Search

شرکت های ساختمانی در قبرس شمالی

قبرس شمالی که یک جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است، در سال‌های اخیر با رشد اقتصادی خوبی که داشت، موردتوجه سرمایه‌گذاران سراسر جهان قرار گرفت. سرمایه‌گذاری در زمینه ملک و مسکن یکی از محبوب‌ترین زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاران است که سودآوری خوبی به دنبال دارد. یکی از مزایایی که خرید ملک برای افراد خواهد داشت، اخذ اقامت موقت این کشور برای خود و خانواده درجه‌یکشان است.

به دلیل سرمایه گذاری هایی که در قبرس شمالی در حال انجام است سرکت های ساختمانی بزرگی از سراسر دنیا نیز اقدام به ساخت و ساز در این کشور کرده اند. در ادامه این مقاله از قبرس ایران قصد داریم تا نحوه ساخت وساز در قبرس شمالی و شرکت های سازنده در این کشور را بررسی کنیم

 

Construction companies in Northern Cyprus

 

ساخت و ساز در قبرس

امروزه صنعت ساخت و ساز و خرید ملک در قبرس به طور بسیار گسترده شده و با رشد چشمگیری مواجه است. بر اساس مصوبات و قوانین وضع شده اخیر دولت قبرس شمالی، مجوز ساخت برج های بلند در بسیاری از مناطق این کشور صادر نمی‌شود، و ساخت و سازهای مرتفعی که در حال حاضر در قبرس شمالی وجود دارند، دارای مجوزهایی هستند که پیش از تصویب این قوانین صادر شده است.

پس اولین نکته ای باید در هنگام خرید خانه در قبرس شمالی به آن توجه کنید منطقه خانه ای است که قرار است در آن خرید انجام دهید. کشور قبرس شمالی همواره بر این عقیده است که می‌بایست بافت‎ تاریخی خود را حفظ کرده و در کنار آن، برای گردشگران و مهاجران ساختمان‌ها و ویلاهای مدرن را فراهم نموده است.

 

شرایط ساخت و ساز در قبرس شمالی

یکی از اولین شرایط ساخت و ساز در هر کشوری آشنایی با قوانین آن کشور است و این در مورد قبرس شمالی نیز صدق می کند. در ادامه به اینکه خانه سازی در قبرس چه نکاتی دارد؟ می پردازیم.

برای ساختن یک ساختمان لازم است تا دو قرارداد یکی برای خرید زمین و دیگری با شرکت سازنده نوشته شود. این قوانین مربوط به تایید مالکیت زمین، ثبت زمین در دفتر ثبت اراضی، گرفتن تاییدیه مسکونی یا تجاری، گرفتن مجوزهای لازم برای ساخت زمین، بستن قراردادهای معاملاتی و… هستند. علاوه بر این هر شهر در قبرس قوانین ساخت و ساز منحصر به خود را دارد مثلا در هر شهر سقف مجازی برای تعداد طبقات ساختمان ها تعریف شده تا بافت معماری شهری آن دچار ناهمگونی نگردد.

قیمت خرید زمین در قبرس شمالی مانند هر جای دیگری بستگی به محل زمین، نوع خاک آن و آینده ای که برای آن زمین پیشبینی کاملا می شود متفاوت است. به طور مثال زمین ها در نواحی ساحلی قبرس گران تر از نواحی کوهپایه ای این کشور هستند. ضمنا حتما هنگام خرید زمین باید نکات حقوقی مربوط به زمین را کنترل کرد برای نمونه ثبت شدن زمین در دفتر ثبت اراضی، تاییدیه مسکونی یا تجاری بودن زمین، اخذ مجوزهای ساخت و بررسی کیفیت خاک زمین و… همچنین ساختن بنا باید متناسب با استانداردهای یک ساختمان ضد زلزله باشد.

 

هزینه های ساخت خانه در قبرس

هزینه های ساخت خانه در هر جای دنیا تقریبا برای سازندگان و سرمایه گذاران یکسان است و سرمایه گذاری در قبرس نیز همانند هر جای دنیا شامل هزینه خرید ملک متریال ساخت و غیره است.

هزینه های ساخت نیز با توجه به نظر شرکت سازنده و برحسب متراژ زمین محاسبه می گردد که شامل هزینه خاک برداری، مصالح، سیم کشی و لوله کشی، نقشه کشی، اقدامات وکلای قانونی و… می شود. این مبلغ ساخت به طور میانگین ۳۵۰ پوند برای هر متر مربع زمین در نظر گرفته می شود.

 

شرکت های ساختمانی در قبرس شمالی

 

انواع سبک های ساخت و ساز در قبرس شمالی

اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را از طریق خرید ملک در کشور دارید باید با انواع خانه ها و سبک های ساخت و ساز در این کشور آشنا باشید.

نوع ساخت و ساز در قبرس شمالی بستگی به شرکت سازنده دارد. برخی از شرکت ها تمرکز خود را بر ساخت آپارتمان های گذاشته اند و فقط در این حوزه فعالیت می کنند و به علت قوانین ساخت و ساز این کمپانی ها فقط می توانند در برخی مناطق قبرس فعالیت کنند. از شرکت هایی که در حوزه ساخت آپارتمان فعالیت می کنند می توانن به شرکت سازنده پروژه Grand sapphire  اشاره کرد.

برخی دیگر از کمپانی های سازنده در قبرس شمالی فقط در ساخت شهرک ها فعالیت می کنند ماند شرکت سازنده پروژه Phuket اشاره کرد. اما بعضی دیگر تنها فعالیت و تمرکز خود را بر روی ویلا سازی گذاشته و به صورت ویژه به آن می‌پردازند.

 

درآمد سازندگان ملکی در قبرس شمالی

درآمد شرکت های سازنده بستگی به نوع فعالیت های آنها و سود و ضرر بازار دارد که در هر کشوری وجود دارد اما تا بحال هیچ شرکتی در قبرس به دلیل پیشرفت و نوسعه این کشور دچار ضرر نشده است و درصد سود شرکت کاملا بستگی به نوع فعالیت و سرمایه گذاری شرکت سازنده دارد.

مهندسی عمران یکی از رشته های پر طرفدار مهندسی است که علاوه بر ساخت خانه و برج و مجتمع های تجاری شامل توسعه زیرساخت هایی مانند راه آهن، جاده سازی، ساخت پل و پروژه های ساخت و ساز عمومی نیز هست. علاوه بر این پروژه های بازسازی بناها نیز زیر مجموعه این رشته قرار د ارد. در قبرس در هر دو سطح دولتی و خصوصی در این حوزه کار پیدا می شود. حداقل حقوق سالانه متخصصین این حوزه ۱۲۹۰۰ یورو و حداکثر ۳۶۰۰۰ یورو و به طور میانگین ۲۳۹۰۰ یورو یعنی ماهانه ۱۹۹۰ یورو است. این میزان برای هر فرد بر حسب تحصیلات، تجربه کاری، جنسیت، روند رشد حقوق ملی و … با دیگری متفاوت است. جالب است بدانید طبق قوانین قبرس با افزایش سابقه کار میزان پایه حقوقی نیز به صورت درصدی بالاتر خواهد رفت.

اگر قصد دارید برای کار مهاجرت کنید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله مهاجرت به قبرس از طریق کار را مطالعه کنید.

 

شرکت های ساختمانی در قبرس شمالی

 

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم اگر قصد مهاجرت کاری به قبرس شمالی و یا ساخت و ساز را در قبرس شمالی را دارید حتما از یک مشاور یا وکیل با تجربه در این کشور استفاده کنید تا هم در تسریع کار شما کمک کند و هم دچار مشکل قانونی نشوید. شما می توانید به صورت رایگان با مشاوران ما در قبر س شمالی در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره رایگان