Search

ویزای قبرس شینگن است؟

ویزای قبرس شینگن است؟

حتما برای شما هم این سوال پیش امده است که ، ویزای قبرس شینگن است؟ به احتمال زیاد اسم ویزای شینگن به گوشتان خورده است و این سوال برای شما پیش آمده که ویزای شینگن چیست؟ شینگن یک ویزای است که با داشتن آن می توانید بدون گرفتن ویزای جدید به یک کشور دیگر سفر کنید. منظور از هر کشور دیگر یعنی کشور هایی که عضو منطقه شینگن هستند. برخی از افراد برای دریافت چنین ویزایی، اقدام به مهاجرت به کشور قبرس شمالی و دریافت ویزای این کشور می‌کنند. اما دریافت ویزای قبرس شمالی دقیقاً به معنای داشتن ویزای شینگن نیست.

در این مقاله از قبرس ایران می خواهیم به بررسی ویزای شینگن و چگونگی دریافت این ویزا از طریق قبرس شمالی بپردازیم. تا بیشتر در مورد ویزای قبرس برای ایرانی ها بدانیم.

منطقه شینگن کجاست؟ ویزای قبرس شینگن است ؟

اتحادیه اروپا، با نام اختصاری EU، قوانین استانداردی را برای ۲۷ کشور مختلف خود تدوین و ارائه می‌دهد. بر اساس بخشی از این قوانین، اعضای اتحادیه اروپا از یک واحد پولی به نام یورو استفاده می‌کنند. در نتیجه، قوانین مهاجرت و تردد بین مرزهای این کشورها یکسان است. منطقه شینگن به ۲۷ کشور اروپایی که قانون کنترل گذرنامه در زمان ورود برای شهروندان آن‌ها حذف شده است، شناخته می‌شود. سایر کشورهای جهان نیز با درخواست و دریافت ویزای منطقه شینگن، مجوز سفر بدون ویزا به سایر کشورهای منطقه را خواهند داشت. لازم به ذکر است که فقط افرادی که قبل از ورود به اروپا نیاز به درخواست و دریافت ویزا دارند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

ویزای قبرس شینگن است؟

ویزای قبرس شینگن است؟

قبرس عضو منطقه شینگن است؟

همانطور که می دانید قبرس یک جزیره در دل دریای مدیترانه است که به بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که هر کدوم دارای قوانین و دولت های متفاوت هستند. اما باید بدانید که نه قبرس شمالی و نه قبرس شمالی هیچ کدام عضو منطقه شینگن نیستند و اگر قصد دریافت ویزای شینگن از طریق ویزای توریستی قبرس را داشتید باید گفت که فعلا این کار شدنی نیست.

اگر چه قبرس شمالی عضو اتحادیه اروپا است اما به دلیل قوانین جمعیتی اروپا و اختلافاتی فعلا به عضویت رسمی این اتحادیه نرسیده اما این اتفاق در آینده ای نزدیک رخ خواهد داد.

قبرس جنوبی هم با اینکه عضو رسمی اتحادیه اروپا است اما هنوز بخشی از منطقه شینگن نیست. این بدان معناست که هنوز ویزای ملی صادر شده توسط سفارتخانه‌های قبرس فقط برای ورود و اقامت در قبرس و ۳ کشور دیگر بلغارستان، رومانی و کرواسی معتبر است.

بااین‌حال قبرس و سه کشور دیگر اتحادیه اروپا بلغارستان، کرواسی و رومانی موظف‌ هستند در نهایت به منطقه شینگن بپیوندند و زمان عضویت آن ها به منطقه شینگن و دریافت ویزای شینگن نزدیک است.

با کدام نوع ویزای قبرس شمالی ویزای شینگن دریافت می کنیم؟

تا اینجا متوجه شدیم که قبرس شمالی فعلا عضو منطقه شینگن نیست.در حقیقت اگر چه قبرس عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز عضو شینگن نیست. قبرس شمالی نیز مانند کشور های کرواسی، بلغارستان و رومانی در مسیر پیوستن به منطقه شینگن است اما در جواب اینکه از طریق مهاجرت به قبرس شمالی و دریافت ویزای این کشور، چطور می توان ویزای شینگن گرفت باید از قوانین این کشور آگاهی داشت.

تمامی متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کاری قبرس، ویزای کاری، سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیلی قبرس شمالی را دارند، در صورتی که قانون 6 ماه زندگی در قبرس شمالی را رعایت کنند می توانند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند.

  • زمانی‌که ویزای ملی قبرس شمالی توسط سفارتخانه‌های قبرس برای کسی صادر شده باشد، این ویزا فقط برای ورود و اقامت در قبرس و ۳ کشور بلغارستان، رومانی و کرواسی معتبر است.
  • قبرس و سه کشور دیگر اتحادیه اروپا یعنی بلغارستان، کرواسی و رومانی مؤظف‌ هستند که در نهایت به منطقه شینگن بپیوندند. البته زمان عضویت آن‌ها به منطقه شینگن و دریافت ویزای شینگن نزدیک است!
  • همه اعضای اتحادیه اروپا برای پیوستن به معاهده شینگن تشویق می‌شوند و قبرس هم از این قاعده مستثنی نیست.
  • اگر مقامات دولتی کشور قبرس شمالی بتوانند معیارهای لازم (از نظر تکنولوژیکی و امنیتی) که جزو شروط عضویت در معاهده شینگن است را فراهم کنند، ویزای قبرس می‌تواند ویزای شینگن باشد. به طوری‌که شهروندان این کشور به‌راحتی می‌توانند در کشورهای اروپایی رفت‌وآمد کنند.
  • اگرچه قبرس عضو شینگن نیست، اما این کشور به دارندگان ویزای شینگن اجاره ورود بدون ویزای قبرس را می‌دهد. یعنی قوانین مهاجرتی اتحادیه اروپا را اجرا می‌کند!

دریافت ویزای شینگن از طریق قبرس شمالی

روش دریافت ویزای شینگن از طریق قبرس شمالی یک فرآیند نسبتاً مشخص دارد که مراحل این فرآیند را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

  • باید اقامت قبرس شمالی را اخذ کرده باشید.
  • باید داراى حساب بانکى فعال در قبرس شمالی باشید (لازم نیست موجودی حساب چندان هم زیاد باشد)

باید به سفارت کشور مقصد در قبرس مراجعه کرده و به پر کردن فرم مخصوص ویزاى شینگن بپردازید (البته باید از قبل وقت جهت مصاحبه تعیین کرده باشید)

اگر قبلاً درخواست داده باشید، از سفارت کشور اروپایی مقصد که قصد دارید به آن سفر کنید، در ٥ روز کارى با شما تماس گرفته یا ایمیل دریافت خواهید کرد که از شما براى مصاحبه دعوت خواهند کرد. البته قبل از تاریخ مصاحبه بهتر است تا اسناد و مدارک مربوط به اطلاعات فردى، اقامت، مدارک مربوط به ملک، حساب بانکى و دیگر مدارک لازم را آماده کرده باشید و سپس به سفارت بروید. در این صورت تمام متقاضیان امکان دریافت ویزای شینگن را خواهند داشت.

ویزای قبرس شینگن است؟

ویزای قبرس شینگن است؟

انواع ویزای قبرس شمالی

قبرس شمالی ویزا های مختلفی برای مهاجرین صادر می کند. یکی از دلایل صدور آسان انواع ویزا نیز برای رسیدن به حد نساب جمعیتی اروپا است. برای مهاجرت به این جزیره زیبا می توانید از ویزای دانشجویی قبرس شمالی استفاده کنید که به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و هزینه پایین یکی از محبوب ترین ویزا های این کشور به حساب می آید. یکی دیگر از راه های دریافت ویزا مهاجرت به قبرس با تمکن مالی است.

قبرس شمالی با توجه به رشد اقتصادی و جمعیتی خود نیاز به نیروی کار جوان و متخصص است و همین باعث شده تا مهاجرت به قبرس از طریق کار نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

همچنین اگر آشنا و دوستی در قبرس شمالی دارید می توانید از طریق آن ویزای همراه قبرس شمالی را دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای قبرس جنوبی

اگر قصد سفر به کشور قبرس جنوبی را دارید، باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. بسته به هدف و طول مدتی که در قبرس اقامت خواهید داشت، نوع ویزای دریافتی شما متفاوت خواهد بود. مدت زمان ویزای کوتاه مدت قبرس ۹۰ روز و ویزای بلند مدت حداکثر یک سال (قابل تمدید) است.

برای درخواست ویزای قبرس جنوبی باید از طریق سفارت یا کنسولگری قبرس جنوبی در ایران درخواست دهید. به این نکته توجه داشته باشید که کشور قبرس جنوبی جزو منطقه شینگن محسوب نمی‌شود. از این رو شما با داشتن ویزای قبرس جنوبی، امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی را نخواهید داشت. یکی از آسان ترین نوع ویزا های جمهوری قبرس ویزای توریستی قبرس جنوبی است.

سخن پایانی

در این مقاله  به این شوال پاسح دادیم که ویزای قبرس شینگن است ؟ در مورد ویزای شینگن و چگونگی دریافت آن از طریق قبرس بحث کردیم. اگر در این مورد سوالی دارید کارشناسان ما در خدمت شما عزیزان هستند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان