Search

آغاز یک زندگی جدید با مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی یکی از جزایر بزرگ دریای مدیترانه با آب و هوای معتدل است که سالانه مهاجران بسیاری به این منطقه جذب می‌شوند. در ادامه به معرفی قبرس شمالی می‌پردازیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

مهاجرت به قبرس | بررسی انواع روش های مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
0:39 00:00

اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید می‌توانید برای مقصد مهاجرت و محل زندگی خود، قبرس شمالی را انتخاب کنید. قبرس شمالی قطعا دروازه‌ی ورود شما به اروپا خواهد بود و شما این امکان را دارید تا بتوانید اقامت در قبرس شمالی را راحت‌تر و سریع‌تر از سایر کشورهای اروپایی دریافت کرده و یک زندگی امن و راحت را در قبرس شمالی داشته باشید.

در ادامه، روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی و هزینه‌های مهاجرت و مزایای زندگی در این کشور را باهم بررسی خواهیم کرد. همچنین شما می‌توانید از کارشناسان ما نیز در این رابطه مشورت گرفته و با ما در ارتباط باشید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت قبرس شمالی

مراحل و مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت قبرس شمالی

کشور قبرس

کشور قبرس، یکی از جزیره‌‌های دریای مدیترانه است که واقع شده در شرق اروپا است. این کشور به دلیل آب و هوای گرمسیری، سواحل زیبا و فرهنگ متنوع، یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگران و مهاجران در اروپا محسوب می‌شود. جمعیت قبرس بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر است و زبان‌های رسمی آنان یونانی و ترکی است. پایتخت قبرس نیکوزیا (Nicosia) است و ارز رسمی آن یورو می‌باشد.

قبرس دارای سیستم آموزشی عالی و قوی است و دانشگاه‌های معتبری در این کشور وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. همچنین، این کشور از نظر اقتصادی نیز کشوری پویا است و دارای صنایع مختلفی از جمله صنایع گردشگری، حمل‌ونقل، تجارت و خدمات مالی است. اگر شما به دنبال زندگی در یک کشور دارای آب و هوای خوب، فرهنگ غنی و اقتصادی پویا هستید، قبرس می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شما باشد. در ادامه به توضیح شرایط مهاجرت به قبرس و روش های آن می پردازیم.

خانه های ساحلی در قبرس

کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی، یک دولت کوچک در شمال جزیره قبرس در دریای مدیترانه است. این دولت، صرفا توسط ترکیه به عنوان دولت مستقل تأیید شده است و توسط جمهوری قبرس، اتحادیه اروپا و جامعه بین‌المللی به عنوان کشوری مستقل به حساب نمی‌آید. قبرس شمالی به عنوان یک کشور مستقل با پایتخت نیکوزیا در سال ۱۹۸۳ تأسیس شد. در حال حاضر، قبرس شمالی در وضعیتی بسیار خاص به عنوان یک کشور مستقل است که تحت کنترل ترکیه قرار دارد. به دلیل پیشرفت قبرس شمالی و شرایط اقتصادی، تحصیلی و کاری موجود در این کشور، قبرس شمالی به یکی از محبوب‌ترین کشورها برای  مهاجرت بین ایرانیان تبدیل شده است.

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی

اگر شما در انتخاب بین مهاجرت به قبرس شمالی یا مهاجرت به قبرس جنوبی مانده‌اید، بهتر است ابتدا با تفاوت‌های این دو آشنا شوید و بعد از آن بهترین گزینه را انتخاب کنید. قبرس شمالی و قبرس جنوبی دو منطقه ی مجزا هستند که هر یک دارای ویژگی‌ها، تاریخچه و وضعیتی مستقل از یکدیگر هستند. برخی از تفاوت‌های مهم بین این دو منطقه عبارت است از:

 • وضعیت سیاسی:

قبرس جنوبی به عنوان یک کشور مستقل و عضو اتحادیه اروپا تحت شناسایی جامعه بین‌المللی قرار دارد؛ در حالی که قبرس شمالی تنها توسط ترکیه به عنوان دولتی مستقل تحت شناسایی بین المللی تایید شده است.

 • ترکیب قومیتی:

در قبرس جنوبی، یونانیان قبرسی به عنوان جمعیت اصلی و مسلمانان قبرسی به عنوان جمعیت کوچکتر حضور دارند؛ در حالی که در قبرس شمالی، ترک‌های قبرسی به عنوان جمعیت اصلی و یونانی‌های قبرسی و دیگر اقوام به عنوان جمعیت های کوچک تر مستقر هستند.

 • محدودیت‌های مرزی:

در حال حاضر، خط مرزی بین دو منطقه وجود دارد و دسترسی به بخشی از قبرس شمالی محدود شده است. همچنین، تنها چند کشور جهان با قبرس شمالی روابط دیپلماتیکی دارند و برای سفر به قبرس شمالی به یک ویزای خاص نیاز دارید.

 • وضعیت اقتصادی :

اقتصاد قبرس شمالی از اقتصاد قبرس جنوبی جدا شده است و به عنوان یک کشور کوچک و تحت تحریم‌های بین المللی، با مشکلات اقتصادی بیشتری روبرو است. این در حالی است که قبرس جنوبی به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، دسترسی به بازارهای بین المللی و راهکارهای اقتصادی پیشرفته‌تری دارد.

تفاوت ها
قبرس شمالی
قبرس جنوبی
وضعیت سیاسی
تحت حمایت ترکیه
مستقل و عضو اتحادیه اروپا
واحد پول
لیر ترکیه
یورو
جمعیت مستقر
اکثریت ترک زبان
اکثریت یونانی

هزینه زندگی

نسبتا کم

نسبتا زیاد

هزینه تحصیل

به دلیل دانشگاه های معتبر بیشتر

کمتر

روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی، چندین روش وجود دارد که در زیر به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس از طریق کار، مراحل زیر را باید طی کنید:

1. پیدا کردن شغل:

اولین گام برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار، پیدا کردن شغل مناسب است. شما می‌توانید از طریق اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، وکلا و همچنین مراجعه به ادارات کار و کاریابی در قبرس شمالی به دنبال شغل مناسبی باشید.

2. دریافت پیشنهاد کار:

بعد از پیدا کردن شغل، باید از کارفرما پیشنهاد کار رسمی دریافت کنید. این پیشنهاد شامل شرایط شغل، مدت زمان قرارداد، حقوق و مزایا و مسئولیت‌های شما در شغل مورد نظر است.

3. درخواست ویزای کار:

پس از دریافت پیشنهاد کار، باید درخواست ویزای کار را از سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی در کشور خودتان بگیرید. برای درخواست ویزای کار، باید اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، پیشنهاد کار و مدارک دیگری مانند مدارک تحصیلی و تجربیات کاری را ارائه کنید.

4. پرداخت هزینه ویزا:

پس از تایید درخواست ویزا، باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. هزینه ویزای کار برای هر فرد متفاوت است و به تعداد روز اقامت شما در قبرس شمالی بستگی خواهد داشت.

5. دریافت ویزا:

پس از پرداخت هزینه ویزا، باید منتظر دریافت ویزا باشید. ویزای کار به شکل یک برگه یا برچسب در پاسپورت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

6. ورود به قبرس شمالی:

پس از دریافت ویزا، می‌توانید برای کار در قبرس شمالی به این کشور مهاجرت کرده و در آن زندگی کنید.

وضعیت اشتغال و بیکاری
جدیدترین آمار
آمار قبلی
واحد
نرخ بیکاری
8
8.3
درصد
تعداد افراد شاغل
432
417
هزار نفر
تعداد افراد بیکار
32,903
31,305
هزار نفر
نرخ بیکاری بلند مدت
2.6
2.3
درصد
نرخ بیکاری جوانان
21.7
21.7
درصد
موقعیت شغلی خالی
10,663
11,874
عدد
حداقل دستمزد در ماه
2,404
1,965
یورو
جمعیت
0.9
0.89
میلیون نفر

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس، ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی می باشد. اما ثبت شرکت در قبرس شمالی دارای شرایطی هست که فرد به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد، خصوصا اگر به زبان قبرس هم تسلط کافی نداشته باشد. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا کارشناسان حرفه ای تیم قبرس ایران در کنار شما هستند تا به ساده ترین و سریعترین شکل ممکن مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی و دریافت اقامت این کشور برای شما و خانواده و عزیزان شما فراهم شود.

شرایط مورد نیاز
زمینه های همکاری با قبرس – ایران
گواهی عدم سو پیشینه
ثبت شرکت
سرمایه اولیه شرکت
طراحی فضای داخلی شرکت
تضمینات مالی دایرکتور
تبلیغات
هزینه های مربوط به ادارات دولتی
 

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، می‌توانید با داشتن سرمایه‌ی کافی در یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری موجود در این کشور شرکت کنید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس، با برنامه ” جذب سرمایه‌گذاری قبرس” امکان‌پذیر است. این برنامه امکان به دست آوردن اقامت دائم در قبرس را برای شما فراهم می‌کند. برنامه جذب سرمایه‌گذاری در قبرس به دو روش اصلی ارائه می‌شود:

 • سرمایه‌گذاری مستقیم: در این روش، شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل ۲۷۵،۰۰۰ یورو در سه سال اول، اقامت دائم در قبرس را به دست آورید.
 • سرمایه‌گذاری غیرمستقیم: در این روش، شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰،۰۰۰ یورو در یکی از املاک یا ملک‌های تجاری‌ مرتبط با دولت قبرس، اقامت دائم در قبرس را به دست آورید.

در ادامه، مراحل اصلی این روش مهاجرت را توضیح می‌دهیم:

1. پیدا کردن برنامه سرمایه گذاری:

ابتدا باید یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری موجود در قبرس شمالی را پیدا کنید، که به شما امکان مهاجرت به این کشور را بدهد. این برنامه‌ها عمدتاً شامل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله صنایع تولیدی، گردشگری، مسکن و … هستند.

2. ثبت نام و پرداخت مبلغ سرمایه گذاری:

بعد از پیدا کردن برنامه سرمایه‌گذاری مناسب با بودجه خود، باید ثبت نام کنید و مبلغ سرمایه‌گذاری را پرداخت کنید. مبلغ سرمایه‌گذاری برای هر برنامه متفاوت است.

3. دریافت تاییدیه سرمایه‌گذاری:

بعد از پرداخت مبلغ سرمایه‌گذاری، باید تاییدیه سرمایه‌گذاری را از دولت قبرس شمالی دریافت کنید. این تأییدیه شامل اطلاعات مربوط به شما و برنامه سرمایه‌گذاری است.

4. درخواست ویزای مهاجرت:

پس از دریافت تاییدیه سرمایه‌گذاری، باید درخواست ویزای سرمایه گذاری در قبرس را از دولت این کشور بگیرید. برای این منظور، باید اطلاعات شخصی و تأییدیه سرمایه‌گذاری خود را به دولت ارائه دهید.

5. دریافت ویزای مهاجرت:

در صورتی که درخواست ویزای مهاجرت شما تأیید شود، می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

پروسه خرید ملک در قبرس
انتخاب نوع ملک (آپارتمانی ویلایی و …)
انتخاب متناسب با سلیقه شما (متراژ، قیمت و امکانات)
درخواست سفر و بازدید نهایی از ملک در قبرس

همچنین شما می توانید برای مشاهده انواع ملک ها و خانه های ویلایی و آپارتمانی در قبرس به صفحه خرید ملک در قبرس در سایت قبرس ایران مراجعه کنید. وکلا و مشاورین ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما درباره خرید ملک در قبرس شمالی و تمامی سوالات در مورد مهاجرت به قبرس هستند. نکته قابل توجه که خیلی حائز اهمیت است این است که شما میتوانید در قبرس شمالی با هزینه یک خانه معمولی در تهران، یک خانه لاکچری و زیبا همچنین مبله و به همراه تمامی امکانات مورد نیاز را خریداری کنید. اقامت دائم قبرس شمالی با خرید ملک نیز، از دیگر مزایای این اقدام است. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

مهاجرت تحصیلی به قبرس

دانش آموز های قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل، شما می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید و پس از اتمام تحصیلات، می‌توانید به عنوان فارغ التحصیل در این کشور کار کنید و اقامت دائم بگیرید. مراحل اصلی مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل به شرح زیر است:

1. پیدا کردن دانشگاه:

برای شروع مراحل مهاجرت به قبرس شمالی، ابتدا باید یک دانشگاه در این کشور انتخاب کنید که برای تحصیلات مورد نظر شما مناسب است. برای این کار، می‌توانید از وب‌سایت‌های مربوط به دانشگاه‌های قبرس شمالی استفاده کنید.

2. ثبت نام در دانشگاه:

پس از پیدا کردن دانشگاه، باید در آن ثبت نام کرده و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را تهیه کنید. این مدارک شامل رزومه، گواهی نامه‌ی تحصیلی، اثبات شخصیت و شهادت‌نامه‌ی آزمون زبان است.

3. اخذ ویزای تحصیلی:

پس از ثبت نام در دانشگاه، باید ویزای تحصیلی برای ورود به قبرس شمالی را دریافت کنید. برای این کار، باید مدارک لازم را به سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی در کشور خود ارائه دهید. پس از تایید مدارک و درخواست شما، ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد.

4. سفر به قبرس شمالی:

پس از دریافت ویزای تحصیلی، باید به قبرس شمالی سفر کنید و ثبت نام خود را در دانشگاه انجام دهید.

5. اخذ اقامت دائم:

پس از اتمام تحصیلات، می‌توانید درخواست اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی را بدهید و به عنوان فارغ التحصیل در ایت کشور مشغول به کار شوید.

یکی از دلایل انتخاب مهاجرت به قبرس شمالی بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی دانشگاه های فعال پویا و بسیار معتبر در سطح بین المللی قبرس شمالی است که با این حال هزینه تحصیلی نسبتا کمتری نسبت به قبرس جنوبی دارد. دانشگاه ها و مدارس قبرس شمالی به دلیل معتبر بودن و هزینه مناسب از پر تقاضا ترین ها برای مهاجرت های تحصیلی در دنیا است. دانشگاه های معتبری مانند:

دانشگاه های معتبر قبرس شمالی
رتبه جهانی
نوع
دانشگاه بین المللی قبرس
71
خصوصی
دانشگاه معتبر خاور نزدیک
948
دولتی
دانشگاه مدیترانه شرقی
2064
دولتی
دانشگاه آمریکایی گیرنه
4742
خصوصی

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

در این روش، شخص خارجی باید با یک شهروند از قبرس شمالی ازدواج کند و سپس می‌تواند به عنوان همسر این شهروند، درخواست مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج را بدهد. برای این منظور، ابتدا باید مراحل ازدواج را طی کرده و ازدواج رسمی با یکی از شهروندان قبرس شمالی را به ثبت برسانید. سپس باید مدارک لازم را برای درخواست ویزای مهاجرت به قبرس شمالی تهیه کنید. این مدارک شامل اسناد شخصی شما و همسرتان، اثبات مالی، تحصیلات و تجربه کاری شما می‌باشد. پس از طی این مراحل، باید درخواست ویزای مهاجرت به قبرس شمالی را به سفارت یا کنسولگری قبرس در کشور محل اقامت خود ارسال کرده و منتظر تایید ویزای خود بمانید. پس از تایید ویزا، می‌توانید به قبرس شمالی مهاجرت کنید و در آنجا زندگی جدیدی را در کنار همسرتان آغاز کنید.

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تولد فرزندان

با توجه به قوانین جاری در قبرس شمالی، تولد در این کشور مبدأ حقوق شهروندی است. به عبارتی، اگر فرزند شما در قبرس شمالی به دنیا بیاید، به عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شود و شما نیز به عنوان والدین می‌توانید درخواست اقامت برای خودتان و همسرتان را ارسال کنید. در این صورت، برای مهاجرت به قبرس از طریق تولد باید مراحل ثبت نام فرزند و درخواست اقامت برای خودتان و همسرتان را انجام دهید.

 

مهاجرت پناهندگی به قبرس

برای مهاجرت به عنوان پناهنده به قبرس، باید ابتدا درخواست پناهندگی خود را به مقامات پناهندگی قبرس ارائه دهید. برای این کار، باید به دلیلی قانونی و انسانی واجد شرایط فرار از کشور خود باشید، مانند تهدید به زندان، شکنجه، آزار و اذیت، یا تهدید به جان شما یا خانواده‌تان؛ که این موارد جزو شرایط پناهندگی در قبرس شمالی می باشد. پس از ارائه درخواست، مراحل بررسی شروع خواهد شد. بررسی شامل مصاحبه با شما و بررسی مدارک و شواهدی است که احتمالاً برای تایید درخواست، ارائه کرده‌اید. بررسی ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد و در صورتی که درخواست شما تأیید شود، شما می‌توانید به عنوان پناهنده به قبرس وارد شوید. مزایای پناهندگی در قبرس شامل دسترسی به خدمات پزشکی و تحصیل در دانشگاه‌ها و همچنین دسترسی به بازار کار است. با این حال، باید توجه داشت که پروسه پناهندگی ممکن است طولانی و پر مشقت باشد و همچنین احتمال رد درخواست نیز وجود دارد.

 

مهاجرت به قبرس از طریق تمکن مالی

مهاجرت به قبرس با تمکن مالی یا همان روش خود حمایتی یکی دیگر از روش های مهاجرت به مروارید مدیترانه است. در این روش متقاضی باید با گواهی ای که به آن تمکن مالی گفته می شود نشان دهد که دارایی لازم و یک درآمد ثابت در سال دارد و همچنین این درآمد نباید وابسته به حضور متقاضی در کشور مبدا متقاضی باشد. درآمد سالیانه مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس با تمکن مالی برای یک نفر چیزی حدود 10 هزار یورو است که باید به دولت قبرس این وجود این درآمد ثابت شود و برای هر یک نفر همراه فرد متقاضی این مبلغ 5 هزار یورو دیگر افزایش پیدا می کند. متقاضیان عمده و اصلی این روش مهاجرتی بازنشستگان هستند.

 

اقامت موقت قبرس

سفر به قبرس یا همان اقامت موقت در قبرس شمالی شامل قوانین مختلفی است. قبل از سفر به قبرس، ابتدا باید از سفارت قبرس در کشور خودتان درخواست ویزا کنید و بعد از 8 روز کاری ویزای توریستی شما صادر می شود. این ویزا برای 2 هفته صادر می شود که همان اقامت کوتاه مدت در قبرس می باشد. مدارکی که باید قبل از درخواست ویزا اقامت موقت قبرس آماده داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارکی که هدف سفر شما را مشخص کند
 • مدارک هویتی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • عکس پاسپورتی

 

مهاجرت با ویزای توریستی به قبرس شمالی

برای سفر و مهاجرت با ویزای توریستی به قبرس شمالی، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

1. درخواست ویزا:

ابتدا باید ویزای توریستی را از سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی در کشور خودتان درخواست کنید. برای درخواست ویزا، باید اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت و برنامه سفرتان را ارائه کنید.

2. پرداخت هزینه ویزا:

پس از تأیید درخواست ویزا، باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. هزینه ویزای توریستی برای هر فرد متفاوت است و به تعداد روز اقامت شما در قبرس شمالی بستگی دارد.

3. دریافت ویزا:

پس از پرداخت هزینه ویزا، باید منتظر دریافت ویزای خود باشید. ویزای توریستی به شکل یک برگه یا برچسب در پاسپورت شما قرار می‌گیرد.

4. ورود به قبرس شمالی:

پس از دریافت ویزا، می‌توانید به قبرس شمالی سفر کنید. در فرودگاه قبرس شمالی، باید پاسپورت خود و برگه ویزای توریستی را به مقامات مرزی نشان دهید. پس از بررسی مدارک، به شما اجازه ورود به قبرس شمالی داده می‌شود.

مهاجرت با ویزای توریستی برای افرادی مناسب است که به مدت محدودی می‌خواهند در قبرس شمالی باشند؛ مثلاً برای تفریح، بازدید از خانواده و دوستان یا انجام کارهای خاصی مانند جلسات کاری یا بازدید از جاذبه‌های گردشگری. با این حال، با ویزای توریستی نمی‌توانید در قبرس شمالی کار کنید و باید برای کار کردن یا اقامت بلندمدت، از روش‌های دیگری استفاده کنید.

قلعه جذاب در قبرس

 

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس می‌تواند برای افراد بسیاری از جمله تجار، سرمایه‌گذاران، دانشجویان و خانواده‌ها با فرهنگ و زبان متفاوت، مفید و جذاب باشد. در زیر به برخی از مزیت های مهاجرت به قبرس اشاره می‌کنیم:

 • وضعیت جغرافیایی:

قبرس در میانه دریای مدیترانه واقع شده و به عنوان یکی از مقاصد توریستی محبوب شناخته می‌شود. این کشور دارای طبیعتی زیبا و تاریخی با بناهای قدیمی و معماری بی‌نظیر است.

 • اقتصاد پویا:

قبرس دارای یک اقتصاد پویا با صنایع متنوع از جمله صنایع خودروسازی، الکترونیک، گردشگری و خدمات مالی است.

 • سیستم آموزشی برتر:

قبرس دارای یک سیستم آموزشی بسیار خوب و برتر در منطقه است. دانشگاه‌های قبرس به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده‌اند و دانشجویان می‌توانند از برنامه‌های تحصیلی متنوعی استفاده کنند.

 • سیستم بهداشتی و درمانی :

سیستم بهداشتی و پزشکی در قبرس بسیار پیشرفته است و مراکز درمانی با تجهیزات پیشرفته و پرسنل ماهر و مجرب در اختیار شهروندان و مهاجران قرار دارند.

 • قوانین مهاجرتی مهربانانه:

قبرس یکی از کشورهای مهاجرپذیر و دوستانه در جهان است. قوانین مهاجرتی در قبرس نسبتاً ساده است و برای شهروندی قبرس و دریافت اقامت دائم یا موقت، گزینه‌های متنوعی وجود دارد.

 • زندگی آرام و آسایش بخش:

قبرس یک کشور آرام و آسایش بخش با زندگی شهری و روستایی متنوع است. همچنین، قیمت‌های مناسب در مورد خدمات و محصولات در قبرس موجب شده است که زندگی در قبرس راحت‌تر از سایر کشور‌ها باشد. در ادامه به توضیح کوتاهی درباره مزایا و معایب قبرس شمالی می پردازیم :

 

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

مزایای مهاجرت به قبرس و مخصوصا قبرس شمالی عبارت اند از :

 • وضعیت مالی و اقتصادی:

با وجود محدودیت‌هایی که بر اثر تحریم‌های بین‌المللی برای قبرس شمالی وجود دارد، زندگی در این منطقه هزینه کمتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. هزینه خرید مسکن، غذا و اجاره ماشین در قبرس شمالی کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است.

 • زندگی آرام:

قبرس شمالی یک منطقه ی آرام با محیطی زیبا است که باعث می‌شود برای زندگی، کار و تحصیل بهترین محیط را داشته باشید. شهرهای اصلی مانند نیکوزیا و فاماگوستا به عنوان مراکز توریستی نشین و با مراکز خرید، رستوران‌ها، کافه‌ها و باغ‌های عمومی زیادی همراه هستند.

 • امکانات آموزشی:

قبرس شمالی دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که با دانشجوها و دانشگاه‌های خارجی همکاری می‌کنند. برای مثال، دانشگاه جامع قبرس شمالی در شهر فاماگوستا یکی از برترین دانشگاه‌های این منطقه است.

 • تنوع فرهنگی:

قبرس شمالی با داشتن جمعیتی متنوع از نظر فرهنگی و قومی، به مهاجران امکان تجربه فرهنگ‌های جدید و آشنایی با سبک زندگی دیگران را می‌دهد.

 • تنوع طبیعی:

قبرس شمالی دارای شهرهای تاریخی، ساحل‌های زیبا و پارک‌های ملی بسیار جذاب است. با این حال، توریست‌ها و ساکنان می‌توانند به آسانی به جزایر مجاور مانند قبرس جنوبی نیز بروند و از آنجا نیز دیدن کنند.

 

معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به هر کشوری با مزایا و معایب خود همراه است. در مورد معایب مهاجرت به قبرس شمالی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وضعیت سیاسی:

قبرس شمالی به دلیل وضعیت سیاسی پیچیده، ممکن است برای برخی از مهاجران گزینه مناسبی نباشد.

 • محدودیت‌های شغلی:

برای افرادی که می‌خواهند به عنوان کارمند در بخش خصوصی کار کنند، قابلیت کمتری برای پیدا کردن شغل مناسب در قبرس شمالی وجود دارد. بیشتر مشاغل این منطقه در بخش‌های دولتی، توریستی و خدماتی وجود دارد.

 • هزینه بالای تحصیل:

به دلیل وجود دانشگاه‌ها با سطوح علمی بالا، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی بالا است.

 • زبان:

زبان رسمی در قبرس شمالی ترکی است و برای افرادی که زبان ترکی را نمی‌شناسند، ممکن است مشکلاتی برای انجام امور روزمره و ارتباط با دیگران به‌وجود آید.

 • کیفیت مسکن:

در بسیاری از موارد، کیفیت مسکن در قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی دیگر کمتر است و برخی از مناطق از نظر زیرساخت‌ها و خدمات عمومی حالت اید‌ه‌آل و مناسبی را ندارند.

 • جدایی از خانواده:

برای افرادی که به دنبال مهاجرت به قبرس شمالی هستند، جدایی از خانواده و دوستان می‌تواند یکی از مشکلات مهم برای آنان باشد.

ساحل در قبرس شمالی

 

هزینه‌ های مهاجرت به قبرس

هزینه‌ های مهاجرت به قبرس بسته به روش انتخابی برای مهاجرت متفاوت است. در زیر هزینه‌های مربوط به هر روش را توضیح می‌دهیم:

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

برای اخذ اقامت دائم در قبرس از طریق سرمایه گذاری، مبلغ حداقل ۲۵۰،۰۰۰ یورو باید سرمایه‌گذاری شود. به هزینه‌های دیگری همچون هزینه‌های حقوقی، هزینه حمل‌ونقل و زندگی در قبرس نیز باید توجه کنید.

 • مهاجرت تحصیلی:

هزینه‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی متفاوت است و به عوامل متعددی مانند نوع دوره تحصیلی، دانشگاه، محل زندگی و هزینه‌های زندگی در قبرس بستگی دارد. هزینه‌هایی همچون شهریه، هزینه‌های زندگی، هزینه پذیرش دانشگاه و هزینه‌های ویزای تحصیلی در این روش وجود دارد.

 • مهاجرت از طریق کار:

برای مهاجرت از طریق کار، باید به دنبال کار در قبرس بگردید. هزینه‌های مربوط به مهاجرت از طریق کار برای هر شخص متفاوت است، از جمله هزینه‌های مربوط به گرفتن ویزا کار، مسکن، زندگی و تأمین معیشت در قبرس.

 • مهاجرت از طریق ازدواج:

هزینه‌های مربوط به مهاجرت از طریق ازدواج شامل هزینه‌های مربوط به ازدواج و هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای ازدواج و اقامت در قبرس می‌باشد. استفاده از سایر روش‌ها نیز هزینه‌های مربوط به خود را دارد که قبل از مهاجرت بهتر است آن‌ها را با کارشناسان متخصص بررسی کنید.

 

هزینه‌ی مهاجرت به قبرس شمالی

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی بسته به روشی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک بیشتر از هزینه مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند قبرس شمالی می‌باشد. همچنین هزینه‌ها می‌توانند به علت نرخ ارز و قوانین مهاجرت در هر زمان تغییر کنند. به طور کلی، برای مهاجرت به قبرس شمالی، باید هزینه‌هایی مانند ویزای کار و اقامت، بلیط هواپیما، هزینه زندگی در اولین ماه‌ها و قبل از یافتن شغل مناسب و مراجعه به پزشکان محلی را پرداخت کنید. با توجه به این که هزینه‌ها متفاوت هستند، دشوار است یک مبلغ دقیق برای هزینه مهاجرت به قبرس شمالی اعلام کنیم. اما در نهایت بطور کلی، مهاجرت به قبرس شمالی نسبت به مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی نیاز به سرمایه‌ی کمتری دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها و سرمایه‌ی مورد نیاز در مورد قبرس شمالی با ما در ارتباط باشید.

 

هزینه‌ های زندگی در قبرس

هزینه‌ های زندگی در قبرس بسته به سبک زندگی و شهر محل اقامت متفاوت است. به طور کلی، قبرس یکی از کشورهای گران قیمت در اروپا است. در زیر چند مثال از هزینه‌های رایج در قبرس را بررسی خواهیم کرد:

 • هزینه مسکن:

هزینه اجاره مسکن در شهرهای بزرگ قبرس بالا است، بسته به موقعیت مکانی و امکانات موجود، اجاره آپارتمان‌های یک خوابه در محل‌هایی مانند نیکوزیا یا لارناکا بین 500 تا 800 یورو در ماه است.

 • هزینه آب، برق، گاز و اینترنت:

هزینه مصرف آب، برق و گاز در قبرس متفاوت است اما در میانگین هزینه برق و گاز برای یک خانواده چهار نفره حدود 100 یورو در ماه و هزینه آب برای یک خانواده چهار نفره حدود 50 یورو در ماه است. هزینه اینترنت برای یک خط ADSL با سرعت یک مگابیت در ثانیه حدود 30 یورو در ماه می‌باشد.

 • هزینه غذا:

هزینه غذا بسته به نوع رستوران و محصولاتی که مصرف می‌کنید متفاوت است. در رستوران‌های متوسط هزینه یک وعده ناهار بین 10 تا 15 یورو است. هزینه خرید مواد غذایی نیز بسته به نوع محصولات، محل خرید و سبد خرید شما متفاوت خواهد بود.

 • هزینه حمل و نقل:

قیمت بلیط اتوبوس در شهرهای قبرس حدود 1.5 یورو است. هزینه تاکسی به‌صورت میانگین بین 10 تا 15 یورو است.

 • هزینه سلامت و درمان:

هزینه درمان و درمانگاه‌ها در قبرس بسته به نوع بیماری و درمان متفاوت است.

به طور کلی،هزینه زندگی در قبرس بالا نیست، اما باید توجه داشت که هزینه‌ها در برخی مناطق بالاتر از برخی مناطق دیگر است.

سوال قبرس شمالی

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس 

شرایط و مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی به دلایل مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد یا پناهندگی ممکن است متفاوت باشد، اما در کل برخی از مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • گذرنامه:

یک گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار با صفحه‌ی خالی برای ویزای مورد نظر.

 • مدارک تحصیلی:

برای مهاجرت تحصیلی، مدارک تحصیلی مانند مدرک دیپلم و ترجیحاً مدرک تحصیلی بالاتر از دانشگاه مورد نظر مورد نیاز است.

 • سابقه کار:

در صورت مهاجرت به دلیل کار، باید سابقه کار و تحصیلات مرتبط با شغل مورد نظر را ارائه کنید.

 • مدارک مالی:

برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، باید مدارک مالی مانند اظهارنامه مالیاتی و صورت‌های مالی شرکت یا مدارک مالی شخصی مورد نظر ارائه شود.

 • مدارک تصویری:

برای مثال، یک عکس پاسپورت جدید، عکس‌های پرینت شده و مدارک دیگری که ممکن است مورد نیاز باشند.

 • گواهی سلامت:

برخی از ویزاها و گاهی اوقات پس از ورود به کشور ممکن است نیاز به گواهی سلامتی داشته باشید.

 • بیمه سفر:

گاهی اوقات باید بیمه سفر و مسافرت را نیز تهیه کنید.

همچنین، در برخی موارد ممکن است شرایط اقامت در قبرس شمالی تغییر کرده و به مدارک دیگری نیز نیاز باشد که بسته به نوع ویزای مورد نظر تغییر می‌کند. بهتر است با سفارت یا کنسولگری قبرس در کشور محل اقامت خود تماس بگیرید و اطلاعات لازم را به‌دست آورید.

 

مهاجرت به قبرس یا ترکیه

کشور های قبرس و ترکیه در موقعیت جغرافیایی نزدیکی باهم قرار دارند و هر دو در کرانه دریای زیبای مدیترانه قرار دارند. از این رو باید گفت که ملاک هایی که برای مهاجران مورد نظر است در هر دو این کشور ها یکسان هستند و نکته مهم راجع به قبرس این است که این جزیره خود به دو بخش جمهوری قبرس جنوبی و جمهوری ترک قبرس شمالی تقسیم شده است.

 
ترکیه
قبرس شمالی
قبرس جنوبی
سفر توریستی
سفر توریستی برای ایرانیان بدون نیاز به ویزا
سفر توریستی برای ایرانیان بدون نیاز به ویزا
برای هر نوع سفر باید از طریق سفارتخانه برای اخذ ویزا اقدام شود
هزینه اخذ ویزا
شروع هزینه ها از 50 یورو
شروع هزینه ها از 50 یورو
بسته به نوع ویزا از 60 یورو به بالا
نرخ بیکاری
12%
7.4%
8.1%
هزینه های زندگی در ماه
1200 یورو
1000 الی 1200 یورو
3000 یورو

 

تجربیات زندگی در قبرس

استفاده از تجربه دیگران در هرکاری می تواند کمک به سزایی در بهتر انجام دادن آن کار به شما بکند، پس استفاده از تجربیات زندگی در قبرس توسط افرادی که در این کشور اقامت داشته اند می تواند کمک بسیار خوبی برای تصمیم گیری بهتر شما باشد. تجربه هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم کاملا واقعی بوده و نکات مهم در مورد مهاجرت به قبرس توسط افراد مقیم کشور قبرس گفته شده است.

مزایای قبرس
معایب قبرس
کشوری امن برای زندگی از هر نظر
عدم وجود گاز شهری
برخورد خوب مردم بومی و وجود هموطنان ایرانی
عدم وجود فروشگاه های خیلی بزرگ
هزینه پایین زندگی
شلوغ شدن شهر ها نسبت به قبل
هزینه تحصیل مناسب نسبت به کشور های اروپایی و حتی دانشگاه های آزاد ایران
عدم مدرنیته شدن به صورت کامل

این نظرات، برخی از تجربیات افرادی بود که به قبرس مهاجرت و در آنجا زندگی کرده اند. برای اطلاعات بیشتر از تجربیات زندگی در قبرس می توانید با مشاوران ما در قبرس ایران تماس برقرار کنید تا شما را نسبت به شرایط و سلایق شما بهتر راهنمایی کنند و همچنین شما را با افرادی که در حال حاضر در این کشور اقامت دارند آشنا کرده تا بهتر از شرایط اقامت در قبرس مطلع شوید.

 

تاریخچه قبرس شمالی در یک نگاه

تاریخچه قبرس شمالی

تاریخ این کشور نشان دهنده فرهنگ و تمدن بسیار زیاد مردم قبرس شمالی است، اما در کنار این تاریخ کهن و زیبا امنیت این کشور نیز یکی از دلایل جذب مهاجران سرمایه گذاران و توریست های بین المللی  شده است. قبرس شمالی که در اصل یک جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است تحت فرمان و حمایت کشور ترکیه است و به همین دلیل توسط سازمان ملل متحد یک کشور مستقل و جدا حساب نمی شود. مروارید مدیترانه لقب کشور قبرس شمالی است که به دلیل موقیعت استراتژی خاصی که دارد در طول تاریخ مورد حملات بسیاری قرار گرفته است و تحت فرمان پادشاهان و امپراطوری های بسیاری بوده است. قبرس که امروزه به جمهوری قبرس تغییر شکل داده است، در دهه شصت میلادی به استقلال رسید که تا قبل از آن تحت استعمار بریتانیا بوده است. پس از گذشت سه سال از استقلال، قبرسی های یونانی به قبرسی های ترک زبان این کشور حمله می کنند و باعث آغاز یک تفرقه بزرگ در جمهوری قبرس می شوند.

بنا های قدیمی قبرس شمالی

پس از گذشت حدود 10 سال از این حمله سرانجام بخش ترک نشین قبرس با کمک گرفتن از کشور ترکیه خود را دولت فدرال کشور ترکیه قبرسی نامید و در  سال 1983 این قسمت از قبرس که اکثریت ترک زبان داشت استقلال کامل خود را اعلام کرد و به عنوان قبرس شمالی یا جمهوری ترکی قبرس شمالی خود را به جهان معرفی کرد. جالب است بدانید که جزیره بهشتی یا مروارید مدیترانه سومین جزیره از لحاظ مساحت در دریای مدیترانه شناخته می شود.

دین قالب در قبرس شمالی

با توجه به رفت و آمد های فرمانروایان مختلف در تاریخ قبرس موجب این شده است که در قبرس شمالی مردمانی با ادیان مختلف حضور داشته باشند. اما با این حال آمار ها حاکی از این است که قالب مردم یا به نوعی دین اصلی مردم در قبرس شمالی اسلام بوده و در بین مسلمانان قبرس شمالی مذهب سنی اکثریت را به خود نسبت داده است. دومین دین در قبرس شمالی که مردم به آن اعتقاد دارند دین ارتودکس یونانی  است که بعد از اسلام بیشترین طرفدار را بین مردم دارد.

قبرس شمالی جزو کدام قاره است؟

قبرس شمالی در دریای مدیترانه و در جایی میان قاره های اروپا آسیا و آفریقا قرار گرفته است. اما به دلیل اینکه قبرس شمالی تحت حمایت کشور ترکیه است و به رسمیت شناخته نمی شود عضو هیچ یک از این قاره ها نمی باشد و در کنار ترکیه عضو اتحادیه اروپا می باشد و نه به صورت رسمی و مستقل.

جمعیت قبرس شمالی

شواهد تاریخی کشور قبرس شمالی نشان دهنده این است که اکثریت این کشور را مهاجران تشکیل داده اند اما به طور کلی جمعیت این کشور زیبا، طبق آخرین بروز رسانی در سال 2021، چیزی حدود سیصد و بیست هزار نفر بوده است.

جمعیت برخی از شهر های قبرس شمالی

نام شهر
جمعیت
نیکوزیای شمالی
74,321
فاماگوستا
53,254
کایرنیا
35,839

 

شهرهای مهاجر پذیر قبرس شمالی

قبرس شمالی یک کشور کوچک است و تنها دارای چندین شهر بزرگ و شهرک‌های کوچک می‌باشد. برخی از شهرهای مهم قبرس شمالی عبارت‌اند از:

 • نیکوزیا:

این شهر پایتخت قبرس شمالی است و بزرگ‌ترین شهر این کشور می‌باشد. نیکوزیا دارای مراکز تجاری، تفریحی و فرهنگی مهمی است.

 • فاماگوستا:

دومین شهر بزرگ قبرس شمالی به حساب می‌آید که در شرق این کشور قرار دارد. این شهر دارای شواهد تاریخی مهمی است و مکانی جذاب برای توریست‌ها محسوب می‌شود.

 • کایرنیا:

یک شهر ساحلی بسیار زیبا در شمال قبرس شمالی است که دارای سواحل و دریای زیبایی است. شهر‌های دیگری نیز مثل گیرنه، لفکه، اسکله و… وجود دارند که آن‌ها نیز مهاجر پذیر و زیبا هستند.

شهرهای قبرس شمالی

 

فرودگاه قبرس شمالی

فرودگاه ارجان ERCAN که تنها فرودگاه غیر نظامی در کشور قبرس شمالی است. فرودگاه ارجان که فرودگاهی بین المللی است که پرواز های خارجی این کشور از آن انجام می شود در 13 کلیومتری شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس شمالی است قرار گرفته شده است. این فرودگاه در جنگ جهانی دوم که قبرس مستعمره بریتانیا بوده است ساخته شده است. به نوعی فرودگاه ارجان به عنوان تنها فرودگاه در قبرس شمالی برای جا به جایی مسافران می باشد.

فرودگاه ارجان

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم قبرس

برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت قبرس باید به فرهنگ تاریخ و آداب و رسو این کشور رجوع کنیم که در این باره باید بدونیم که قبرس یک جزیره ای است که سرشار از افسانه های متنوع و جذاب می باشد که در تمام سال در نور و آفتاب خورشید دریای مدیترانه است.قبرس در طول تاریخ شاهد حکومت ها و تمدن های متفاوتی بوده است از اسکندر تا کلوپاترا وتاریخی چند هزار ساله دارد پس هیج جای تعجبی نیست که زیبایی های آن به آدم حس وابستگی و عشق و خواستن می دهد.گردشگران هر ساله برای بازدید از الهه زیبایی آفرودید به قبرس سفر می کنند.

آداب و رسوم مردم قبرس

قبرس کشوری با هویت و با تاریخی یگانه که در طبیعت بکر و زیبایش در کنار دریای مدیترانه غرق شده است اما امروزه قبرس تبدیل به کشوری بسیار مدرن با فرهنگ اروپایی تبدیل شده است. قبرس با داشتن جاذبه های تاریخی ، درختان زیتون ، مزارع عظیم و گسترده ، کوه ها و کوهپایه های سرسبز و سواحل رنگارنگ و کم نظیر مدیترانه و روستا های سنگی که با تولید شراب های طبیعی شیرین و گوارا کافه های محلی زیبا محلی بسیار مناسب برای اقامت و زندگی شما می باشد.

با این حال لازم به ذکر است که کشور قبرس از نظر صنعت گردشگری دارای تمدنی 9000 ساله می باشد و قبرس از نظر تاریخی ، اسطوره ای ، آداب و رسوم داشته های مهم چشمگیری دارد که این کشور را به یک منطقه ای با تمدن زیبا و دارای آداب و رسوم خاص تبدیل کرده است. نکته ای که در قبرس بسیار جالب است این است که گرچه مردم این کشور  با زندگی مدرن امروزی و اروپایی خو گرفته اند و در طول روز این عادات به روزمره هایشان تبدیل شده است اما همچنان به آداب و رسوم تاریخی و فرهنگ خود پایبند هستند و احترام می گذارند. به قبرس جزیره عشق هم گفته می شود این به این دلیل است که الهه عشق و زیبایی “آفرودیت” در قبرس متولد شده است و همین هم باعث جذب گردشگران می شود.

آداب غذا خوردن در قبرس

میان غذاهای قبرس، با غذا های یونانی ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد و همچنین غذا های قبرس دارای تنوع زیادی است؛ از پیش غذا ها تا غذا های اصلی، شیرنی جات، باقلوا ها و بسیاری دیگر از خوراکی ها و غذا های خوشمزه و خاص. گفتنی است قبرس برای خود یک قهوه سنتی بسیار خاص دارد که طعم آن همیشه در ذهن میماند. حتما پیشنهاد می کنیم در سفر به قبرس قهوه سنتی قبرس را امتحان کنید.

آب و هوای قبرس

گفتنی است که وضعیت جوی و آب و هوای قبرس در طول سال گرم و یک تابسان نسبتا طولانی دارد و از این رو برای افرادی که عاشق روز های آفتابی و هوای ساحلی هستند، این کشور می تواند تجربه یک سفر لذت بخش برای آنها باشد. باید بگوییم اگر به فکر مهاجرت به قبرس مخصوصا مهاجرت تحصیلی به قبرس هستید، به لطف آب و هوای دلپذیر و معتدل جزیره به علاوه ی سیستم آموزشی پیشرفته و هزینه های مناسب نسبت به دیگر کشور های اروپایی، در کنار امنیت و رفاه و آرامش خوبی که در کشور قبرس فراهم شده است، این کشور می تواند یکی از مقاصد جذاب برای شما باشد.

شرکت مهاجرتی قبرس ایران

شرکت مهاجرتی قبرس ایران با یک هدف ساده اما بسیار مهم به وجود آمده است و آن هم ارائه ی خدمات با کیفیت و تسهیل کار های همطونان عزیزمان در قبرس شمالی. ما در قبرس ایران بر اساس تجربه‌ای که در طی سال‌ها زندگی در قبرس شمالی کسب کرده ایم، تصمیم گرفتیم خدمات مشاوره کاملا رایگان را به مشتریان خود ارائه دهیم. تیم ما دو حیطه پر طرفدار سرمایه گذاری املاک و تحصیل در قبرس شمالی را به عنوان خدمات اصلی خود برگزیده است تا با ارائه مشاوره حرفه ای، اطلاعات صحیح و به روزی را در اختیار شما قرار دهد. اعضای تیم قبرس ایران هر یک از این خدمات را در زندگی شخصی خود تجربه کرده ا‌ند و تمایل دارند تا مسیر را برای کسانی که با قبرس شمالی آشنایی ندارند، هموار سازند.

سوالات متداول

چه مراحلی برای مهاجرت به قبرس لازم است؟

برای مهاجرت به قبرس، شما نیاز به مراحل زیر دارید:

انتخاب نوع مهاجرت:

انتخاب نوع ویزا یا اقامتی که با آن به قبرس مهاجرت می‌کنید، مانند ویزا تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری.

دریافت پذیرش:

دریافت پذیرش از یک مؤسسه تحصیلی (در صورت مهاجرت تحصیلی) یا اخذ فرصت شغلی (در صورت مهاجرت کاری).

پرداخت هزینه‌ها:

پرداخت هزینه‌های مرتبط با مهاجرت، از جمله هزینه‌های ویزا یا اقامت، شهریه تحصیلی (اگر اعمال شود) و هزینه‌های زندگی.

مراجعه به سفارت یا کنسولگری:

مراجعه به سفارت یا کنسولگری قبرس برای اخذ ویزا یا اقامت.

پروسه اقامت:

شروع پروسه اقامت و ترتیب مراحل مربوط به درخواست اقامت.

آموزش زبان (در صورت نیاز):

آموزش زبان محلی (گریک) در صورتی که این امر از شما خواسته شده باشد.

چقدر زمان می‌برد تا مهاجرت به قبرس تکمیل شود؟

مدت زمان مهاجرت به قبرس بستگی به نوع مهاجرت، پروسه انجام شده، و شرایط فردی دارد. به طور معمول:

 • مهاجرت تحصیلی ممکن است چند ماه به طول بینجامد.
 • مهاجرت کاری نیز معمولاً به مدت چند ماه طول می‌کشد.
 • مهاجرت سرمایه‌گذاری و اقامت دائم ممکن است چندین مرحله و چندین سال به طول بینجامد.

چه امکانات و خدماتی برای مهاجران در قبرس وجود دارد؟

مهاجران در قبرس از امکانات مختلفی بهره‌مند می‌شوند که شامل:

 • دسترسی به سیستم بهداشت و درمان.
 • امکان شغلی و تحصیلی.
 • حقوق و دستمزد مناسب.
 • امکانات فرهنگی و تفریحی.
 • اقامت دائم (در صورت انتخاب مهاجرت دائمی).

این امکانات و خدمات بستگی به نوع مهاجرت و شرایط هر فرد دارد.

3.9 17 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

27 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حبیبه خالوئی
حبیبه خالوئی
9 ماه قبل

سلام بسیار عالی ممنونم

مهدی بنی عکیش
مهدی بنی عکیش
9 ماه قبل

من به همه دوستان توصیه می کنم که به این کشور مهاجرت کن واز جاهای مختلف دیدن لذت ببرید

قبرس ایران
پاسخ به  مهدی بنی عکیش
9 ماه قبل

درود.
بله واقعا قبرس کشور زیبایی هاست و برای کسانی که به دنبال آرامش و امنیت هستند این کشور فوق العاده است.

محمدرضا قنبری
محمدرضا قنبری
9 ماه قبل

سلام خیلی از کارتون راضی هستم ممنون

قبرس ایران
پاسخ به  محمدرضا قنبری
9 ماه قبل

سلام خدمت شما.
باعث افتخار تیم قبرس ایران هست.

محمد عبدالله زاده
محمد عبدالله زاده
9 ماه قبل

سلام

قبرس ایران
پاسخ به  محمد عبدالله زاده
9 ماه قبل

سلام خدمت شما.

فضل الله رستم خانی
فضل الله رستم خانی
9 ماه قبل

خیلی خیلی عالیه من راضی هستم فضل الله رستم خانی هستم

قبرس ایران
پاسخ به  فضل الله رستم خانی
9 ماه قبل

خیلی ممنون از شما آقای رستم خانی بابت به اشتراک گذاشتن تجربه هاتون.

ابراهیم قویدل
ابراهیم قویدل
9 ماه قبل

چه نوع ویزایی باید داشته باشیم برای مهاجرت

قبرس ایران
پاسخ به  ابراهیم قویدل
9 ماه قبل

سلام
نوع ویزا با توجه به شرایط هر شخص متفاوت است. شما می تونید برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی با شماره های زیر در ارتباط باشید و یا شماره تماس تون را برای ما ارسال کنید.
09128959646
00905391159676

بهرام کتابی
بهرام کتابی
9 ماه قبل

سلام مهاجرت به قبرس چطور هست

قبرس ایران
پاسخ به  بهرام کتابی
9 ماه قبل

درود
تو این صفحه کامل در مورد راه و شرایط مهاجرت به قبرس شمالی صحبت کردیم. اما برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می تونید با شماره های زیر در ارتباط باشید.
09128959646
00905391159676

امین
امین
9 ماه قبل

کشور خوبی هست جاهای دیدنی بسیاری داره

شهاب الدین سرانجام
شهاب الدین سرانجام
9 ماه قبل

سلام بدون پایان خدمت میشه بریم؟

قبرس ایران
پاسخ به  شهاب الدین سرانجام
9 ماه قبل

سلام.
بله بدون پایان خدمت هم امکان دریافت اقامت قبرس شمالی وجود داره برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر در ارتباط باشید.
09128959646
00905391159676

آرزوغضنفری
آرزوغضنفری
9 ماه قبل

سلام ممنون از راهنمایی های جامع وکاملتون .من حتما سفربه قبرس روبه دوستانم سفارش میکنم که تمکن مالی د

قبرس ایران
پاسخ به  آرزوغضنفری
9 ماه قبل

سلام خدمت شما.
باعث افتخاره که تونستیم اطلاعات مفیدی در اختیارتون بزاریم.

حیدربایزیدی
حیدربایزیدی
9 ماه قبل

سلام قبرس شمالی نزدیک به کدام کشوره چطوری اقامت اونجاروبگیرم

قبرس ایران
پاسخ به  حیدربایزیدی
9 ماه قبل

سلام
قبرس شمالی یک کشور جزیره ای در دریای مدیترانه است که نزدیک کشور های ترکیه و یونان است.
برای اطلاعات بیشتر راجب نحوه دریافت اقامت قبرس شمالی هم میتونی با شماره های زیر در ارتباط باشید و هم این صفحه ( https://ghebresiran.com/migration-northern-cyprus/) رو مطالعه کنید.
09128959646
00905391159676

علی ضیا
علی ضیا
7 ماه قبل

سلام اگه سربازی نرفته باشم چطوری میتونم به قبرس مهاجرت کنم

قبرس ایران
پاسخ به  علی ضیا
7 ماه قبل

درود می تونید با دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنید.

مهسا امیری
مهسا امیری
7 ماه قبل

من رشته مامایی خوندم چطوری میتونم مهاجرت کنم به این کشور
شرایطش چیه
چقدر باید هزینه کنم

قبرس ایران
پاسخ به  مهسا امیری
7 ماه قبل

درود
پیشنهاد می کنم ابتدا مقاله کار مامایی در قبرس شمالی را مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.
09128959646
00905391159676

ساره رمزی
ساره رمزی
7 ماه قبل

دوستان کسی به این کشور سفر کرده؟؟
چطوریه؟؟
ارزش داره هزینه کنم برای مهاجرت؟؟؟

روحی جون
روحی جون
7 ماه قبل

سلام
من پارسال رفتم مسافرت واقعا عالی بود
امسال میخوام اقدام کنم برای مهاجرت
نیاز به وکیل دارم

قبرس ایران
پاسخ به  روحی جون
7 ماه قبل

سلام خدمت شما
وکلای قبرس ایران به طور تخصصی در خدمت شما هستند با شماره های زیر در تماس باشید.
09128959646
00905391159676