Search

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

زندگی در هر نقطه ای از دنیا یک سری مزایا و معایبی برخوردار است. قبرس شمالی هم مانند هر کشوری در دنیا دارای یک سری مزایا و معایب مختص خودش است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که یک سری از مزایای این کشور برای بعضی از افراد جزو معایب باشد و بالعکس که این ارتباط مستقیم با سبک زندگی آن شخص دارد. ما در این مقاله از سایت قبرس ایران سعی کردیم به طور کامل تمامی مزایا و معایب مهاجرت به قبرس را بررسی کنیم.

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مزایای اقامت در قبرس شمالی

در بخش شمالی سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه یعنی قبرس شمالی یک تحول بزرگ اقتصادی و رفاهی در جریان است. قبرس شمالی در سال های اخیر با یک رشد اقتصادی قابل توجهی تبدیل به یکی از قطب های  اقتصادی و گردشگری دریای مدیترانه تبدیل شده است.

گردشگری در قبرس شمالی

باید گفت که این کشور جزیره ای دارای شرایط آب و هوایی بسیار سالمی است و یک شرایط پایدار جوی متعادل در آن جریان دارد. به دلیل قرار گرفتن این جزیره در دریای مدیترانه خورشید در هر 320 روز سال در این جزیره حضور دارد. قبرس شمالی دارای تابستان های گرم و زمستان هایی مدیترانه ای و بارانی است. درست یکی از اساسی ترین دلایل رونق صنعت گردشگری در قبرس شمالی نیز همین آب و هوایی مدیترانه ای و متعادل آن است و می توان گفت گردشگران در تمام طول سال در قبرس حضور دارند. این ها تنها برخی از مزایای اقامت در قبرس بود.

 1. امنیت
 2. دارای زیرساخت های پیشرفته گردشگری
 3. هزینه های مناسب و مقرون به صرفه زندگی
 4. آب و هوای متعادل و سواحل زیبای مدیترانه
 5. ثبات اقتصادی و تورم پایین
 6. پتانسیل های خوب برای سرمایه گذاری
 7. دارای سیستم آموزشی و درمانی پیشرفته
 8. مردمی خونگرم و مهمان نواز
 9. هزینه تحصیل مناسب همراه با دانشگاه های معتبر

در ادامه به بررسی بیشتر این مزایا و تجربیات زندگی در قبرس شمالی می پردازیم.

 

 

امنیت در قبرس شمالی

از مزایای زندگی در قبرس شمالی امنیت بالای این جزیره است. همین ابتدا باید گفت که به دلیل پایین بودن نرخ جرم و جنایت در قبرس شمالی از آن به عنوان امن ترین جزیره در دنیا یاد می شود. به همین علت در سال 2015 میلادی قبرس شمالی به عنوان امن ترین کشور کوچک دنیا انتخاب شد.

سواحل قبرس شمالی

در قبرس شمالی اکثر مردم را شما در حال پیاده روی می بینید و خطر آفتاب سوختگی و سرما خوردن افراد در حال پیادروی بیشتر از احتمال و خطر دزدی است. امنیت در قبرس چنان بالا است که می توان درب منزل را قفل نکرد. یکی دیگر از عوامل ایجاد حس امنیت در قبرس شمالی سبک زندگی مردم این کشور است. تجربیات زندگی در قبرس نشان دهنده این است که علاوه بر امنیت اجتماعی در قبرس امنیت مالی بسیاری خوبی هم در این کشور برقرار است.

اقتصاد قبرس شمالی

بعد از به پایان رسیدن عملیات صلح ترکیه در سال 1974 میلادی بخش شمالی جزیره قبرس از نظر اقتصادی و سیاسی وابسته و تحت حمایت ترکیه قرار گرفت و از این رو واحد پول این کشور لیر ترکیه است. اما این وابستگی به اقتصاد کشور ترکیه تا سال 2003 ادامه داشت و بعد از آن اقتصاد کشور جمهوری ترک قبرس شمالی با دیگر کشور ها ارتباط برقرار کرده و توانسته اقتصاد (TRNC) خود را بسازد.

درآمد سرانه در قبرس شمالی تا سال 2014 به 15 هزار دلار رسیده بوده است و این درآمد روبه افزایش بوده است. اقتصاد قبرس شمالی تحت سلطه بخش خدمات عمومی تجارت گردشگری و آموزش است. بخش بزرگ اقتصاد این کشور را سرمایه گذاری در حوزه املاک تشکیل می دهد. خرید ملک در قبرس.

مزیت های آموزشی در قبرس

یکی دیگر از مزایا زندگی در قبرس فراهم بودن فضای آموزشی در این کشور است. وجو دانشگاه های معتبر و بین المللی در قبرس شمالی باعث جذب دانشجویان زیادی از سراسر دنیا شده است.

از مزیت های تحصیلی در قبرس می توان به هزینه بسیار مناسب تحصیل در دانشگاه های این کشور نام برد. برای اطلاعات بیشتر راجب تحصیل در قبرس کلیک کنید.

تحصیل در قبرس شمالی

بهداشت رایگان

بهداشت و درمان در قبرس شمالی برای شهروندان دارای کارت اقامت A رایگان است و استفاده از تمامی امکانات و بیمارستان ها دولتی رایگان است.

از دیگر مزایا اقامت در قبرس می توان به سرعت خوب اینترنت و در دسترس آن اشاره کرد. زیر ساخت های بی نقص اینترنت در این کشور باعث سرعت خوب و ثبات اینترنت و عدم قطعی اینرنت در این کشور شده است.

معایب مهاجرت به قبرس شمالی

تا اینجا از مزایا اقامت در قبرس گفتیم اما باید گفت که قبرس شمالی هم مانند هر کشور دیگری در کنار مزایا معایبی هم دارد اما کم لطفی کرده ایم اگر نگوییم کفه ترازو بر سمت مزایای این جزیره زیبا است. در این قسمت از مقاله از سایت قبرس ایران به برخی از مشکلات زندگی در قبرس شمالی می پردازیم.

 • محدودیت های رفت و آمد: طبیعتا نمی شود شما در یک جزیره خوش آب و هوا و تمیز زندگی کنید و از آرامش آن لذت و ببرید و هم زمان انتظار شلوغی و رفت و آمد های شهر های بزرگ را داشته باشید. پرواز ها در قبرس شمالی به طور یاست که لنگ نمانید اما به طور کلی گزینه های زیادی برای رفت و آمد به جزیره را ندارید.
 • امکان سر رفتن حوصله شما: منطقه قبرس شمالی به شدت به صنعت گردشگری وابسته است، که این موضوع در حد طبیعی است. با این حال، مشکل این منطقه در اینجاست که بسیاری از فرصت‌ها و برنامه‌های تفریحی فقط در فصل پاییز و تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنگام پایان فصل گردشگری، به نظر می‌رسد همه چیز به حالت قبل بازمی‌گردد. بنابراین، 90% صاحبان کسب و کار صنعت گردشگری در فصول زمستان به خواب عمیق فرو می‌روند تا منتظر فصل جدید باشند و دوباره منطقه قبرس شمالی رونق بگیرد. و این یکی از مشکلات زندگی در قبرس به حساب می آید.
 • خبری از تنوع کالا و اجناس نیست: کشور ایران به عنوان یک کشور با سطح توسعه‌ی بالا، دارای شبکه‌ی گسترده‌ای از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ است. البته در این زمینه، بسیاری از کشورها نیز مانند ایران، فروشگاه‌های بسیار بزرگ و متنوع دارند. با این حال، در قبرس شمالی، فروشگاه‌های بسیار بزرگ و با تنوع کالای زیاد وجود ندارند.
 • نبود پرواز مستقیم به قبرس شمالی: فاصله هوایی بین ایران و قبرس شمالی بسیار کم است و با پرواز مستقیم، سفر به قبرس شمالی در حدود ۳ ساعت طول خواهد کشید. البته، زمان سفر ممکن است با توجه به شهر مبدأ پرواز، کمی بیشتر یا کمتر شود. در حال حاضر، برای سفر هوایی به قبرس شمالی، ابتدا باید به ترکیه و سپس به قبرس شمالی پرواز کنید. این موضوع توسط بعضی از دوستان به عنوان یک معایب قبرس شمالی نامیده می‌شود. با افتتاح فرودگاه جدید قبرس، که یک فرودگاه بین‌المللی است، این احتمال وجود دارد که پرواز مستقیم بین ایران و قبرس نیز فراهم شود. آرزو داریم که این رخ داد هر چه زودتر رخ داده و در دسترس مسافران قرار گیرد.که این یکی از معایب اقامت در قبرس شمالی است.

در کل از معایب اقامت در قبرس می توان به خلوتی و حوصله سر بر بودن در بعضی از فصل های خاص سال و میزان درآمد کم در برخی از مشاغل محلی اشاره کرد. این تمام معایب مهاجرت به قبرس بود.

روش های مهاجرتی به قبرس شمالی

از روش های مهاجرتی به قبرس شمالی می توان به روش های زیر اشاره کرد:

سوالات متداول

آیا قبرس شمالی جزو کشور ترکیه است؟

خیر قبرس شمالی یک کشور مستقل با نام جمهوری ترک قبرس شمالی است و فقط در جوامع بین المللی در کنار ترکیه شناخته می شود.

زبان و گویش مردم در قبرس شمالی؟

زبان رسمی قبرس شمالی ترکی استانبولی است ولی زبان انگیلیسی در این کشور بسیار رایج است و اکثر مردم به آن مسلط هستند.

پول رایج قبرس شمالی چیست؟

واحد پول این کشور لیر ترکیه است اما از مزایای قبرس شمالی می توان به انعطاف ارزی آن دانست به طوری که شما هم با یورو و هم با دلار می توانید به راحتی خرید انجام دهید.

تعداد مهاجران ایرانی در قبرس شمالی چقدر است؟

تعداد مهاجران ایرانی در قبرس شمالی حدود 4500 نفر است که در این کشور زندگی می کنند. تقریبا 1500 نفر دانجشو و مابقی سرمایه گذاران و صاحبین کسب و کار ها تشکیل می دهند.

نام فرودگاه قبرس شمالی چیست؟

فرودگاه ارجان مهم ترین فرودگاه این کشور است که بر اساس آمار روزانه 100 پرواز به مقصد این فرودگاه انجام می شود.

شرکت مهاجرتی قبرس ایران با یک هدف ساده اما بسیار مهم به وجود آمده است – ارائه خدمات با کیفیت و تسهیل کار های همطونان عزیزمان در قبرس شمالی.

 

سرمایه گذاری امن

Infinity

Infinity

پروژه Infinity ـ اقتصادی با منظره دریا شروع قیمت از 137,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

aloha

Aloha

ریزورت ساحلی Aloha- آپارتمان و ویلاهای لوکس شروع قیمت از 175,945 پوند دریافت مشاوره رایگان

42

mediterra

پروژه mediterra : زندگی مدیترانه‌ای پایدار در آلسانجاک گیرنه شروع قیمت از 330,000 پوند دریافت مشاوره رایگان

Site 23

orchard

پروژه Orchard : پروژه ای لوکس در قبرس شمالی شروع قیمت از 104,000 پوند دریافت مشاوره رایگان  

Habitat

Habitat

پروژه Habitat: آرامشبخش مانند اسن تپه قبرس شمالی شروع قیمت از 105,950 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه تاریخ تحویل پروژه: اواسط سال ۲۰۲۷…

Grand Sapphire Blu 1

Grand Sapphire Blu

پروژه Grand Sapphire Blu: سرمایه گذاری ای پر سود و امن شروع قیمت از 87,900 پوند دریافت مشاوره رایگان اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه معرفی پروژه: پروژه Grand Sapphire…

واحد ها 1

grand-sapphire

پروژه Grand Sapphire – یک زندگی ۷ ستاره شروع قیمت از 59,500 پوند دریافت مشاوره رایگان صفحه اصلی 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای…

5 1

Elysium2

پروژه آپارتمانی الیسیوم 2 – محدوده لانگ بیچ اسکله شروع قیمت از 95,000 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت ذکر شده برای پروژه…

Villa 11 Mart 37 Foto

phuket

پوکت قبرس شمالی – خانه ای جدید سبک زندگی جدید شروع قیمت از 104,500 پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت در نظر گرفته…

U A DSC00406 Pano

edelweise

edelweise – زندگی ای شاد در خانه ای زیبا شروع قیمت از ۵۶,۰۰۰ پوند دریافت مشاوره رایگان 1 2 3 اطلاعات پروژه امکانات پروژه اطلاعات پروژه قیمت مشخص شده برای…

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها