Search

 

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

آنچه در این مطلب می خوانید

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت قبرس شمالی سرمایه گذاری در این کشور است، که شیوه های مختف و متعددی دارد که مورد استقبال سرمایه گذاران جهانی قرار گرفته است. در ادامه انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی را بررسی خواهیم کرد.

قبرس، جزیره‌ای بزرگ دریای مدیترانه است که قسمت شمالی آن به عنوان قبرس شمالی شناخته می‌شود. این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی اقتصادی پویا و پیشرفت‌کار است و به عنوان یک منطقه جذاب برای سرمایه‌گذاری در آسیا شناخته می‌شود. قبرس فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوان در بخش‌های مختلف از جمله املاک و مستغلات، ساخت و ساز، ثبت شرکت و کارآفرینی را دارد. به دلیل رشد چشمگیر قیمت مسکن و املاک، قبرس به عنوان یک منطقه امن و سودآور برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

به دلیل مزایایی که سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی به همراه دارد، بسیاری از ایرانیان در این کشور سرمایه می‌گذارند. با خرید ملک در قبرس شمالی، علاوه بر افزایش سرمایه و سودآوری، می‌توانید به راحتی اقامت موقت در این کشور را بدست آورید و با پروسه‌ای طولانی و براساس قوانین، اقامت دائم و تابعیت قبرس شمالی را نیز به دست آورید. در چندین سال گذشته، قیمت خانه‌ها در قبرس شمالی حدود 150 درصد افزایش یافته است و به همین دلیل خرید ملک در این کشور بسیار سودآور است و مزایای فراوانی را برای شما به همراه دارد. پس اگر به دنبال روش‌های سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی هستید و تصمیم دارید فعالیت اقتصادی در این کشور را آغاز کنید، با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله از قبرس ایران، همه آنچه باید در این زمینه بدانید را بررسی کنیم.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

راه و روش های مختلفی برای سرمیه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که اگر سرمایه گذاری شما  به حداقل نرخ های تعیین شده توسط دولت برسد، شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت خود را دریافت کنید. در ادامه راه های مختلف سرمایه گذاری در قبرس شمالی آمده است.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

 

با توجه به قانون مربوط به قبرس شمالی، افراد غیر اروپایی که در این منطقه برای خود و خانواده‌شان یک یا دو ملک خریداری می‌کنند، می‌توانند برای دریافت اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک در این منطقه اقدام کنند. قبرس شمالی با داشتن فرهنگ غنی و متنوع، محیط امن و

پایدار را برای علاقمندان به خرید ملک در این کشور فراهم می‌کند. به همین دلیل، قبرس شمالی به عنوان گزینه‌ای مناسب برای سفرهای جهانگیر تلقی می‌شود.

برخی شرایط لازم جهت تایید سرمایه گذاری در قبرس شمالی که منجر به اخذ اقامت موقت این کشور می‌شوند شامل موارد زیر است:

 • خرید ملک
 • انجام پروسه اخذ اقامت موقت که حدود 60 روز کاری طول می‌کشد.
 • ارائه مدارک رسمی مبنی بر تمکن مالی و تامین هزینه‌های مربوطه
 • عدم سو پیشینه و عدم دارا بودن سابقه کیفری

با توجه به شرایط فعلی، در صورت خرید ملک و سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، می‌توانید به سرعت درخواست اقامت موقت خود را آغاز کنید و در حدود 60 روز کاری اقامت موقت یک ساله خود را دریافت کنید. برای افرادی که ملک را خریداری کرده‌اند یا باقیمانده اقساط برای ملک خود ندارند، نیازمند تأمین مالی به اندازه 3 برابر حقوق پایه قبرس شمالی (حقوق پایه مصوبه ژانویه 2023، حدود 13,563 لیر) به ازای هر ماه برای 13 ماه است. منبع تأمین مالی می‌تواند حساب بانکی فرد در ایران یا هر کشور دیگر، درآمد شخص حقوق‌بگیر، و یا فروشنده ملک باشد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
0:39 00:00

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت

امکان دریافت اقامت موقت به مدت دو سال از طریق ثبت شرکت در قبرس وجود دارد. تا زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه‌های بیمه و مالیات مربوطه پرداخت شود، اقامت افراد مؤسس شرکت قابل تمدید است. همچنین، پس از گذشت مدت زمان معین، اقامت دائم نیز قابل درخواست است. بنابر قوانین، هر فعالیت اقتصادی در قبرس شمالی باید تحت چارچوب یک شرکت ثبت شده صورت گیرد و تمام حساب‌های بانکی نظارت دارند تا جلوگیری از پولشویی و سایر تخلفات صورت پذیرد.

از این رو همیشه راه اندازی یک کسب و کار و آشنایی با قوانین و پیج و خم های قانونی یک کار دشوار بوده و هست. در این راستا کارشناسان شرکت مهاجرتی قبرس ایران در کنار شما هستند تا با انواع شرکت جهت ثبت در قبرس شمالی و قوانین آن آشنا شوید.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق اوراق

برای اخذ اقامت قبرس شمالی، یک سرمایه گذار خارجی می تواند با خرید اوراق قرضه به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، سرمایه گذاری کند. این روش به فرد و خانواده‌اش اقامت موقت در قبرس شمالی را می‌دهد و پس از سه سال، به اقامت دائم تبدیل می‌شود. برای این منظور، مبلغ ۵۰۰ هزار یورو بایستی به مدت سه سال در اوراق قرضه سرمایه گذاری شود تا بتوان اقامت قبرس شمالی را بدست آورد.

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس شمالی

یکی از برنامه هایی که دولت قبرس شمالی برای پیشرفت اقتصاد این کشور اجرا کرده است، اعطا اقامت و تصحیل کار های اقامت برای سرمایه گذاران خارجی است. به طوری مثال سرمایه گذاران به راحتی می توانند به اقامت قبرس با خرید ملک برسند. شهروندی توسط برنامه‌های سرمایه گذاری به افراد این امکان را می‌دهد که از طریق خرید املاک و مستغلات یا اوراق قرضه دولتی، تابعیت کسب کنند. در قبرس شمالی، می‌توان با ترکیبی از خرید املاک و مستغلات وجوه دولتی، تابعیت از طریق سرمایه گذاری را به دست آورد.

یکی دیگر از برنامه هایی که اکثر افراد بازنشسته از آن استفاده می کنند، اقامت قبرس از طریق تمکن مالی است.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

به طور کلی، سرمایه‌گذاری در هر کشوری که از شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مساعد برخوردار باشد، در نهایت به سودآوری برای سرمایه‌گذار منجر می‌شود و مزایای فراوانی را به همراه دارد. کشور قبرس شمالی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد؛ زیرا شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسب خود را دارد که توجه سرمایه‌گذاران بسیار را به خود جلب کرده است. واحد پول این کشور لیر ترک است، اما برای سرمایه‌گذاران مثل خرید ملک، از واحد پول پوند استفاده می‌شود. بنابراین، با سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، با چنین واحد پولی ارزشمندی مانند پوند روبرو هستید و می‌توانید با آرامش خاطر در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری نمایید.

برخی از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی شامل موارد زیر است:

 • دارا بودن اقتصاد پایدار و رو به پیشرفت
 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک کشور قبرس شمالی
 • امکان دریافت اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده پایین
 • سودآوری بالا و ریسک پایین
 • اعطای وام‌ به سرمایه داران واجد شرایط با تعیین دوره‌های بازپرداخت طولانی
 • اقتصاد رو به رشد و پیشرفت

یکی دیگر از مزایایی که باید به موارد بالا اضافه کرد نرخ بیکاری و تورم در قبرس شمالی است که در سال های اخیر بسیار کاهش داشته است.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

معایب سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

سرمایه گذاری در هر کشوری علاوه بر مزایای اقتصادی، دارای برخی معایبی نیز هست که پیش از اقدام به سرمایه گذاری باید به آنها توجه داشته باشید. همانطور که می‌دانید کشور قبرس به دلیل اختلافات سیاسی چندین سال است که به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده و این دو کشور پس از گذشت مدت زمان طولانی همچنان با یکدیگر اختلاف دارند. این تعارضات گاهی بر روند رشد اقتصادی قبرس شمالی تاثیر می‌گذارد. بنابراین یکی از بزرگ‌ترین معایب سرمایه گذاری در این کشور را می‌توان اختلاف سیاسی آن با قبرس جنوبی در نظر بگیرید. از دلایل دست و پا زدن در فرآیند درخواست اقامت دائم و تابعیت این کشور می‌توان به طولانی بودن روند اخذ آنها اشاره کرد.

از دیگر مواردی که شاید از نظر برخی جزو معایب حساب شود، کم بودن جمعیت قبرس شمالی و کمبود مشاغل صنعتی در قبرس شمالی است.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

قبرس، یکی از بهترین کشورهای اروپایی که تا به امروز توانسته تعداد بسیاری از مهاجران ایرانی را در خود جای دهد، یکی از پرطرفدارترین کشورهایی است که می‌توان زندگی عالی از طریق سرمایه گذاری را در آن بنا کرد. مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های آسان برای دریافت پاسپورت این کشور می‌باشد. با ما در این مطلب همراه باشید تا در کنار یک دیگر به بررسی این روش مهاجرتی و موارد پیرامون آن بپردازیم.

شرایط اخذ شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت این کشور از طریق سرمایه گذاری، بایستی موارد زیر را مد نظر خود به عنوان شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مد نظر خود قرار داد. شرایط سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت آن عبارت است از:

 1. خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 2 میلیون یورو (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده). این خرید شما می‌تواند یک ملک واحد یا چندین ملک باشد که به طور مشترک هزینه آن تا 2 میلیون یورو می‌رسد.
 2. اگر می‌خواهید والدین خود یا والدین همسرتان را نیز همراه خود به این کشور ببرید، باید 500000 یورو دیگر نیز در خرید ملک خود سرمایه‌گذاری کنید. این موضوع ارتباطی به این که شما قرار است اقدام به  مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری کنید یا مهاجرت به قبرس شمالی.
 3. شما بایستی 100000 یورو به صندوق تحقیق و توسعه دولت قبرس و 100000 یورو دیگر به سازمان توسعه زمین قبرس برای اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری کمک کنید. در کل کل سرمایه گذاری شما در قبرس باید 2.2 میلیون یورو باشد.
 4. پرونده شما بایستی دارای سوابق کیفری روشن باشد.
 5. قبل از درخواست برای ویزای طلایی باید به سرمایه گذاری متعهد شوید.
 6. پولی که قرار است برای سرمایه گذاری در قبرس هزینه کنید را از کشورهای خارجی به قبرس منتقل کنید.
 7. داشتن مدارک لازم برای درخواست ضروری است (مانند اسناد خرید ملک، مدارک موجود و قانونی، سوابق پلیس و غیره).
 8. هیچ تعهدی برای زندگی در قبرس قبل از درخواست شهروندی وجود ندارد و نیازی به آزمون مهارت زبان نیست. اگر شرایط را برآورده کنید، پس از شش ماه شهروند قبرس خواهید بود.

8 مورد ذکر شده در این بخش به عنوان  اطلاعات کامل درمورد قبرس و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور بیان معرفی می شود.

شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبل از هر اقدامی برای کم ریسک شدن سرمایه گذاری در قبرس شمالی باید آگاهی لازم به صفر تا صد مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید. برای سرمایه گذاری در قلب مروارید مدیترانه یا هر کشور دیگری شما باید به سه آیتم اساسی توجه کنید.

 1. دارا بودن یک ثبات سیاسی: یکی از مهم ترین عواملی که باعث رشد یا رکود اقتصادی هر کشوری می شود پایداری سیاسی آن کشور است. که شاخص ثبات و پایداری سیاسی یک کشور موفق باید بین 5/2 تا 5/2- باشد. این آمار در قبرس شمالی 52/0 ثبت شده است که این آمار نشان دهنده وجود یک ثبات سیاسی قابل قبول است و یک دلیل خوب برای اینکه مهاجران چرا سرمایه گذاری در قبرس شمالی؟ را انتخاب می کنند است.
 2. آمار فساد: فساد اداری و سو استفاده از در اختیار داشتن قدرت به ضرر مردم از عوامل اصلی نابودی یک کشور است. از این رو کشوری که در کنترل فساد در امور قانونی و مخصوصا در دستگاه اقتصادی موفق باشد قطعا تبدیل به یک کشور موفق و یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاران است. باید گفت که قبرس شمالی کنترل فساد در دستگاه اداری و اقتصادی نیز به خوبی عمل کرده است و نرخ فساد در این کشور بسیار پایین است.
 3. مصادره : یکی از نکاتی که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در یک کشور به آن توجه می کنند سنجش میزان خطر و درصد مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی توسط دولت آن کشور است. نرخ مصادره اموال را در کشور ها با بازه ی عددی 1 تا 7 می سنجند که طبیعتا هرچه این عدد پایین تر باشد میزان ریسک مصادره اموال در آن کشور کم تر است. خبر خوب برای افرادی که قصد دریافت اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک را دارند این است که میزان ریسک سلب مالکیت در قبرس شمالی برابر با 1 است که نشان دهنده نرخ بسیار پایین مصادره اموال است. مشاهده شرایط دریافت ویزای تحصیلی قبرس.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

به طور معمول سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری به دنبال کشوری هستند که از شرایط اجتماعی سیاسی و اقتصادی مناسب و پایداری برخوردار باشد. کشور قبرس شمالی از معدود کشور هایی است تمام این شرایط را باهم دارد و از این رو توجه ویژه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. از مزایای این کشور برای سرمایه گذاران می توان به:

 • اقتصاد پایدار و رو به پیشرفت
 • دارا بودن موقعیت جغرافیایی و استراتژیک عالی
 • امکان دریافت اقامت دائم با خرید ملک در قبرس شمالی
 • حاشیه سود بالا و ریسک پایین
 • نرخ کم مالیات برای سرمایه گذاری
 • اختصاص وام برای سرمایه گذاران
 • مهاجرت با سرمایه کم

مزایا سرمایه گذاری در قبرس شمالی

معایب سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در هر کشوری علاوه بر مزایای اقتصادی، دارای برخی معایبی نیز هست که پیش از اقدام به سرمایه گذاری باید به آنها توجه داشته باشید. به عنوان مثال، برای اقامت قبرس با سرمایه گذاری باید بدانید که کشور قبرس

اقامت قبرس با سرمایه گذاری

به دلیل اختلافات سیاسی به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است و این تعارضات گاهی بر روند رشد اقتصادی قبرس شمالی تاثیر مثبت ندارد. همچنین، طولانی بودن روند اخذ اقامت دائم و تابعیت در این کشور نیز معایب دیگر سرمایه گذاری در آن است. با این حال، با دقت و شفاف‌سازی‌های لازم، سرمایه گذاران موفق به سودآور شدن در قبرس شمالی خواهند بود.

مزایای اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری

شاید شما بتوانید اقدام به مهاجرت کاری به قبرس شمالی یا مهاجرت تحصیلی به قبرس کنید، اما مزایای اقامت دائم در قبرس از طریق سرمایه گذاری چیزی است که به هیچ عنوان نمی توان از آن دست کشید! از مزایای سرمایه گذاری در قبرس می توان اشاره کرد به:

 • قبرس دارای یکی از پایین ترین نرخ‌های مالیات شخصی و شرکتی در اتحادیه اروپا است.
 • اقامت به سرمایه گذار، همسر، افراد تحت تکفل تا سن 25 سال و همچنین والدین و والدین شوهر اعطا می‌شود.
 • دارندگان اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری می‌توانند آزادانه در قبرس اقامت داشته باشند و بدون هیچ محدودیتی به داخل و خارج قبرس سفر کنند.
 • دارندگان اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری از رویه‌های مهاجرتی وقت گیر معاف هستند.
 • اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری یعنی زندگی در یک کشور اروپایی با دسترسی به خدمات با کیفیت و انعطاف پذیر به کل اتحادیه اروپا.
 • دارندگان اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری می‌توانند درخواست دهند و شهروندی قبرس را نیز دریافت کنند.
 • موقعیت استراتژیک قبرس امکان دسترسی آسان به اروپا، خاورمیانه و آفریقا را فراهم می‌کند.
 • کیفیت بالای سیستم‌های بهداشت ملی.
 • کیفیت بالای مدارس و دانشگاه‌های بین المللی.
 • آب و هوای مدیترانه‌‍ای با میانگین 320 روز آفتابی
 • وفور جنگل‌های ملی، پارک‌ها و مناطق سبز
 • سواحل فوق العاده و مجاز به شنا با 60 سواحل معتبر بین المللی به همراه پرچم آبی.

مزایای اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری

تابعیت با سرمایه گذاری

تابعیت با سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، از مزایای مختلفی بهره‌مند است. یکی از این مزایا، کسب سود و درآمد قابل توجه است. با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، نه‌تنها اقامت قبرس شمالی را به دست خواهید آورد، بلکه به دلیل رشد ارزش ملک خود، سود زیادی نیز کسب خواهید کرد.

قبرس شمالی یک کشور زیبا و آرام است و به عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در منطقه شناخته شده است. با اخذ اقامت در این کشور، لذت بخشید و از زیبایی‌های طبیعی، فرهنگ و تاریخ آن لذت ببرید.

امنيت اجتماعي و سياسي قبرس شمالي يكي از بالاترین هاست. با اخذ اقامت در قبرس شمالي، به صورت كاملاً پوشش داده شده از امنيت برخوردار خواهيد شد و می‌توانید با آرامش به زندگی خود ادامه دهید.

قبرس شمالی دارای سیستم آموزشی با کیفیت است و دانشجویانی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند، از کیفیت بالای آموزشی بهره می‌برند. با اخذ اقامت در این کشور، می‌توانید به سیستم آموزش پيشرفته دسترسي پيدا كنید.

دولت این کشور با ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در قبرس باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی شده است و این باعث رشد هرچه بیشتر اقتصاد و سطح رفاه مردم این کشور شده است. 

فرآیند دریافت اقامت در قبرس از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

فرآیند دریافت اقامت در قبرس از طریق سرمایه گذاری کمی متفاوت تر از مهاجرت به قبرس از طریق تولد یا مهاجرت پناهندگی به قبرس است. در واقع شما باید پس از نهایی کردن سرمایه گذاری خود در این کشور برای شهروندی قبرس در وزارت کشور درخواست دهید. می‌توانید خودتان این درخواست را ارائه دهید یا یک نماینده قانونی مانند وکیل مهاجرتی استخدام کنید تا به شکل کاملا قانونی این درخواست را برای شما انجام دهد. خلاصه ای از روند درخواست شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

 1. با استفاده از ویزای ورودی معمولی وارد کشور شوید.
 2. درخواست را به وزارت کشور قبرس ارسال کنید. این مجموعه با وزارت دارایی همکاری خواهد کرد تا در مورد درخواست شما به نتیجه برسد.
 3. درخواست شما برای تصویب به شورای وزیران ارسال خواهد شد.
 4. شما یک اجازه اقامت شش ماهه دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن برای اقامت در قبرس یا سفر به داخل و خارج از کشور در زمان نهایی شدن درخواست استفاده کنید.
 5. پس از نهایی شدن درخواست، گواهی تابعیت دریافت خواهید کرد.
 6. سپس، می‌توانید برای پاسپورت قبرس و کارت شناسایی در یک دفتر محلی که در آن مستقر هستید، درخواست دهید.
 7. اگر هر یک از اعضای خانواده در این پروسه به شما ملحق می‌شوند، همه درخواست های شما باید همزمان ارسال شوند.
 8. علاوه بر این، پس از درخواست، قبل از اینکه یک شهروند قبرسی کامل شوید، باید در مراسمی که در دادگاه قبرس برگزار می‌شود، شرکت کنید.

قبرس چگونه سرمایه گذاران را جذب می کند؟

قبرس یک مقصد محبوب برای مهاجرت یا به دست آوردن یک “پناه امن” در میان خانواده‌های ثروتمند، کارآفرینان و سرمایه گذاران است. این جزیره که عضو اتحادیه اروپا است، اما هنوز بخشی از منطقه شینگن نیست؛ به همین دلیل سرمایه گذاری و گرفتن اقامت آن بهتر از سایر کشورها انجام می‌شود.

این کشور دارای استاندارد زندگی بالا، حوزه پزشکی با کیفیت و آموزش خوب است، از جمله چندین مدرسه بریتانیایی نیز در این کشور به چشم می خورد. قبرس یکی از کمترین میزان جرم و جنایت را نیز در خود جای داده است. نکته حائز اهمیت این است که قبرس در اتحادیه اروپا به عنوان پنجمین کشور امن جهان معرفی می‌شود.

در طول دهه گذشته، تولید ناخالص داخلی قبرس به طور پیوسته چندین درصد در سال افزایش یافته است، که اقتصاد این کشور را به یکی از سریع‌ترین اقتصادهای اروپا تبدیل می‌کند.

اقامت دائم قبرس به دلایل زیادی برای سرمایه گذاران جالب است:

 1. دریافت سریع ویزای شینگن.
 2. عدم مالیات بر درآمد خارجی، سرمایه گذاری، ارث، نرخ پایین دارایی، درآمد و مالیات شرکت‌ها.
 3. رشد بازار املاک و مستغلات و درآمد اجاره پایدار.
 4. امکان انجام تجارت در قبرس با سهولت راه اندازی شرکت.
 5. بیمه درمانی رایگان.
 6. لازم نیست ترکی و یونانی بدانید. برای برقراری ارتباط روزمره، انگلیسی کافی است: 80 درصد از مردم یونان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
 7. مدت اخذ اقامت دائم دو ماه می‌باشد.
 8. می‌توانید از راه دور برای دریافت اقامت اقدام کنید.
 9. می‌توانید بلافاصله برای کل خانواده اعم از زن یا شوهر، فرزندان زیر 25 سال و والدین همسران اقامت دائم دریافت کنید.
 10. لازم نیست همیشه در قبرس زندگی کنید. کافی است پس از تایید درخواست، برای ارسال اطلاعات بیومتریک به کشور پرواز کنید. سپس کافیست هر دوسال یکبار در قبرس حضور پیدا کنید.
 11. سرمایه گذار در تمام طول عمر خود اقامت دائم را حفظ می‌کند و به فرزندان نیز منتقل می‌شود. این ویژگی مانند مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج می‌باشد.
 12. فرصت اخذ شهروندی قبرس پنج سال پس از دریافت اقامت دائم است. با پاسپورت این کشور، می‌توانید بدون ویزا به بیش از 170 کشور از جمله اتحادیه اروپا و بریتانیا سفر کنید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید تنها در مدت دو ماه با سرمایه گذاری صاحب اقامت دائم قبرس شوید. وکلای قبرسیران در جمع آوری مدارک و اخذ این اقامت شما را راهنمایی خواهند کرد.

این مدارک عبارت اند از:

 1. درخواست تکمیل شده در فرم MIP1.
 2. اصل و کپی گذرنامه‌های معتبر متقاضی و خانواده وی.
 3. بیوگرافی متقاضی اصلی.
 4. مدرکی که نشان می‌دهد متقاضی دارای درآمد تایید کننده‌ای برابر با سالانه حداقل 30000 یورو دارد.
 5. نامه تاییدیه بانکی برای سپرده 30000 یورویی و حواله بانکی
 6. سندی به عنوان تاییدیه‌ای مبنی بر اینکه پول از خارج به یک بانک قبرسی رسیده است.
 7. اثبات سرمایه گذاری. هنگام سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، این گواهی مالکیت یا قرارداد خرید و فروش است (اگر شی هنوز تکمیل نشده باشد، پس از آن قرارداد خرید و فروش تایید شده توسط بخش زمین و تایید پرداخت حداقل 200000 یورو). هنگام سرمایه گذاری در اوراق بهادار محلی، قرارداد خرید سهام، گواهی مالک سهام و گواهی شرکت.
 8. اثبات آدرس دائمی در قبرس: گواهی مالکیت، فروش یا قرارداد اجاره.
 9. اعلام عدم اشتغال در قلمرو قبرس.
 10. گواهی عدم سوء پیشینه متقاضیان.
 11. سند ازدواج.
 12. شناسنامه.
 13. بیمه درمانی برای کل خانواده.
 14. کودکان بالای 18 سال به مدارکی نیاز دارند که نشان دهد تحصیل آن‌ها است.

کلاهبرداری در قبرس شمالی

با رونق پیدا کردن خرید و فروش در هر کشوری کلاهبرداری در آن نیز افکلاهبرداری در قبرس شمالیزایش پیدا می کند و عدم داشتن آگاهی کامل خریداران و فروشندگان در این موضوع و بی توجهی آنها به مسائل قانونی باعث می شود افراد سودجو دام خود را پهن می کنند. از این رو با رونق پیدا کردن سرمایه گذاری در قبرش شمالی و خرید و فروش املاک در آن کلاهبرداری در قبرس شمالی نیز افزایش یافته است اما اصلا نگران نباشید چرا که باداشتن اطلاعات کافی در این زمینه شما به هیچ وجه در دام این اراد نخواهید افتاد همچنین شرکت مهاجرتی قبرس ایران در انجام تمامی مراحل خرید و فروش ملک در کنار شماست تا بدون هیچ خطری این کار انجام شود.

یکی از رایج ترین نوع کلاهبرداری در قبرس شمالی فروش ملک فقط با نشان دادن یک عکس از ملک مورد نظر است. کلاهبرداران با نشان دادن عکس از خانه های بسیار لوکس اما قیمت کم نظر خریدار را جلب کرده و خانه را به صورت غیر حضوری می فروشند و وقتی خریدار به قبرس می رود یا یک خانه دیگری به او تحویل می دهند و یا اصلا خانه ای در نیست.

بهتر است قبل از هر کاری و پرداخت مبلغی ابتدا به صورت حضوری به قبرس شمالی سفر کنید و مشخصات را با عکس های پروژه تطبیق دهید و سپس اقدام به خرید کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاهده پروژه های ملکی به صفحه خرید ملک در قبرس مراجعه کنید

صاحبان اقامت دائم قبرس چه مالیات هایی می پردازند؟

قبرس یکی از مطلوب‌ترین رژیم‌های مالیاتی را دارد که آن را به مکانی عالی برای تجارت در اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند. اگر سرمایه گذار اقامت مالیاتی قبرس نداشته باشد، تعهدی به پرداخت مالیات بر درآمد خارجی از جمله درآمد حاصل از اوراق بهادار ندارد. افراد غیر مقیم فقط بر درآمدی که در قبرس به دست می‌آورند مالیات می‌پردازند. شرایط اقامت موقت قبرس.

ساکنان مالیاتی قبرس بر روی کلیه درآمدها، از جمله درآمد جهانی و همچنین سایر انواع مالیات، مالیات بر درآمد می‌پردازند. هیچ مالیاتی بر سود اوراق بهادار و عایدی سرمایه وجود ندارد. هنگام فروش املاک و مستغلات قبرس، باید مالیات بر عایدی سرمایه (در تفاوت بین هزینه فروش و خرید) را با نرخ 20% را بپردازید.

به طور کلی، ساکنان قبرس باید مالیات بر درآمد را در مقیاس تصاعدی بپردازند:

 • تا 19500 یورو در سال – 0 درصد
 • تا 28000 یورو در سال – 20%
 • تا 36 300 یورو در سال – 25٪
 • حداکثر 60000 یورو در سال – 30%
 • از 60000 یورو در سال – 35٪

یک دوره ویژه نیز برای بازنشستگان وجود دارد – 5٪ از مبلغ پرداختی بازنشستگی در صورتی که بیش از 3420 یورو در ماه باشد. مالیات سالانه دارایی فقط در صورتی باید پرداخت شود که ارزش آن بیش از 170000 یورو باشد: این نرخ از 0.25 تا 0.40٪ خواهد بود. اگر ملک ارزانتر باشد، نیازی به مالیات نیست.

شرایط اخذ اقامت قبرس با دریافت ویزای طلایی

یکی دیگر از مسیرهای اخد اقامت قبرس، دریافت ویزای طلایی آن است. برای دریافت کارت اقامت دائم به همراه ویزای طلایی، شرایط سرمایه گذاری بسیار کمتر و مناسب‌تر از حالت عالی ‌است:

 • شما باید املاک و مستغلات را به ارزش حداقل 300000 یورو خریداری کنید.
 • شما باید 30000 یورو در بانکی در قبرس سپرده گذاری کنید. این پول به مدت سه سال نگه داشته خواهد شد.
 • شما باید ثابت کنید که حداقل 30000 یورو در سال برای خود و 5000 یورو دیگر برای هر وابستگی (همسر و فرزندان) دارید.
 • اگر والدین یا والدین همسرتان را در نظر بگیرید: باید 8000 یورو اضافی در درآمد خود داشته باشید.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.

مزایای اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری با ویزای طلایی

مزایای اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری با ویزای طلایی عبارتند از:

 • شما و اعضای خانواده‌تان اجازه خواهید داشت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کنید.
 • شما می‌توانید اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان خردسال) را نیز در برنامه قرار دهید. اگر فرزندان بزرگسال دارید (تا 25 سال)، می ‌وانید آنها را در برنامه اضافه کنید.
 • شما می‌توانید والدین خود یا والدین همسرتان را نیز همراه خود داشته باشید.
 • کارت اقامت دائم مادام العمر معتبر است.
 • برای حفظ مجوز اقامت خود نیازی به زندگی در قبرس ندارید.
 • اقامت دائم نیز منجر به اخذ پاسپورت قبرس خواهد شد اما تنها پس از هفت سال اقامت بدون وقفه این پاسپورت ارائه می‌شود.
 • برخلاف تابعیت، شما و اعضای خانواده‌تان مجاز به اشتغال‌زایی در قبرس نیستید. درآمد شما باید از خارج باشد.

نقشه قبرس

سوالات متداول

آیا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس نیاز به دانش زبان است؟

نیازی به دانش زبان یونانی یا ترکی نیست، اما لازم است دانش زبان انگلیسی خود را به شکل رسمی ارائه دهید.

 آیا می توان فرزندان محصل را نیز همراه خود برد؟

در این روش مهاجرت می‌توانید فرزاندان خود را که در حال تحصیل هستند را نیز همراه خود داشته باشید.

آیا لازم است که حتما برای اخذ اقامت قبرس در این کشور سکونت داشته باشید؟

نیازی به سکونت در این کشور نیست. می‌توانید از راه دور نیز این کار را انجام دهید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی رمضانی
مهدی رمضانی
7 ماه قبل

راحت ترین راه برای اقامت قبرس کدومه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

قبرس ایران
پاسخ به  مهدی رمضانی
6 ماه قبل

درود
راحت ترین راه برای دریافت اقامت قبرس شمالی برای هر فرد با توجه به شرایط شخصی متفاوت است اما با توجه به آمار ها خرید ملک راحت ترین راه دریافت اقامت است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های زیر در ارتباط باشید.
09128959646
00905391159676

ساره نیازی
ساره نیازی
7 ماه قبل

منظورتون از سرمایه گذاری فقط خرید ملک هست؟

قبرس ایران
پاسخ به  ساره نیازی
6 ماه قبل

خیر بجز خرید ملک شما می توانید با ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود نیز در قبرس سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید در بازار های مالی قبرس شمالی نیز سرمایه گذاری داشته باشید.
اما بهتریت و امن ترین و البته پر سود ترین راه سرمایه گذاری خرید ملک در قبرس شمالی است.