Search

مدارس قبرس شمالی

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش
مدارس قبرس شمالی

مدارس قبرس شمالی

تحصیل در یکی از کشورهای شمال قبرس، به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای دانش آموزان ایرانی شناخته می شود. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است، بنابراین بسیاری از دانشجویان و مهاجران ایرانی به شمال قبرس مهاجرت می کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به قبرس شمالی، با ما همراه باشید.

 

مدارس قبرس شمالی

 

تحصیل در مدارس قبرس شمالی

سیستم آموزشی و مدارس قبرس شمالی نیز به شکل مشابه با سیستم آموزشی ایران عمل می‌کنند؛ به این معنا که فرآیند آموزش افراد از چهار مرحله پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و دانشگاه تشکیل شده است. کودکان زیر 6 سال در ابتدا به مهد کودک رفته و پس از گذراندن یک سال آموزش، وارد دوره دبستان می‌شوند. دوره دبستان نیز به مدت 6 سال است و پس از آن، دانش‌آموز به مقطع دبیرستان منتقل شده و در این مقطع برای 6 سال تحصیلات خود را در بخش‌های متوسطه اول و متوسطه دوم ادامه خواهد داد. لازم به ذکر است که تحصیلات تا پایان دوره اول متوسطه برای همگان الزامی است.

سیستم آموزش زبان در مدارس خصوصی انگلیسی و دولتی ترکی استفاده می‌شود، همچنین در مدارس قبرس شمالی، زبان فرانسه به عنوان یک زبان خارجی تدریس می‌شود. این مدارس با هم تفاوت چندانی ندارند، با این حال، مدارس غیرانتفاعی هزینه‌ای برای دوره‌های آموزشی در نظر گرفته و امکانات بالاتر را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. همچنین، ساعات کلاس در این مدارس بالاتر است و علاوه بر دروس اصلی، دروس تنوع بخش دیگر نظیر دروس فرعی نیز به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.

 

مدرسه انگلیسی گیرنه

 

مدرسه های قبرس شمالی

مدارس در قبرس شمالی به سه دسته دولتی، غیر انتفاعی (خصوصی) و شبانه روزی تقسیم می شوند. هر سه دسته از این مدارس در این کشور از یک سیستم آموزشی قوی و مدرن برخوردار هستند. مدارس دولتی در قبرس شمالی از مقطع ابتدایی تا دبیرستان برای شهروندان و افراد مقیم این کشور رایگان و اجباری می باشد.

بهترین مدارس قبرس شمالی
نام مدرسهنوع مدرسهمقطع تحصیلی 
Bekirpashah lisesiدولتیدبیرستان 
Namik Kemal lisesiدولتیتمام مقاطع 
Karakul primary schoolدولتیدبستان 
Foleyخصوصیتمام مقاطع 
Kyreniaخصوصیتمام مقاطع 

 

مؤسسات آموزشی غیرانتفاعی در هر سال تحصیلی از دانش‌آموزان هزینه‌های ثبت‌نام دریافت می‌کنند که به سن و نوع موسسه بستگی دارد. این مؤسسات تحت نظارت و تأیید وزارت آموزش‌وپرورش قبرس شمالی قرار دارند و باید اصول مربوط به برنامه درسی پایه، ارزشیابی، مسائل انضباطی و استانداردهای معلمان و تدریس را رعایت کنند. علاوه بر این، زبان تدریس در این مؤسسات معمولاً به زبان انگلیسی است.

 

مدارس دولتی قبرس شمالی

مدرسه دولتی قبرس شمالی امتحان ورودی ندارد و شامل کلاس های اول تا دیپلم را دارد. برنامه‌ریزی کلاس‌ها در مدارس دولتی قبرس شمالی از ساعت ۸ صبح تا ۱ است و بیشتر کلاس‌های اصلی به زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود. با این حال، در طول هفته حداقل ۳ ساعت کلاس به زبان انگلیسی نیز برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان مجاز به انتخاب زبان سوم خود هستند، که ممکن است فرانسوی یا روسی باشد. فعالیت‌های فوق برنامه عموماً سه روز در هفته بوده و شامل برنامه‌های کامپیوتر، موسیقی، ورزش و هنر می‌شود. لطفاً تغییرات لازم را در نظر بگیرید.

در این نوع مدارس، تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، مربوط به لباس (حدود ۵ ۵۰۰ لیر)، کتاب و نوشت افزار است. همچنین، شما می‌توانید از خدمات سرویس‌های دولتی نیز استفاده کنید و توجه داشته باشید که اتوبوس‌ها در مناطق مختلف محدوده مدرسه ایستگاه دارند. در این نوع مدارس، تغذیه به عهده مدرسه نیست، اما شما می‌توانید از بوفه مدرسه استفاده کنید که خدمات خوب و ارزانی را به شما ارائه می‌دهد. همچنین، در این نوع مدارس، پست رئیس مجمع والدين و دانش آموزان وجود دارد که با بيان هرگونة سؤال يا مشكلي مربوط به دانش آموز، می‌توانید با ایشان در ارتباط باشید.

 

لیست مدارس دولتی قبرس شمالی
1Canbulat secondry school (مدرسه راهنمایی جامبولات)
2Alasya Primary school  (جزو مدارس ابتدایی قبرس شمالی)
3Karakol primary school  دبستان
4Nimik kemal lisesi  (یکی از بهترین مدارس قبرس در فاماگوستا)
5مدرسه Marif (این مدرسه دولتی انگلیسی زبان است)

 

مدارس خصوصی قبرس شمالی

در این مدارس، زبان به صورت ترکیبی از ترکی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا روسی و با توجه به نظر دانش‌آموز قابل انتخاب است. هزینه‌های سال تحصیلی در این مدارس متفاوت بوده و بین ۲۸۰۰۰ لیر تا ۳۵۰۰۰ لیر قرار دارد. هزینه‌های دیگر شامل سرویس، یونیفرم و کتاب جداگانه حساب می‌شود. در هنگام ثبت نام، هزینه‌های کاملاً شفاف شده و توضح داده خواهد شد. علاوه بر فعاليت‌های پيشرفته در حوزة شطرنج، رباتيک و ورزشي، فعاليت‌های دولتي نيز در اين مدارس انجام می‌شود. دو وعده صبحانه، ناهار و میان‌وعده صبح (میوه) و میان‌وعده عصر (کیک و آبمیوه) توسط مدرسه تأمین می‌شود.

مدارس غیر انتفاعی از دوره ابتدایی تا دبیرستان در قبرس شمالی را شامل می شوند.

 

مدارس ابتدایی قبرس شمالی

 

مدرسه Doga Koleji زیر نظر دانشگاه EMU

مبلغ حق شهریه این مدرسه برای سال تحصیلی آینده بین ۳۳ تا ۳۵ هزار لیر خواهد بود. این مبلغ شامل تمام مقاطع تحصیلی، از پایه تا دبیرستان، محاسبه شده است. شعب این مدرسه در شهر‌های فاماگوستا، لفکوشا و گیرنه وجود دارد. دانش‌آموزان ایرانی نیز در این مدرسه ثبت نام می‌کنند و در این رابطه نظرات مختلف وجود دارد. برخی والدین فکر می‌کنند کلاس‌های غیرتحصیلاتی نباید به زبان‌های خارجی باشند، در حالی که بعضی ديگر عقيده دارند كودكان پس از فارغ التحصيلي با نمره ۷ به بالا در آزمون آیلتس موفق خواهند شد.

مدرسه Necat Biritish College

واقع در شهر لفکوشا با شهریه 4000 پوند

مدرسه Dr suat

این مدرسه زیر مجموعه Neareast  است.

مدرسه Bulent Ecevt High school

این مدرسه در دوره راهنمایی در شهر لفکوشا یک امتحان ورودی به دو صورت دارد. پرداخت هزینه به یورو و رایگان با زبان ترکی.

مدرسه Biritish School of Kyrenia

این مدرسه با دریافت هزینه 5000 پوند در گیرنه است. با توجه به نوع دیپلم این مدرسه دریافت پذیرش از دانشگاه های اروپایی و کانادایی بسیار هموار تر می شود.

اینها برخی از مدارس خصوصی معروف در قبرس شمالی بود که می توانید با مراجعه به وبسایت این مدارس اطلاعات بیشتری در مورد این مدارس به دست بیاورید.

تحصیل دبیرستان در قبرس شمالی

دبیرستان ها در قبرس شمالی هم به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. دانش آموزان خارجی یا همان بین المللی برای تحصیل می توانند در مدارس غیر انتفاعی و دولتی به مشغول به تحصیل شوند. با توجه به گزارش ها تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی این کشور مناسب تر است زیرا مدارس خصوصی یا همان مدارس انگلیسی زبان قبرس شمالی با تدریس به زبان انگلیسی شرایط تحصیل را راحت تر می کند. اما در اکثر مدارس دولتی تدرس به زبان ترکی استانبولی است و همین باعث دشوار شدن تحصیل برای دانش آموزان خارجی می شود.

همچنین توجه داشته باشید که مدارس قبرس در مقطع دبیرستان مدرسه هایی تحت عنوان هنرستان ندارند و بیشتر آموزشگاه ها در این زمنه فعالیت دارند. تنها دانشگاه هنری در قبرس شمالی در شهر گیرنه است و افراد علاقه مند به صورت دانشجو وارد این دانشگاه می شوند.

 

دبیرستان در قبرس شمالی

 

مدارس بین المللی قبرس شمالی

برای تحصیل در مدارس بین المللی قبرس شمالی، انتخاب کالج ها و مدارس زیادی وجود دارد. تعداد مدارس بین المللی در این منطقه بسیار زیاد است و شما با توجه به شرایط تحصیلی خود، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. این مدارس در شهرهای لیماسول، لارناکا، پاپوس و نیکوزیا قرار دارند. انتخاب یک مدرسه مناسب، قدم مهمی در راستای مهاجرت به وسیله تحصیل است؛ زیرا مدرسه نقش حائز اهمیت در تربیت کودکان دارد.

با شناخت مهمترین مدارس بین المللی در قبرس شمالی می توانید فعالیت و نوع آموزش این مدارس را هم بررسی کنید. هر یک از این مدارس دارای ویژگی های منحصر به فرد خودشان هستند.

مدارس بین المللی معروف در قبرس شمالی:

  • Silverline private school
  • Heritage private school
  • Lighthouse school
  • IMS private school
  • Foley’s school

این مدارس برخی از مدارس بین المللی در کشور قبرس شمالی می باشند.

مدارس ایرانی در قبرس شمالی

بسیاری از والدین به دنبال بهترین مدرسه ایرانی در قبرس شمالی هستند تا فرزندان خود را برای تحصیل در آن مدارس ثبت نام کنند. به طور کلی، مدارس قبرس شمالی به سه دسته تقسیم بندی می شوند: مدارس دولتی با زبان اصلی ترکی استانبولی، مدارس دولتی استثنایی با پایه اصلی زبان انگلیسی و ترکی، و مدارس خصوصی با زبان تدریس انگلیسی و محاوره ترک. همه این مدارس ساختار آموزش و پرورش پويايي دارند.

به طور کلی، مدرسه ایرانی در قبرس شمالی وجود ندارد. برای ثبت نام فرزندان خود، می توانید به یکی از سه مدرسه موجود در این منطقه مراجعه کنید. برای آشنایی سریعتر دانش‌آموزان با سیستم آموزشی قبرس شمالی، تقویت زبانشان الزامی است. در مدارس بین المللی قبرس شمالی، زبان اصلی انگلیسی است ولی باید توجه داشت که زبان ترکی به عنوان زبان محاوره‌ای در این مدارس شناخته شده است.

جمع بندی

قبرس شمالی که سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است به قلب دریای مدیترانه معروف است. این جزیره زیبا از مزایای زیادی برای تحصیل دانش آموزان برخوردار است. همچنین تحصیل در قبرس شمالی یکی از متداول ترین روش های برای مهاجرت به این کشور است. شرکت مهاجرتی قبرس ایران با داشتن سال ها تجربه در امور مهاجرت به قبرس شمالی در کنار شماست تا زندگی شما و خانوادتان را متحول کند.

 

سوالات متداول

آیا قبرس شمالی محلی مناسب برای دانش آموزان بین المللی است؟

بله. مدارس قبرس شمالی در سطح جهانی بسیار معروف و شناخته شده اند و از امکانات و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس قبرس شمالی با توجه به نوع مدرسه و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما تحصیل در سنین 5 تا 17 سال در مدارس دولتی رایگان است.

امنیت دانش آموزان در قبرس شمالی چطور است؟

با توجه به آمار ها قبرس شمالی امن ترین جزیره دنیا است و نرخ جرم در آن بسیار پایین است.

آیا زبان ترکی هم به دانش آموزان تدریس می شود؟

بله. در پایه های مختلف و در ابتدا تحصیل زبان ترکی به دانش آموزان تدریس می شود.

مدارس قبرس شمالی از نظر امکانات چطور هستند؟

امکاانات مدارس قبرس در دنیا شناخته شده است. امکاناتی از قبیل استخر های سر پوشیده سالن های تئاتر امکانات موسیقی علمی و… .

سرمایه گذاری امن

Infinity

Infinity

پروژه Infinity ـ اقتصادی با منظره دریا شروع قیمت از 137,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

aloha

Aloha

ریزورت ساحلی Aloha- آپارتمان و ویلاهای لوکس شروع قیمت از 175,945 پوند دریافت مشاوره رایگان

42

mediterra

پروژه mediterra : زندگی مدیترانه‌ای پایدار در آلسانجاک گیرنه شروع قیمت از 330,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

Site 23

orchard

پروژه Orchard : پروژه ای لوکس در قبرس شمالی شروع قیمت از 104,000 پوند دریافت مشاوره رایگان  

Habitat

Habitat

پروژه Habitat: آرامشبخش مانند اسن تپه قبرس شمالی شروع قیمت از 105,950 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه تاریخ تحویل پروژه: اواسط سال ۲۰۲۷…

Grand Sapphire Blu 1

Grand Sapphire Blu

پروژه Grand Sapphire Blu: سرمایه گذاری ای پر سود و امن شروع قیمت از 87,900 پوند دریافت مشاوره رایگان اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه معرفی پروژه: پروژه Grand Sapphire…

واحد ها 1

grand-sapphire

پروژه Grand Sapphire – یک زندگی ۷ ستاره شروع قیمت از 59,500 پوند دریافت مشاوره رایگان صفحه اصلی 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای…

5 1

Elysium2

پروژه آپارتمانی الیسیوم 2 – محدوده لانگ بیچ اسکله شروع قیمت از 95,000 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای پروژه…

Villa 11 Mart 37 Foto

phuket

پوکت قبرس شمالی – خانه ای جدید سبک زندگی جدید شروع قیمت از 104,500 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت در نظر گرفته…

U A DSC00406 Pano

edelweise

edelweise – زندگی ای شاد در خانه ای زیبا شروع قیمت از ۵۶,۰۰۰ پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 3 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت مشخص شده برای…

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها