Search

قبرس شمالی کجاست در نقشه

 

قبرس شمالی، یک جزیره زیبا و آرام در دریای مدیترانه است که هر ساله جذابیت بسیاری برای گردشگران از سراسر جهان دارد. این منطقه به عنوان جمهوری خودمختار قبرس شمالی شناخته می‌شود و بسیاری از مسافران بین‌المللی به سواحل آن سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در آنجا سپری کنند. قبرس شمالی، قسمت شمالی و زیبای جزیره بزرگ قبرس است و با ترکیه در شمال، مصر در جنوب، سوریه در شرق و یونان در غرب هم‌مرز است. منظور از هم مرز بودن مرز زمینی نیست و چرا که قبرس یک جزیره است این مرز ها مرز های دریایی هستند. پس از استقلال، دولت قبرس شمالی با ترکیه روابط نزدیک و صمیمانه‌ای برقرار کرده است و به همین دلایل، بسیاری این منطقه را به عنوان قبرس ترک معروف میدانند.

 

قبرس شمالی کجاست در نقشه

 

قبرس شمالی در کدام قاره است؟

جزیره قبرس و کشور قبرس شمالی در تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد. اما این جزیره عضو قاره اروپا به حساب می آید. قبرس، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه – حقایق جالب درباره قبرس از اولین و جالب‌ترین حقایق درباره قبرس این است که این جزیره، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. این جزیره بعد از جزایر ساردینا و سیسیل، از نظر وسعت؛ سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه به‌شمار می‌رود.

 

مردم قبرس شمالی به چه زبانی صحبت می کنند؟

نکته ای که در مهاجرت به قبرس شمالی باید در نظر داشته باشید این است که زبان مردم قبرس شمالی چیست؟ مردم قبرس شمالی اکثرا به چند زبان مسلط هستند اما زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی با لحجه قبرسی است. قبرسی ها به دلیل استعمار انگسلتان تا چند دهه اخیر به زبان انگلیسی مسلط هستند و حتی دانشگاه های این کشور نیز هم به زبان ترکی و هم انگلیسی تدریس می کنند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که با وجود کاربرد گسترده زبان انگلیسی در قبرس شمالی، در صورتی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق کار را دارید، بهتر است زبان زبان ترکی برای قبرس شمالی را یاد بگیرید. زیرا با وجود اینکه اکثر مردم این کشور می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما به هر حال زبان اول آنها ترک یا یونانی است. افرادی که در این کشور زندگی کرده باشند، خیلی خوب می دانند که تقریبا ۹۵٪ مردم قبرس به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط هستند و بیشتر فعالیت های تجاری آنها از طریق این زبان انجام می شود. همچنین زبان نوشته شده بر روی تابلو های راهنمایی و رانندگی و منوی رستوران ها نیز به هردو زبان انگلیسی و یونانی ( در قبرس شمالی ترکی) است.

 

قبرس شمالی کجاست در نقشه

 

پایتخت قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی به عنوان کشوری مستقل دارای پایتختی مستقل میباشد. شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس جنوبی میباشد به دو قسمت تقسیم شده است که نیم آن به عنوان پایتخت قبرس جنوبی و نیم آن به عنوان پایتخت قبرس شمالی شناخته میشود. ترک زبان ها شهر نیکوزیا را به نام لفکشا میشناسند.

نیکوزیا به عنوان پایتخت قبرس ، ساختمان ها و دفاتر اصلی کشور را در خود جای داده است. کاخ ریاست جمهوری ، محل اقامت رسمی و محل کار رئیس جمهور قبرس در این شهر واقع شده است. مجلس نمایندگان یا پارلمان این کشور نیز در نچرو ، نیکوزیا تشکیل جلسه می دهد. بسیاری دیگر از ساختمانهای رسمی دولتی و دفاتر وزیران و اقامتگاههای قبرس در این شهر واقع شده اند.

نیکوزیا همچنین سرمایه اقتصادی و تجاری قبرس است. این شهر میزبان مقر کلیه بانکهای بزرگ کشور و همچنین چندین تجارت بین المللی است. دفاتر اصلی بسیاری از شرکتهای رسانه ای فعال در کشور نیز در این شهر مستقر هستند. نیکوزیا از لحاظ درآمد سرانه یکی از ثروتمندترین شهرها در منطقه مدیترانه شرقی است.

یکی از نکاتی که قبرس را بولد کرده است پیشرفت پروژه های ساختمانی و سرمایه گذاری در این کشور است که سرمایه گذاران بزرگی در دنیا با خرید ملک در قبرس اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند.

 

شهر های قبرس شمالی

قبرس شمالی با داشتن شهر های زیبا و تاریخی باعث جذب هر چه بیشتر گردشگران در دنیا شده است. شهر های لفکشا (نیکوزیا)، فاماگوستا، گیرنه، لفکه، اسکله، گوزلیورت و … از جمله شهر های دیدنی قبرس شمالی به حساب می آیند.

مکان های گردشگری قبرس شمالی:

  • بندر گیرنه
  • قلعه گیرنه
  • ساحل لاک پشت ها
  • کلیسای بلاپایس
  • قلعه سنت هیلاریون
  • قلعه بوفاونتو
  • کلیسای آندریاس
  • شهر سالامیس
  • ساحل گلپسیدس
  • مسجد سلیمیه و کلیستی سنت سوفیا

اینها بخشی از جاهای دیدنی قبرس شمالی هستند که سالانه باعث جذب هزاران گردشگر از سراسر جهان می شود.

 

نقشه کامل قبرس شمالی

در این بخش از مقاله از سایت قبرس ایران نقشه کامل جغرافیایی جزیره قبرس را به همراه شهر های آن و نقشه قبرس شمالی در کنار هماسیگان آن قرار داده ایم تا شما عزیزان بتوانید به طور دقیق نسبت به مناطق و شهر های قبرس شمالی آگاه باشید.

 

راه های مهاجرت به کشور قبرس شمالی

در سال های اخیر مهاجرت به جزیره خوش آب و هوای قبرس شمالی بسیار افزایش داشته است و این نشان دهنده رونق و توسعه این جزیره است. مهاجرت به این جزیره راه های مختلفی دارد به طور مثال یکی از محبوب ترین و البته پر سود ترین روش ها مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس است.

قبرس شمالی قطعا دروازه‌ی ورود شما به اروپا خواهد بود و شما این امکان را دارید تا بتوانید اقامت در قبرس شمالی را راحت‌ تر و سریع ‌تر از سایر کشورهای اروپایی دریافت کرده و یک زندگی امن و راحت را در قبرس شمالی داشته باشید.

سخن پایانی

مهاجرت به کشوری دیگر همواره کاری پرهزینه بوده و شما حتما قبل از هر کاری باید هزینه‌های مهاجرتی به کشور مدنظرتان را موردبررسی قرار دهید. برای انتخاب کشور کم هزینه برای مهاجرت سعی کنید تا به‌جز برآورد هزینه زندگی، هزینه‌های مهاجرتی‌تان به کشور مدنظر خود را نیز در نظر بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان