Search

کشورهایی که با سرمایه گذاری اقامت میدهند

 

کشورهایی که با سرمایه گذاری اقامت میدهند گدامند ؟ اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های سریع اقامت در کشور مقصد است. مهاجرت و دریافت اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری، به دلیل نوسانات بازار ارز و عدم ثبات اقتصادی و عدم امنیت بازار اقتصادی ایران در شرایط فعلی یکی از بهترین اقدام‌ها در جهت سودآوری و ورود ارز به کشور است. سرمایه‌گذاری در خارج از کشور برای اهداف تجاری و سوددهی و ارزآوری انجام می‌شود. بر این اساس کشورهایی که در حوزه جذب سرمایه‌های خارجی فعالیت می‌کنند، باید بستر مناسبی را برای امنیت و ثبات اقتصادی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کنند.

سرمایه گذاری چندین روش دارد از ثبت شرکت و خرید سهام تا خرید ملک در کشور مقصد که اکثر سرمایه گذاران خرید ملک را انتخاب می کنند. چرا که هم مطمئن تر از دیگر روش ها است هم سود به مراتب بیشتری دارد. در ادامه مقاله قصد داریم کشور هایی را که از طریق خرید ملک اقامت می دهند را بررسی کنیم.

 

کشورهایی که با سرمایه گذاری اقامت میدهند

 

کدام کشور ها با خرید ملک ملک اقامت می دهند ؟

با توجه شرایط اقتصادی دنیا اکثر دولت ها برای جذب سرمایه در کشور خود شرایط خوبی را برای اعطا اقامت از طریق خرید ملک را فراهم کرده اند. اما در ادامه قرار است بهترین کشور هایی را که با خرید ملک در آن اقامت دریافت خواهید کرد را معرفی کنیم.

 

دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

با توجه به قیمت مناسب ملک در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، افراد بسیاری خواستار سرمایه گذاری بر روی ملک و البته دریافت اقامت آلمان از این طریق هستند. هزینه خرید ملک در آلمان چیزی حدود ۳۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو در هر متر مربع است. هرچند شهرهای بزرگتر و معروف تر آلمان همچون برلین، هامبورگ، یا مونیخ، می تواند قیمتی ۵۰درصد بالاتر و حتی بیشتر داشته باشند.

سرمایه گذاری و اقدام به کسب اقامت از طریق خرید ملک در آلمان، سرمایه گذاری ای پایدار و راه حلی قابل اطمینان است. شما می توانید طبق قوانین آلمان ۶۰% از هزینه مسکن خود را تسهیلات دریافت کنید. نیز برای خرید ملک در آلمان می توان وام هایپوتک دریافت کرد. این وام بطور معمول از سوی اکثر بانک های آلمانی به متقاضیان ارائه شده و بازپرداخت آن در دوره های ۲۵ یا ۳۰ ساله تعیین می شود.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هم اکنون دولت این کشور برنامه‌ای برای اعطا اقامت آلمان از طریق خرید ملک به شهروندان خارجی ندارد. به بیان دیگر شما نمی‌توانید اقامت کشور آلمان را تنها با خرید ملک، زمین و یا آپارتمان در این کشور به دست بیاورید. ازاین‌رو باید راه‌ها و روش‌های دیگری را برای دریافت ویزای آلمان امتحان کنید.

 

دریافت اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

 

دریافت اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

در اکثر کشورها محدودیت هایی برای خرید ملک توسط افراد غیربومی اعمال می شود، اما در قبرس شمالی محدودیتی در این باره وجود ندارد و افراد غیر بومی و غیر اروپایی نیز می توانند برای خرید ملک در قبرس اقدام کنند. بعلاوه که مالکیت ملک می تواند به طور کامل به شخص غیر قبرسی تعلق بگیرد، درحالیکه بسیاری از کشورها نیاز به شراکت با فرد بومی را شرط خرید ملک قرار داده اند. بدین ترتیب امکان اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک برای کسانی که تملک مالی و سرمایه کافی دارند در دسترس خواهد بود.

یکی از نکاتی که بسیاری از کسانی که اقدام به سرمایه گذاری در قبرس می کنند آن را ویژگی خاص می دانند قیمت ملک در این کشور است. به طوری که شما می توانید با 5 میلیار در قبرس شمالی اقدام به خرید ملک و دریافت اقامت برای خود و خانواده خود کنید.

از ویژگی های دیگر اقمت قبرس شمالی با خرید خانه تحصیل رایگان فرزندان شما در مداس پیشرفته این کشور است.

مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی:

  • پایین بودن هزینه های زندگی و جاری در قبرس شمالی نسبت به اروپا پایین تر است.
  • داشتن مراکز متعدد و متنوع رفاهی تفریحی در قبرس شمالی.
  • وجود مناطق ساحلی با آب و هوای دریای مدیترانه که دارای زمین های ورزشی دوچرخه سواری و غیره .
  • مراحل خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده سریع و آسان است که برای مهاجران خارجی کار را بسیار آسان میسازد.

 

اقامت با خرید ملک در کانادا

اقامت کانادا با خرید ملک علی رغم سرمایه گذاری قابل توجه، امکان پذیر نیست. اگر قصد شما از خرید ملک در کانادا اخذ اقامت و تابعیت این کشور است پس بهتر است روش های دیگری مانند روش های کاری و تحصیلی را انتخاب کنید.

همه افرادی که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند و اقامت این کشور را ندارند، می‌توانند ملکی را خریداری کنند، اما اقامت کانادا از طریق خرید ملک برای متقاضیان مهاجرت امکان‌پذیر نیست. برای اجاره یا مالکیت خانه در کانادا لازم نیست شهروند یا مقیم دائم باشید. هر تبعه خارجی مجاز است که بدون محدودیت این کار را انجام دهد. آن‌ها فقط باید مالیات‌های مورد‌نیاز مانند، مالیات فروش یا مالیات انتقال زمین را بپردازند تا مالکیت اموال کانادایی خود را در دست داشته باشند.

 

اقامت با خرید ملک در انگلستان

 

اقامت با خرید ملک در انگلستان

به احتمال زیاد این سوال در ذهن شما مطرح می شود که آیا اخذ اقامت از طریق خرید ملک در انگلستان امکان پذیر هست یا خیر؟ آیا کشور انگلستان نیز در فهرست کشورهایی قرار دارد که امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک را فراهم می نماید یا خیر؟ در رابطه با اخذ اقامت انگلیس از طریق خرید ملک و به طور کلی سرمایه گذاری در املاک این کشور باید به این نکته توجه کرد که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک در این کشور به خودی خود، یک روش اصلی برای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت آن محسوب نمی شود.

با توجه به بررسی شاخص های سرمایه گذاری در انگلستان همچون نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارت و کنترل فساد و وجود امنیت اقتصادی بسیار بالا در این کشور، می توان از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان، اقامت انگلستان را دریافت کرده و سپس اقدام به خرید ملک در انگلستان کرد.

 

سخن پایانی

در این مقاله کشور های پر تقاضا را برای مهاجرت از طریق خرید ملک را بررسی کردیم. همانطور که متوجه شدید در اکثر کشور ها این مکان به صورت مستقیم وجود ندارد اما در قبرس شمالی این امکان به طور مستقیم وجود دارد و حتی خریداران می توانند به صورت قسطی اقدام به خرید ملک کنند.

شرکت مهاجرتی قبرس ایران با داشتن سال ها سابقه و تجربه در امور مهاجرت به قبرس شمالی در کنار هموطنان عزیز هست تا بتوانند بهترین تصمیم را برای خود اتخاذ کنند.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان