Search

خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی؟

خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی

تعداد زیادی از مشتریانی که با تماس می گیرند و قصد مهاجرت و خرید ملک در خارج از کشور را دارند را سوالی مشابه دارند! خرید ملک در ترکیه بهتر است یا قبرس شمالی؟ هر دو این کشورها دارای موقعیت های خوبی هستند، چه از نظر زندگی، سرمایه گذاری، موقعیت جغرافیایی، فرهنگ و جاذبه های طبیعی و این شرایط را برای انتخاب بین این دو کشور را کمی سخت می کند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا تجربه ی دو دهه فعالیت در حوزه مهاجرت در ترکیه و قبرس شمالی به طور تخصصی در اختیار همراهان با ارزش گروه مهاجرتی قبرس ایران قرار دهیم.

قبرس یا ترکیه

همانطور که گفتیم قبرس شمالی و ترکیه تشابه های زیادی با ایران دارند و همین باعث تبدیل شدن این دو کشور به گزینه های اصلی ایرانیان برای مهاجرت شده است.

ترکیه یک کشور پهناور میان دو قاره آسیا و اروپا می باشد و منبع درآمد اصلی این کشور توریست های بین المللی می باشند. واحد پول رسمی این کشور لیر می باشد، اما در مواقعی معاملات ملکی با دلار نیز انجام می شوند. در سال های اخیر دولت ترکیه با قرار دادن سیاست های سختگیرانه مهاجرت و دریافت اقامت در این کشور را دشوار کرده است.

قبرس شمالی یک جزیره در تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا می باشد و در موقعیت استراتژیکی قرار دارد. این کشور از شمال به ترکیه همسایه می باشد. واحد پول قبرس شمالی نیز لیر ترکیه است اما اکثر سرمایه گذاری ها با دلار و پوند انگلیس انجام می شوند و همین باعث حفظ ارزش سرمایه گذاری می شود. این کشور در حال توسعه می باشد وسیاست‌های دولت قبرس شمالی مبتنی بر جذب سرمایه‌گذار و نیروی متخصص، مهاجرت به این کشور را آسان‌تر از ترکیه کرده است. برای اطلاعات بیشتر درباره مراحل دریافت اقامت این کشور مقاله مهاجرت به قبرس شمالی را مطالعه کنید.

مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی

با انجام مقایسه خرید ملک در قبرس و ترکیه متوجه می شوید که کدام کشور برای سرمایه گذاری و خرید ملک مناسب تر می باشد.

 
ترکیه
قبرس شمالی
مالکیت ملک
افراد خارجی نمی توانند ملک عرصه و عیان خریداری کنند و در صورت تخریب دولت می تواند زمین را به فروش برساند که این موضوع در زلزله اخیر باعث از بین رفتن سرمایه بسیاری شود.
خریدار خارجی نیز می تواند ملک را به صورت عرصه عیان خریداری کند و حتی بعد از فوت مالک اصلی این ملک به وراث می رسد.
فروش ملک
در صورت فروش ملک خریدار باید توسط دولت تایید شود.
مالک می توانند به هر شخصی ملکش را بفروشد
اجاره ملک
به دلیل قیمت بالای زندگی و هزینه خرید خانه، تقاضا برای اجاره زیاد است.
با توجه به زیاد نبودن تقاضا برای اجاره قیمت اجاره مناسب می بشاد.
خرید اقساطی
نهایت اقساط 24 ماهه
امکان خرید اقساطی تا 84 ماه

سرمایه گذاری ملکی در ترکیه یا قبرس شمالی

یکی دیگر از موضوعاتی که اشخاصی که قصد مهاجرت از طریق خرید ملک دارند باید در نظر بگیرند، آینده سرمایه گذاری می باشد. در نظر بگیرید سال بعد قصد فروش ملک خود را داشته باشید، این مسئله که سرمایه شما چقدر رشد داشته است بسیار مهم است. دولت قبرس شمالی شرایطی را مهیا کرده است تا مهاجران بتوانند با خیالی راحت در این کشور سرمایه گذاری کنند و یا ملک خریداری کنند، چرا که این کار هم برای مردم و دولت قبرس و هم به سود مهاجران می باشد.

با توجه به آمارهای رسمی در سال گذشته قیمت املاک در قبرس شمالی رشدی 100 درصدی داشته است. به طور مثال افرادی در سال 2020 در پروژه گرند سفایر با خرید واحد اقدام به سرمایه گذاری در قبرس کرده اند، در سال 2023 و پس از تحویل واحد ها قیمت واحد ها با رشدی 200 درصدی روبرو شده است. این رشد قیمت به دلیل تورم و مسائل اقتصادی نیست و به دلیل رشد و توسعه قبرس شمالی است و تورم در این کشور تک رقمی باشد.

ین آمار در ترکیه حدود 16 درصد اعلام شد که می‌توان آن را ناشی از سیاست های دولت برای کاهش مهاجرت دانست.

سرمایه گذاری ملکی در ترکیه یا قبرس شمالی

زندگی در ترکیه یا قبرس

در جواب سؤال اینکه کدام کشور ترکیه یا قبرس شمالی برای زندگی مناسب است باید گفت که کاملا این موضوع سلیقه ای و شخصی است. اما مواردی وجود دارند که می توانند برای انتخاب یکی از این کشورها را برای زندگی راحت تر می کند.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی و ترکیه به دلیل واحد پولی یکسان تقریبا در یک سطح می باشند اما در سال اخیر به دلیل مسائل سیاسی و تصمیمات دولت ترکیه تورم در این کشور بسیار بالا رفته و هزینه زندگی در این کشور بالا رفته است.

در نهایت برای زندگی در یک کشور باید ابتدا هدف خودتان را از مهاجرت مشخص کنید و ضمنا شرایط مالی خودتان را هم در نظر بگیرید و با کنار هم قرار دادن انتظارات شما از یک کشور برای مهاجرت و روحیات و میزان بودجه خودتان در به یک نتیجه درست برسید.

مقایسه دانشگاه های ترکیه و قبرس

با توجه به سؤالی که ذهن بسیاری از متقاضیان را مشغول کرده است که تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه، مهم است توجه کنید که قبرس شمالی و ترکیه نیاز به ویزای تحصیلی ندارند. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های قبرس جنوبی را دارید، باید ابتدا ویزای تحصیلی را دریافت کنید. هر یک از این دانشگاه‌ها رشته‌های متفاوت و البته بسیار متنوعی ارائه می‌دهند؛ اما نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، هزینه تحصیل است. یکی از دلایلی که باعث می شود هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه تر و مناسب تر از دانشگاه های ترکیه باشد شرایط فوق‌العاده دانشگاه های قبرس برای ارائه بورسیه به دانشجویان است.

مقایسه دانشگاه های ترکیه و قبرس

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟

برای رسیدن به جواب این سؤال شما باید تمام مطالب گفته شده را در کنار هم قرار دهید و در نهایت با توجه به شرایط شخصی خود تصمیم بگیرید که کدام کشور برای مهاجرت شما بهتر است. به طور مثال اگر می خواهید برای کار مهاجرت کنید باید شغل های مختص شرایط خود را در دو کشور مقایسه کنید و هر کدام که بهتر بود را انتخاب کنید. مثلا برای مهاجرت به قبرس از طریق کار باید بعد از ارسال رزومه و تایید کارفرما تمام کار ههای مربوط به اقامت را کارفرما انجام می دهد و ویزا کاری شما صادر می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به مقایسه زندگی و خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی پرداختیم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره ترکیه و قبرس شمالی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان

سایر خدمات

. خرید ملک در قبرس شمالی

. مهاجرت کاری به قبرس شمالی

. مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

. ثبت شرکت در قبرس شمالی

. اقامت موقت قبرس شمالی

. اقامت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی