Search

رشته موسیقی در قبرس شمالی

رشته موسیقی در قبرس شمالی

رشته موسیقی یکی از شاخه های رشته دانشگاهی هنر است. رشته موسیقی برای افرادی مناسب است که به هنر و شاخه‌های آن علاقه داشته باشند. اگر شنیدین موسیقی دوران کلاسیک لذت می‌برید و علاقه دارید که به دانش پس‌زمینه ساخت چنین قطعاتی پی ببرید، این رشته مناسب شماست. اگر با دیدن فیلم سینمایی و توجه به موسیقی متن آن فیلم، درک عمیقی از آن کسب می‌کنید و به ساخت چنین قطعاتی علاقه‌مند می‌شوید، تحصیل رشته موسیقی در قبرس شمالی  برای شما مناسب است.

به صورت کلی رشته موسیقی از جمله رشته‌های هنری به حساب می‌آید که اولین نکته‌ قابل ذکر برای فعالیت در آن، علاقه‌ فرد است. اگر شخصی در دوران کودکی یا نوجوانی خود دوره‌های آموزش یک ساز را گذرانده باشد و علاقه‌مند به این باشد که تخصصی‌تر این رشته را دنبال کند می‌تواند با انتخاب رشته در پایان مقطع تحصیلی نهم (نظام جدید) در رشته موسیقی مشغول به تحصیل شود، که در آن با اصول اولیه و دروس پایه‌ای موسیقی آشنا خواهد شد. اما این مورد درباره نظام آموزشی ایران است و اگر قصد مهاجرت دارید نیازی به مدرک هنرستانی ندارید.

رشته موسیقی در قبرس شمالی

رشته موسیقی در قبرس شمالی

معرفی رشته موسیقی در قبرس شمالی

در طول تحصیل رشته موسیقی در قبرس شمالی امتیازهایی وجود دارد که بسیاری از افراد می توانند آن را برای تحصیل خود انتخاب کنند. افرادی که رشته موسیقی را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که محدودیت هایی برای دریافت پذیرش در این رشته وجود دارد که البته با در اختیار داشتن رزومه های قدرتمند تحصیلی و کاری می توان آن ها را به طور کامل برای خود برطرف ساخت. در حال حاضر باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در قبرس با توجه به وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهان بسیار معتبر است و رشته موسیقی یکی از رشته هایی است که در دانشگاه های این کشور مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می شود.

افرادی که تصمیم می‌گیرند رشته موسیقی را برای تحصیل خود در خارج از کشور انتخاب کنند، باید به این نکته توجه کنند که در مسیر تحصیل خود با آزمون‌های ورودی مواجه خواهند شد. با این حال، در برخی از کشورها مانند قبرس شمالی، این محدودیت‌ها به حداقل خود کاهش پیدا می‌کنند و دانشجویان صرفاً با داشتن رزومه تحصیلی خود ارزیابی می‌شوند. رشته موسیقی در دانشکده‌های هنر دانشگاه‌های قبرس شمالی وجود دارد و به همین دلیل، ممکن است آموزش آن را در آکادمی‌های خارج از دانشگاه نیز پیدا کرده و به پایان برسانید.

دانشگاه های رشته موسیقی قبرس شمالی

زمانی که به موسیقی در قبرس شمالی فکر می‌کنیم، دانشگاه آرکین قبرس به ذهنمان خطور می‌کند. این دانشگاه، تنها گزینه‌ای است که علاقمندان به تحصیل موسیقی در قبرس شمالی می‌توانند از آن استفاده کنند. دانشگاه آرکین قبرس بخش های هنری را به صورت تخصصی پوشش داده است. در ادامه این مقاله از قبرس ایران، شما با این دانشگاه آشنا خواهید شد و سپس به جزئیات رشته موسیقی در این دانشگاه خواهیم پرداخت. رشته موسیقی یکی از رشته های دپارتمان هنر و طراحی صدا میباشد.

یکی از دانشگاه هایی که به طور تخصصی در حوزه های هنری، طراحی و ارتباطات فعال است، دانشگاه هنر آرکین قبرس شمالی  (Arkin University Of Creative Arts and Design) است. این دانشگاه در سال 2017 تاسیس شده است و با نام مخفف (ARUCAD) نیز شناخته می شود.

هدف از تاسیس این دانشگاه تبدیل شدن به یکی از معتبر ترین دانشگاه های آموزش هنری در قبرس شمالی است. دانشگاه آرکین با فراهم کردن تمام امکانات تحصیلی مناسب مانند کارگاه های اختصاصی، استودیو ها، آزمایشگاه ها و کارگاه های دوخت و طراحی لباس با فناوری های پیشفته شرایط رشد را برای دانشجویان مهیا کرده است.

مدل آموزشی “یادگیری در حین تولید، تولید در حین یادگیری” که هدف آن متصل کردن تفکر انتقادی و تولید همراه با تفکر بیشتر برای هنرمندان و طراحان است، هدف اصلی دانشگاه آرکین (ARUCAD) است.

ویزا برای تحصیل رشته موسیقی قبرس شمالی

یکی از راه های مهاجرت به قبرس شمالی، مهاجرت تحصیلی است. دریافت ویزا برای تحصیل در رشته موسیقی نیز همانند دیگر رشته های تحصیلی در قبرس شمالی شرایط آسانی نسبت به دیگر کشور های اروپایی و همسایه این کشور دارد.

برای تحصیل در این رشته هنری، متقاضیان ابتدا باید درخواست خود را به همراه رزومه خود در زمینه موسیقی بنویسند و به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند. رشته موسیقی در قبرس شمالی در مقطع لیسانس یا همان کارشناسی 4 ساله است که در این دوره دانشجویان با ابعاد مختلف علمی و هنری موسیقی آشنا می شوند.

برای تحصیل در طراحی صدا و هنر در قبرس ممکن است از طریق برنامه هایی که سالانه تنظیم می شوند، به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی و جوایز در نظر بگیرند.

ویزا برای تحصیل رشته موسیقی قبرس شمالی

ویزا برای تحصیل رشته موسیقی قبرس شمالی

هزینه رشته موسیقی در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در رشته موسیقی نیز تقریبا با دیگر رشته های هنری در قبرس شمالی یکسان است و شاید در جزیئات رشته تغییرات قیمتی مشاهده شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی، بسته به نوع رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، دانشگاه و نوع بورسیه ای که دریافت می کنید متفاوت است. برای مثال، شهریه رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی با هزینه رشته هنر متفاوت است. تمام دانشگاه های قبرس به دانشجویان ایرانی در دوره کارشناسی بورسیه 50 درصدی ارائه می‌دهند، به عبارت دقیق‌تر، دانشجویان ایرانی تنها نصف هزینه تحصیل را پرداخت می‌کنند.

بستگی به نوع رشته هنر شما، هزینه تحصیل در رشته های هنر قبرس شمالی نيز متغير است. به عنوان مثال، در رشته های هنر وجود دارد کلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ‌کارگاهي و طبيعي است که هزینه این نوع رشته ها کمی بالاتر است. به عنوان مثال، رشته طراحی لباس که نیازمند حضور دائم شما در کارگاه است، هزینه بیشتری نسبت به سایر رشته ها دارد.

در کل، میانگین هزینه مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در رشته هنر، با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی، در حدود 5 تا 10 هزار یورو سالانه متغیر است.

سخن پایانی

این مقاله یک راهنمای مهاجرت به قبرس و تحصیل در رشته موسیقی در قبرس شمالی بود و امیدوارم اطلاعات خوبی از این مقاله بدست آورده باشید.

تیم مشاوران ما در خدمت شما عزیزان است تا به هر سوالی در مورد قبرس شمالی پاسخ دهد.

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان