اخذ اقامت موقت

در قبرس شمالی

آنچه در این مطلب می خوانید

آشنا شدن با قوانین و امور اداری یک کشور جدید و چگونگی به انجام رساندن آن یک کار زمانبر و طاقت فرسا می باشد. از طرفی در ابتدای ورود به یک کشور جدید که معمولا آشناییت کامل با زبان و فرهنگ آن کشور می تواند مشکل ساز باشد.
دریافت اقامت موقت در قبرس شمالی از جمله کار هایی است که شخص نمی تواند به شکل انفرادی و بدون مشاوره با یک شرکت مهاجرتی آن را انجام دهد. یکی دیگر از خدمات قبرس – ایران برای سهولت دریافت اقامت قبرس شمالی برای کسانی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند یکبسته کامل در امور اخذ اقامت موقت قبرس شمالی آماده کرده است.

بسته کامل اخذ اقامت موقت قبرس شمالی با همراهی شرکت مهاجرتی قبرس – ایران از خدمات ذیل استفاده خواهید کرد:

 • دریافت مدارک مورد نیاز از متقاضی
 • در صورتی که فرد پیش‌تر از پروژه‌های در حال ساخت خرید کرده باشد: انجام کلیه امور مربوط به اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور قبرس شمالی
 • در صورتی که فرد پیش‌تر از پروژه‌های در حال ساخت خرید کرده باشد: پیدا کردن ملک مورد نظر برای اقامت خانواده به عنوان اجاره و تنظیم قرارداد اجاره
 • باطل کردن تمبر برای قرارداد اجاره
 • دریافت برگه تاییدیه اقامت از مختار محل اقامت
 • ثبت نام در پرتال مهاجرت و دریافت وقت مراجعه به پلیس مهاجرت
 • تکمیل مدارک مورد نیاز برای تحویل به پلیس مهاجرت
 • پرداخت اینترنتی هزینه آزمایش و مراجعه به آزمایشگاه
 • کنترل پاسخ از سوی اداره مهاجرت تا ۲۰ روز پس از آمدن جواب آزمایش
 • افتتاح حساب بانکی در صورت نیاز

انجام این خدمات حدود 2 ماه زمان می برد.در صورتی که متقاضی دارای شرایط ویژه ای باشد امکان آن وجود دارد که اقامت موقت فرد زودتر از زمان در نظر گرفته شده ممکن شود. و هرگونه پیگیری با مراجع مرتبط در طول این مدت از سوی همکاران ما انجام خواهد شد.

هزینه این پکیج به صورت کلی مبلغ ۱.۵۰۰ پوند در نظر گرفته شده است. که شامل کلیه پرداختی‌های انجام آزمایش و اخذ اقامت موقت برای حداکثر ۲ نفر می باشد

مراحل تمدید «تمدید اقامت موقت قبرس شمالی» نیز کاملا مشابه موارد ذکر شده در بالا می باشد. در صورتی که تمایل داشتید تا همراه قبرس – ایران این مراحل را انجام دهید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. 

اقامت موقت قبرس

قبرس کشوری است که در چند سال گذشته پذیرای مهاجران زیادی بوده است و این به دلیل پیشرفت این کشور در همه زمینه ها مخصوصا در زمینه اقتصادی بوده است و همچنان به این رشد و پیشرفت خود ادامه داده است و مهاجران زیادی قصد دریافت اقامت قبرس را دارند.

اما یکی از دلایلی که قبرس را مقصد مهاجران بین المللی کرده است این است که دولت قبرس قوانین سهلی را برای مهاجران و اخذ اقامت قبرس قرار داده است.

اقامت موقت در قبرس

 

تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی

اما قبل از مهاجرت به قبرس باید تفاوت های دو بخش شمالی و جنوبی این جزیره را بدانید.

جزیره قبرس که در دریای مدیترانه قرار دارد بعد از اینکه از استعمار انگیلس خارج شد به دو بخش شمالی و جنوبی تبدیل شد.بخش شمالی تبدیل به قبرس شمالی و بخش جنوبی هم تبدیل به جمهوری قبرس تبدیل شد.

جمهوری ترک قبرس شمالی همانطور که از نامش پیداس مردمانی ترک نشین دارد و تحت حمایت کشور ترکیه قرار دارد.

اما بخش جنوبی این جزیره بزرگ که اکثریت یونانی نشین دارد و زبان رسمی آن نیز یونانی است و عضو اتحادیه اروپا می باشد.

اطلاعاتی که لازم است راجب قبرس شمالی بدانید.

جمهوری ترک قبرس شمالی
پایتخت قبرس شمالی : نیکوزیا یا لفکوشا
دارای حکومت جمهوری
واحد پول رسمی لیر ترکیه می باشد
ترکی استانبولی زبان رسمی قبرس شمالی می باشد
مساحت قبرس شمالی 3355 متر مربع می باشد
قبرس شمالی به 6 ناحیه یا استان رسمی تقسیم شده است
قبرس شمالی دارای جمعیتی 350هزار نفری می باشد
بزرگ ترین شهر قبرس شمالی شهر نیکوزیا می باشد
آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای همراه با تابستان هایی گرم می باشد
میانگین هزینه زندگی دانشجویی همراه با هزینه خوابگاه چزی حدود 350 تا 600 دلار در ماه می باشد.
هزینه تحصیل در قبرس برای دانشجویان بسته به دانشگاه و رشته 4 تا 8 هزار دلار در ماه می باشد بدون داشتن بورسیه
دارا بودن 19 دانشگاه معتبر بین المللی

 

اقامت قبرس شمالی

قسمت شمالی جزیره قبرس یعنی قبرس شمالی قوانین راحت تری برای مهاجران مخصوصا مهاجران ایرانی دارد. و این مربوط می شود به اینکه قبرس جنوبی دارای عضویت اتحادیه اروپا است و قوانین سخت تری برای مهاجران ایرانی دارد اما بر خلاف آن قبرس شمالی دارای این قوانین نیست و دریافت اقامت آن بسیار آسان تر است و این نشان دهنده ی این نیست که قبرس شمالی وضعیت بد تری دارد بلکه می توان دید که حتی در اکثر زمینه قبرس شمالی پیشرفت های چشمگیر تری نسبت به همسایه جنوبی خود داشته است.

کارت اقامت قبرس

اقامت قبرس شمالی به دلایل مختلفی برای مهاجران جذاب تر است از جمله هزینه مناسب زندگی نسبت به کشور های اروپایی و همسایه های خود. دول این کشور برای اکثر کشور های دنیا سفر به قبرس شمالی را بدون ویزا ممکن کرده است که ایران هم جزو این کشور ها می باشد و شما می توانید بدون داشتن ویزا به این کشور سفر کنید.

دریافت اقامت قبرس شمالی روش های مختلفی دارد:

 • سرمایه گذاری املاک
 • تحصیل در قبرس شمالی
 • ثبت شرکت در قبرس شمالی
 • اقامت موقت از طریق تمکن مالی

که می توانید برای اطلاعات بیشتر از این روش ها به صفحات مربوط در سایت قبرس – ایران مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید ملک در قبرس

همانطور که می دانید قبرس در سال های گذشته پیشرفت های زیادی داشته است و همچنان نیز به این پیشرفت خود ادامه می دهد.

از این رو شرکت های ساختمان سازی بزرگ دنیا به سمت قبرس سرازیر شده اند و پروژه های بزرگ و با کیفیت را به اتمام رسانده و همینطور شروع به ساخت پروژه های جدید می کنند.

دولت قبرس هم برای یکی از راه های جذب مهاجران را خرید ملک در این کشور دانسته و برای خریداران ملک در این کشور اقامت قبرس را در نظر گرفته است.

مزیت خرید ملک در قبرس به جز دریافت اقامت این کشور دارای مزیت سرمایه گذاری نیز می باشد و سرمایه گذاران بین المللی هم این موضوع را درک کرده اند و به همین دلیل تقاضا خرید ملک در قبرس بالا رفته است.

قبرس به دلیل پیشرفت های اقتصادی خود باعث شده تا سرمایه گذاری در قبرس بسیار افزایش پیدا کند.

اجاره خانه در قبرس

همچنین شما می تانید با اجاره ملک درقبرس اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

هزینه اجاره خانه در قبرس بستگی به نوع خانه و مساحت آن دارد بطور مثال برای یک آپارتمان سه خوابه ماهانه بطور میانگین چیزی حدود 980 یورو باید پرداخت شود که این هزینه را به علاوه هزینهای جانبی مانند آب برق گاز و غیره بکنید.

به همین دلیل افراد زیادی نیز سالانه اقامت قبرس با اجاره خانه را دریافت می کنند.

مهاجرت کاری به قبرس

با افزایش رشد اقتصادی و تاسیس شرکت های جدید در قبرس بازار کار این کشور نیز نیازمند نیروی کار شده است. به همین دلیل مهاجرت کاری به قبرس یکی از راه های جذاب برای افرادی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند شده است.

 این روش برای افرادی که مهارت خاصی دارند بسیار جذاب است. شما می توانید با گشتن در اینترنت کار مورد نظر خود را پیدا کنید و بعد از به توافق رسید با کارفرما از آن درخواست ویزای کار قبرس را داشته باشید تا بتوانید به راحتی به قبرس مهاجرت کنید.

اقامت قبرس از طریق تمکن مالی

داشتن تمکن مالی می تواند اقامت قبرس را به شما بدهد. این روش مناسب کسانی است که می توانند به دولت قبرس ثابت کنند که می توانند از پس هزینه های زندگی در قبرس برآیند و به مشکل نمی خورند.

لازم به ذکر است که کسانی که این نوع اقامت را دریافت می کنند نمی توانند بیشتر از 90 روز بیرون خاک این کشور باشند و اقامت آنها به صورت سالیانه تمدید می شود. و این افراد نمی توانند در قبرس مشغول کار شوند مگر اینکه از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را دریافت کنند و یا از یک شرکت دریافت پیشنهاد کاری داشته باشند و از آن شرکت بخواهند برای آنها ویزای کار قبرس را اخذ کنند.

اقامت کوتاه مدت در قبرس

سفر به قبرس یا همان اقامت موقت در قبرس شامل قوانین مختلفی است.

ابتدا شما باید قبل از سفر به قبرس از سفارت این کشور درخواست ویزا کنید و بعد از 8 روز کاری ویزا توریستی شما صادر می شود. که این ویزا به مدت 2 هفته صادر می شود که همان اقامت کوتاه مدت در قبرس می باشد.

اقامت کوتاه مدت قبرس

مدارکی که باید قبل از درخواست ویزا آماده داشته باشید.

 • پاسپورت معتبر
 • مدارکی که هدف سفر شما را مشخص کند
 • مدارک هویتی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • عکس پاسپورتی

شرکت مهاجرتی قبرس ایران در کنار شماست تا در سریع ترین زمان ممکن شما را به قبرس برساند.

قبرس ایران معمتد ترین در قبرس.

4.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها