدت کوتاهی در قبرس شمالی به آن‎ها پیشنهاد کار داده می‎شود. این ویزا تا 9 ماه اعتبار دارد و برای 3 ماه دیگر قابل تمدید است. افرادی که این ویزا را دریافت می‎کنند، اجازه ندارند خانواده خود را با خود بیاورند.

ویزای کار دانشجویی

ویزای کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی که در یکی از دانشگاه ‏های قبرس شمالی ثبت نام کرده ‎اند صادر می‎شود. این ویزا به دانشجویان اجازه می‎دهد تا در طول تحصیل به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) کار کنند. دانشجویان برای دریافت این ویزا باید مدارک ثبت نام در دانشگاه و پاسپورت معتبر را ارائه دهند. لازم به ذکر است که که می توانید در همین سایت، از شرایط تحصیل در قبرس نیز آگاه شوید.

 

مهاجرت کاری به قبرس از طریق خوداشتغالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی از طریق خوداشتغالی نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید در قبرس یک کسب و کار ایجاد کنید یا اینکه به صورت فریلنسری در خانه کار کنید. برای هر دوی این شرایط نیاز به دریافت ویزای مخصوص هستید. فریلنسرها یا افرادی که قصد انجام کار آزاد را دارند، باید ویزای فریلنسری دریافت کنند.

البته گاهی اوقات برای خوداشتغالی نیاز به ارائه یک طرح تجاری قابل اجرا و قابل قبول است که به آن استارتاپ گفته می‌شود.‌ بنابراین متقاضی باید درخواست ویزای استارتاپی را داشته باشد، هم‌چنین باید قادر به حمایت مالی از خود باشد. پس قبل از دریافت انواع ویزای قبرس برای کار، باید مشخص کنید که قرار است در کدام حوزه کاری شغل خود را پیش ببرید، سپس بر اساس آن ویزای کاری مناسب خود را دریافت کنید. مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری نیز یکی از روش های مهاجرت است که می توانید در همین وبسایت درباره ی شرایط آن مطالعه کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس کدامند؟

بعد از آشنایی با ویزای کاری قبرس شمالی از دیگر شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار آماده کردن مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا، استخدام و شروع به کار است. مدارک مورد نیاز مهاجرت به قبرس از طریق کار بسیار مهم هستند و نیاز است تا تمامی آن‌ها را به صورت کامل در اختیار داشته باشید تا مشکلی برای کار شما ایجاد نشود. این مدارک عبارت اند از :

 

کار در قبرس شمالی

 

پاسپورت معتبر

مهم‎ترین مدرک مهاجرت به قبرس از طریق کار پاسپورت معتبر و کپی آن است. پاسپورت باید تا 6 ماه بعد از رفتن به قبرس انقضا داشته و کاملا معتبر باشد.

اجازه کار

شما به یک مجوز کار نیاز دارید که توسط مقامات قبرس شمالی صادر شده باشد. این مجوز به شما اجازه می‎‌دهد تا برای یک کارفرمای خاص در قبرس شمالی کار کنید. کارفرمای شما باید برای مجوز کار شما به عنوان بخشی از فرآیند استخدام درخواست دهد. البته این فقط برای افرادی که قصد استخدام دارند لازم است. افرادی که قصد ایجاد کسب و کار یا استارت آپ را دارند نیازی به این مدرک ندارند.

قرارداد کار

از دیگر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی قرارداد کاری است. شما به یک کپی از قرارداد کاری خود نیاز دارید که شرایط و ضوابط استخدام شما، از جمله مسئولیت‌های شغلی، حقوق و مزایای شما را مشخص کند.

گواهی سلامت

ممکن است از شما خواسته شود که یک گواهی بهداشتی ارائه دهید که ثابت کند در سلامت کامل و عاری از هرگونه بیماری مسری مانند HIV و HPV هستید.

گواهی عدم سو پیشینه

شما باید گواهی عدم سو پیشینه را برای مهاجرت به قبرس از طریق کار ارائه دهید. این مدرک ثابت می‌کند که شما در کشور خود دچار خلاف یا جریمه‌ای سنگین نشده‌اید.

مدارک تحصیلی

در مهاجرت به قبرس شمالی و مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق کار ممکن است نیاز باشد برای بعضی از مشاغل مدرک تحصیلی مرتبط و معتبر ارائه دهید. گاهی نیاز است مدارک از دیپلم به بعد و گاهی احتیاج است تنها آخرین مدرک تحصیلی ارائه شود.

تمکن مالی

ممکن است از شما خواسته شود که مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در قبرس شمالی ارائه دهید. این ضمانت نامه مبلغی بین ۴۰۰ تا ۸۵۰ لیر دارد که بر اساس کشور مبدا متقاضی تعیین می‌شود. مانند مهاجرت تحصیلی به قبرس این مبلغ نشان می‌دهد شما امکان پرداخت هزینه‌های خود در این کشور را دارید. البته بعضی از راه‌ها مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ممکن است نیاز به تمکن مالی نداشته باشد اما در مهاجرت به قبرس با تمکن مالی، شرط اصلی آن دارای بودن تمکن مالی است.

 

بیمه درمانی در قبرس به چه صورت است؟

یکی از مهم‏ترین مواردی که مهاجران نیاز دارند درباره آن بدانند و اطلاعات کسب کنند، آگاهی از وضعیت بهداشت و درمان و هم‏چنین بیمه درمانی در قبرس است. به همین دلیل به این موضوع نیز می‏پردازیم تا برای مهاجرت به قبرس از طریق کار کاملترین اطلاعات را داشته باشید.

از نظر مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، قبرس شمالی دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی است که توسط وزارت بهداشت این کشور اداره می‎شود. بیمه درمانی در قبرس شمالی اجباری نیست، اما به شدت توصیه می‌شود. چندین شرکت بیمه درمانی خصوصی وجود دارند و طیف وسیعی از طرح ها را ارائه می‎دهند که بودجه ها و نیازهای مختلف را برای افراد فراهم می‏کند. هزینه بیمه درمانی در قبرس شمالی بسته به عواملی مانند سن، وضعیت سلامتی و سطح پوشش مورد نیاز شما متفاوت است.

یکی از مزایای داشتن بیمه درمانی در قبرس این است که تضمین می‌کند که شما به خدمات پزشکی و مراقبت بهداشتی با کیفیت دسترسی دارید. قبرس شمالی سیستم مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی نسبتا خوبی دارد، اما اگر بیمه نداشته باشید، خدمات می ‌تواند بسیار گران باشد. با بیمه درمانی می‌توانید بدون نگرانی هزینه ‎های درمان را پرداخت کنید. هنگام خرید بیمه درمانی در قبرس شمالی، درک شرایط و ضوابط بیمه نامه بسیار مهم است. به همین خاطر سعی کنید تحقیقات خود را از شرکت‏ های مختلف بیمه انجام دهید.

 

مهاجرت به قبرس از طریق کار

 

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی چقدر است؟

حال ممکن است از خود بپرسید برای اقامت قبرس شمالی از طریق کار به چقدر هزینه احتیاج داریم و هزینه زندگی در قبرس چقدر است؟ برای این مورد شما ابتدا باید با هزینه مهاجرت به قبرس شمالی آشنا باشید. مهم‌ترین هزینه برای شروع کار، اخذ ویزا و گرفتن بلیط برای سفر به قبرس است. بعد از آن ممکن است شما برای پیش بردن کارهای مهاجرت خود نیاز به وکیل یا مشاور داشته باشید، در این صورت باید هزینه‌ای جدا برای آن در نظر بگیرید. شرکت مهاجرتی قبرس ایران با تیمی مجرب و توانا، می تواند همراه مطمئن شما در دستیابی به این امر مهم باشد.

هم‌چنین بعضی از افراد سعی می‌کنند از کاریابی‌های بین المللی نیز استفاده کرده تا موقعیت کاری خود در قبرس را بهتر پیدا کنند که البته برای این مورد نیز باید هزینه پرداخت کرد. در قسمت مدارک بیان کردیم که نیاز به نامه ضمانت بانک یا تمکن مالی داریم. البته این مبلغ به صورت گردش حساب ارائه می‌شود، اما باید در حساب شما قرار داشته باشد تا بتوانید ویزای کاری را دریافت کنید.

پس برای مهاجرت کاری به قبرس نیاز به یک سرمایه اولیه دارید. بعد از ورود به این کشور هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی مطرح می‌شوند. به همین دلیل در اینجا جدولی از هزینه‌های مهم را برای شما آماده کرده‌ایم تا با آن‌ها بیشتر آشنا شوید. با این حال باید توجه کنید که مبالغ ارائه شده در جدول تقریبی است و ممکن است در زمان مهاجرت شما کمی بیشتر شده باشد.

 

موارد موردنظر
میانگین هزینه به لیر
اجاره آپارتمان 1 خوابه
7500 تا 12.500
اجاره آپارتمان 2 خوابه
15.000 تا 20.000
خرید محصولات غذایی در بازار
1000
قیمت گوشت به ازای هر کیلوگرم
150
قیمت بنزین به ازای 1 لیتر
20.91
تاکسی
80
بلیط اتوبوس بین شهری
150

 

این مبالغ، هزینه‏ های اصلی زندگی در قبرس شمالی است. با توجه به تغییرات در قیمت ارز باید بر اساس قیمت به روز آن‏ها را محاسبه کنید. با این حال حقوق کار در قبرس به اندازه ای است که شما به راحتی قادر به پرداخت این هزینه ها باشید و حتی مقداری هم برای تفریح و پس انداز داشته باشید. با این حال برای ماه ‏های اول زندگی که هنوز حقوق دریافت نکرده ‏اید باید این هزینه‏ ها را از قبل تامین کنید.

 

آیا از طریق مهاجرت پناهندگی به قبرس نیز می‏توان در این کشور کار کرد؟

یکی از سخت‏ ترین راه ‏های مهاجرت، پناهندگی است. مهاجرت پناهندگی به قبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال کار در قبرس برای ایرانیان فقط از راه مهاجرت به قبرس از طریق کار امکان پذیر است. زیرا شما باید اجازه کار و ویزای آن را دریافت کنید تا بتوانید کاری را در این کشور آغاز کنید، البته دانشجویان نیز با دریافت اجازه کار می‏توانند در کنار تحصیل خود کار کنند. با این حال شرایط کاری برای پنهاندگان بسیار سخت است.

 

سخن پایانی

مهاجرت کاری به قبرس یکی از راه‏ های گرفتن اقامت در این کشور است که شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. شما باید قبل از اینکه اقدام به مهاجرت کنید، درباره این شرایط اطلاعات لازم را کسب کنید. هم‏چنین نیاز است تمامی مدارک لازم را در اختیار داشته و هزینه های لازم برای سفر را تامین کنید. در این صورت می‏توانید مهاجرتی بدون دغدغه داشته و به راحتی اجازه کار خود را در قبرس شمالی دریافت کنید.

سوالات متداول

آیا ایرانیان می‏توانند بیمه درمانی را برای مهاجرت کاری به قبرس دریافت کنند؟

ایرانیان از طریق اقامت کاری خود می‏توانند بیمه درمانی را دریافت کرده و هزینه ‏های درمان خود را دریافت کنند.

آیا نیاز به مدرک زبان برای مهاجرت کاری به قبرس داریم؟

برای کار در قبرس شمالی بهتر است تا زبان ترکی را یاد داشته باشیم. البته با زبان انگلیسی هم می‏توان کار کرد اما نیاز به مدرک نیست.

آیا خانواده افرادی که مهاجرت کاری به قبرس از طریق کار دارند هم می‏توانند با آن‏ها زندگی کنند؟

همسر و فرزندان زیر 18 سال افرادی که اقامت کاری گرفته ‏اند می‎توانند با آن‏ها زندگی کنند.

4.8 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
حسین
1 سال قبل

بسیار عالی